26 października, sobota. Kolejny słoneczny i wyjątkowo, jak na tę porę roku, ciepły dzień, sprawiający, że znane wyrażenie "polska złota jesień" przestaje być tylko pustym frazesem. Był to także dzień niezwykły, pełen wzruszeń i niezapomnianych wrażeń dla nas - maturzystów roku 2014. Właśnie wtedy z bijącymi sercami padliśmy do stóp Jasnogórskiej Pani, aby powierzyć się Jej opiece.

Wyjazd na XXII Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę był także okazją do odwiedzenia wielu innych miejsc (np. Oświęcimia, Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej), bowiem każda z klas organizując samodzielnie swoją podróż miała możliwość wyboru dodatkowych punktów wycieczki. Jednak niezależnie od tego, kiedy wyjechaliśmy z Zamościa i jakie miasta odwiedziliśmy po drodze, wszyscy razem spotkaliśmy się na sobotniej mszy w Bazylice Jasnogórskiej. Był z nami duszpasterz naszej diecezji - biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński, który wygłosił homilię oraz skierował do nas swoje słowo podczas apelu kończącego naszą pielgrzymkę. Z całą pewnością na długo w pamięć zapadnie nam wyjątkowa droga krzyżowa na Wałach Jasnogórskich ze względu na krótkie, ale treściwe rozważania dotykające problemów, z którymi boryka się każdy młody człowiek, stanowiące jednocześnie prosty przekaz trafiający wprost do serca oraz swoistą wskazówkę na dalsze życie. W programie naszej pielgrzymki znalazł się także akatyst ku czci Bogurodzicy oraz Apel Jasnogórski. Długie godziny spędzone w Kaplicy Cudownego Obrazu wśród niewyobrażalnego tłumu pozwoliły nam na doświadczenie trudu pielgrzymowania oraz uświadomienie sobie, jak wielkie znaczenie ma dla naszych rodaków to wyjątkowe sanktuarium Maryjne, skoro tak ogromne rzesze ludzi przemierzają wiele kilometrów, aby pokłonić się Matce Najświętszej, powierzyć jej swoje troski i zmartwienia oraz trwać w modlitwie przed Jej Boskim obliczem. My także, stojąc u progu dorosłości, przybyliśmy na Jasną Górę pełni lęku i obaw - przed czekającym nas egzaminem dojrzałości, przed trudnym wyborem studiów, przed podjęciem decyzji o wyborze drogi życiowej… Ufni w to, że Maryja nigdy nie opuszcza tego, kto się do niej ucieka, stanęliśmy przed Cudownym Obrazem, by prosić Matkę Najświętszą o umocnienie i wsparcie w trudnych chwilach, powierzyć Jej swoje życie oraz podziękować za to wszystko, co nas do tej pory spotkało. Modliliśmy się też o pogłębienie naszej wiary, aby Maryja uczyła nas przyjmować Chrystusa, bo z Nim nie ma rzeczy niemożliwych i tylko On może dać nam odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania.

Chwile spędzone na Jasnej Górze były dla nas czasem wyciszenia, zatrzymania się w życiowym pędzie i zastanowienia nad własnym życiem. Wierzymy w to, że Pan Bóg za pośrednictwem Maryi - naszej Matki - pozwoli nam jak najlepiej przygotować się do czekających nas egzaminów, wykorzystać zdobytą do tej pory wiedzę, dostać się na wymarzone studia i spełniać swoje życiowe aspiracje. Pragniemy budować swoje życie na tym najmocniejszym fundamencie, jakim jest Jezus Chrystus, chcemy, aby On nas prowadził, a wypowiedziane słowa: "jestem, pamiętam, czuwam" były dla nas drogowskazem na krętych ścieżkach dorosłego życia.

Napisała: Ola Hałasa kl. III b

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019 - 2020

2 września o godzinie 9:00 wszystkie klasy spotkają się z wychowawcami w wyznaczonych salach (według harmonogramu zamieszczonego przy wejściu do szkoły).

2019-08-23

Harmonogram egzaminów poprawkowych

Harmonogram egzaminów poprawkowych  27 sierpnia godz. 9.00 - matematyka 27 sierpnia godz. 9.00 - j. angielski 28 sierpnia godz. 9.00 - j. polski

2019-08-21

Rada Pedagogiczna

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 11:30.

2019-08-20

Ogłoszenia dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców

Podręczniki Opłata wpisowego. Nr konta: 48 2030 0045 1110 0000 0086 7100 Spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły

2019-07-09

20 lat po maturze

29 czerwca 2019r. dwadzieścia lat po maturze spotkał się  pierwszy rocznik maturzystów III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. To był  ZJAZD ABSOLWENTÓW I ROCZNIKA III LICEUM. Część oficjalną Zjazdu otworzyła Małgorzata Bielecka (Piskorz) – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego (tego sprzed 20 lat). W imieniu dyrekcji zebranych gości powitała wicedyrektor Agnieszka Zielińska. W atmosferze luzu i ogromnej radości w murach szkoły odbył się nadzwyczajny Zjazd, w którym uczestniczyło blisko 70 absolwentów i wielu ówczesnych nauczycieli.

2019-07-06

Patronat Instytutu Historii UMCS

27 czerwca 2018 dyrektor szkoły Antoni Szostek podpisał na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie umowę patronacką.

2019-06-28

Rok Szkolny 2018/2019

19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/2019,

2019-06-20

Najlepsi 2019 - nagrodzeni przez Pana Prezydenta

13 czerwca 2019r. Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk spotkał się z uczniami zamojskich szkół - laureatami i finalistami konkursów wiedzy, olimpiad przedmiotowych.

2019-06-17

CEMS Chance

W dniach 20 - 24 maja 2019r. uczniowie klasy IB Karolina Pawłuszkiewicz i Michał Biały wzięli udział w ogólnopolskim projekcie CEMS Chance

2019-06-17