29.03.2019 r. klasy IF, IG ORAZ IIF razem z P.M. Dłutkowską, P. A. Majder - organizatorką całego wyjazdu, P. E.29.03.2019 r. klasy IF, IG ORAZ IIF razem z P.M. Dłutkowską, P. A. Majder - organizatorką całego wyjazdu, P. E.Pudło, P. A. Biskupską wybrały się w podróż do najbiedniejszego, ale zarazem bardzo malowniczego regionu w Polsce - naPodlasie. Dzień dla nas rozpoczął się bardzo wcześnie, bo już ogodzinie trzeciej nad ranem odbyła się zbiórka, następniewyruszyliśmy w ekspedycję na północny wschód kraju. Głównympunktem programu było odwiedzenie Opery i Filharmonii Podlaskiej,by obejrzeć spektakl „Doktor Żywago” z muzyką Lucy Simon, wreżyserii Jakuba Szydłowskiego, pod kierownictwem muzycznymGrzegorza Berniaka. Powieść „Doktor Żywago” Borysa Pasternaka tojedna z najpiękniejszych w dziejach światowej literatury historia omiłości.Akcja rozpoczyna się w 1905 roku. To znamienna data whistorii cesarstwa. Trwa krwawa wojna z Japonią, rosną niepokojespołeczne – wkrótce wybuchnie rewolucja, która na kilka miesięcyzachwieje krajem.W tym czasie Jurij Żywago, w którego rolę wciela sięŁukasz Zagrobelny, przeżywa osobistą tragedię. Chłopiec traci swojąukochaną matkę. Mikołaj Nikołajewicz, brat zmarłej, bierze pod swojeskrzydła krewniaka. Jurij trafia zaś na stancję do rodziny Gromieków.Poznaje tam córkę właścicieli mieszkania, Tosię. Z biegiem lat Jurijzbliża się do Tosi, a zarazem zyskuje akceptację jej rodziców. Matkakobiety chce, by dojrzała już para wzięła ślub. Tak też się dzieje.Równocześnie poznajemy gimnazjalistkę Larę. Jest onakochanką dojrzałego mężczyzny. W czasie kłótni z nim chce go zabić– dochodzi do skandalu, którego obserwatorem jest młody Jurij. Larapoznaje mężczyznę, który żeni się z nią. W tym czasie Jurij studiujemedycynę. Gdy wybucha wojna, obaj mężczyźni ruszają na front.Lara, by być blisko męża, zostaje pielęgniarką. Wtedy znów styka się z młodym Żywago.Tymczasem wybucha rewolucja, która obaliła carat (rewolucja lutowa). Kilka miesięcy później, w trakcie rewolucjipaździernikowej władzę przejmują bolszewicy. Jurij nawiązuje romans z Larą, jednak wydarzenia historyczne rozdzielająkochanków. Komuniści zmuszają Jurija do wstąpienia w ich szeregi. Gdy kończy się wojna domowa, Jurij zostaje sam. Jego żonawyjeżdża do Paryża, a Lara musi się ukryć przed komunistami.Białostocki „Doktor Żywago” urzeka potęgą scenografii, świetnymi kostiumami i oczywiście idealnie wybraną obsadąpremierową. Dzięki mocnym scenom i dobrym dialogom pokazuje zarówno bezsens wojny, jak i szaleństwo rewolucji. I miłość –wbrew przykazaniom i sakramentom, ale jakże piękną.Po jakże urzekającym i pełnym wrażeń musicalu ruszyliśmy dalej, w kierunku Pałacu Branickich. W kompleksie tymzwiedziliśmy Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB oraz pomieszczenia reprezentacyjne Pałacu Branickich. W następnejkolejności odwiedziliśmy Muzeum Ikon w Supraślu. Wystawa ta jest inne niż wszystkie, ma niezwykły charakter, atmosferę iumożliwia bardzo interesujące formy zwiedzania. Jest to pierwsze w Polsce interaktywne muzeum prezentujące sztukę sakralnąprawosławia. Ostatnim punktem programu był obiad... i do domu. Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi. Tak zakończył sięnasz dzień pełen wrażeń. Jeśli macie możliwość na wojaże, polecam serdecznie. Pamięć o Podlasiu pozostanie na zawsze wnaszych sercach.

Wydarzenia

Wydarzenia

Najlepsi 2019 - nagrodzeni przez Pana Prezydenta

13 czerwca 2019r. Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk spotkał się z uczniami zamojskich szkół - laureatami i finalistami konkursów wiedzy, olimpiad przedmiotowych. Uchonorowani uczniowie naszego liceum to: Barbara Rosiak finalistka Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH - opiekun p. Maria Hałasa, Maciej Wojnar finalista  XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości - opiekun p. Anna Gęborys, Sebastian Czusz finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego - opiekun p. Bernarda Paszko, Stanisław Zabandżała laureat XLV Olimpiady Historycznej - opiekun p. Zbigniew Kordyaczny. Serdecznie gratulujemy.

2019-06-17

Wydarzenia

Koniec roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów klas pierwszych i drugich odbędzie się 19 czerwca o godzinie 11:00.

2019-06-17

Wydarzenia

CEMS Chance

W dniach 20 - 24 maja 2019r. uczniowie klasy IB Karolina Pawłuszkiewicz i Michał Biały wzięli udział w ogólnopolskim projekcie CEMS Chance organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Spędzony czas spożytkowali na poznawanie nowych ludzi, rozwijanie swoich umiejętności podczas warsztatów i zwiedzanie naszej stolicy. Tekst: Karolina Pawłuszkiewicz

2019-06-17

Wydarzenia

NON OMNIS MORIAR

…zaczęło się w październiku… …opublikowaliśmy  50 wpisów z różnych kategorii… …dziesiątki nieprzespanych nocy, tysiące przebytych kilometrów, miliony myśli napływających zewsząd i miliardy słów tworzące całokształt naszej rocznej pracy…                 Drodzy czytelnicy Post Scriptum!! Jako twórcy naszego szkolnego bloga składamy na Wasze ręce serdeczne podziękowania za zainteresowanie naszymi dziełami. Dziękujemy, że jesteście i dostarczacie nam ogromu inspiracji i motywacji do rozwijania naszych pasji. W przyszłym roku będziemy jeszcze lepsi!! Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Anny Korkosz za stworzenie miejsca, gdzie mogliśmy dać upust swoim natchnieniom oraz czuwanie nad aktualizowaniem bloga w nowe wpisy. Oczywiście dziękujemy naszym młodym i prężnym administratorom:  Jakubowi Bujakowi i Wiktorowi Hoimowi z klasy 1a za zaangażowanie się w zarządzanie stroną, publikację tekstów i wzbogacanie naszych artykułów w fantastyczne zdjęcia.

2019-06-14

Wydarzenia

Brąz w piłce plażowej

12.06.2019 roku na obiektach sportowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego został rozegrany finałowy turniej siatkówki plażowej szkół ponadginazjalnych  ojewództwa lubelskiego. Reprezentacja III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu wystąpiła w  składzie: Patryk Greszta II A Sebastian Czusz II A Konrad Stanibuła I H Zespół z naszej Szkoły po pasjonujących spotkaniach zdobył brązowy medal.

2019-06-14

Wydarzenia

Akcje charytatywne

W naszej szkole odbyła się coroczna akcja „Podaruj krew w IIILO”. W tej wspaniałej inicjatywie oddania krwi wzięło udział aż 47 osób. Część z nich postanowiła zrobić kolejny dobry uczynek i podarować otrzymane za oddanie krwi czekolady, podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Domu Dziecka w Zamościu.

2019-06-11

Wydarzenia

Msza Święta na zakończenie roku 2018/2019

10 czerwca 2019 r. cała społeczność III Liceum Ogólnokształcącego zebrała się w zamojskiej katedrze, aby uczestniczyć we Mszy Świętej z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

2019-06-11

Wydarzenia

Wyniki konkursów o patronie

Protokół zbiorczy konkursów związanych z patronem III LO Cyprianem Kamilem Norwidem

2019-06-10

Wydarzenia

CULTURE QUIZ 2019

4 czerwca odbył się w III LO międzyszkolny konkurs języka angielskiego Culture Quiz 2019. Młodzi miłośnicy kina odpowiadali na pytania dotyczące treści znanego filmu przygodowego Indiana Jones and the Last Crusade.

2019-06-10

Wycieczki

ppleso