21 grudnia 2018 roku, w przeddzień Bożego Narodzenia, w składzie trzech klas (1G, 2F i 3C), udaliśmy się pod opieką pani Alicji Majder, pani Anny Biskupskiej, pani Ewy Pudło oraz pana Przemysława Mazurka na wycieczkę do Lwowa,

w celu zwiedzenia tego zabytkowego miasta i obejrzenia baletu pod tytułem “Dziadek do Orzechów”. Po kilkugodzinnej podróży, oraz przeprawie przez granicę polsko-ukraińską dotarliśmy do miejsca docelowego naszej podróży. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejazdu autokarem przez główne ulice miasta, podczas którego nasz przewodnik z bardzo dużym zaangażowaniem opowiadał nam o historii miasta oraz o jego poszczególnych elementach. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Orląt Lwowskich, gdzie zostaliśmy zapoznani z sylwetkami ich założycieli oraz przeprowadzeni ich głównymi alejami. To właśnie tam zostali pochowani wielcy Polacy, między innymi: Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, czy Julian Konstanty Ordon. Od razu zachwyciła nas forma wykonania nagrobków, na których znajdowało się wiele zdobień, ornamentów i rzeźb o szczególnym znaczeniu. Niektóre z nich były naprawdę ogromne i zachowane w prawie nienaruszonej formie, co tylko wzbudzało w nas jeszcze większy podziw i uznanie dla ich twórców. Po tym spacerze byliśmy już bardzo zmęczeni i głodni, zatem udaliśmy się na czekający nas posiłek, który dodał nam sił do dalszego odkrywania Lwowa. Ponownie ruszyliśmy w ślad za naszym przewodnikiem, który z największą dokładnością starał się opisać nam każdy ważniejszy, mijany przez nas budynek. Kiedy doszliśmy na rynek, mieliśmy trochę czasu wolnego, aby się zrelaksować, na przykład w Manufakturze Kawy bądź na krótkich zakupach (które ostatecznie okazały się być trochę za krótkie). Następnym punktem wycieczki, którego nie moglibyśmy przeoczyć była przechadzka przez Jarmark świąteczny. Dla miłośników fotografii, była to idealna okazja, by uchwycić w kadrach swoich aparatów przepiękne świąteczne ozdoby i światła, które sprawiały wrażenie pobytu w jakimś magicznym miejscu. To co najbardziej przykuwało wzrok, to ogromna choinka, stojąca na samym środku placu i wizualizacje wyświetlane na budynku Opery Lwowskiej. W końcu, w okolicach godziny 19 przyszedł czas na najważniejszy punkt programu, a mianowicie na balet. Od razu po wejściu do opery zachwyciło nas jej wnętrze, niesamowita klatka schodowa, piękne żyrandole, obrazy i zdobienia, wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły. “Dziadek do orzechów” w wykonaniu lwowskiej trupy baletowej był po prostu magiczny. Jeszcze bardziej przybliżył nas myślami do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz niesamowitej techniki tańca, tym, co najbardziej rzucało się w oczy, były wyjątkowe stroje, które wyglądały po prostu jak z bajki. Po obejrzeniu występu udaliśmy się na miejsce postoju naszego autokaru, co oznaczało koniec naszej przygody we Lwowie i powrót do Zamościa. Dla niektórych z nas - uczniów klas 3,  była to ostatnia wycieczka szkolna, w której mogliśmy uczestniczyć. Bez wątpienia na długo ją zapamiętamy i z przyjemnością będziemy wspominać, a dla naszych młodszych kolegów będzie ona z pewnością zachętą do udziału w kolejnych wycieczkach organizowanych przez panią Alicję Majder.

Karol Olszewski

Klaudia Kozak

 uczniowie klasy 3C

Wydarzenia

Wydarzenia

Pożegnanie Abiturientów 2019

W piątek 26 kwietnia br. Dyrekcja naszej szkoły, wychowawcy, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego na uroczystym zakończeniu roku szkolnego pożegnali abiturientów rocznika 2019. Były gratulacje, nagrody, podziękowania, wspomnienia, wspólne zdjęcia, potem spotkania z wychowawcami a nawet łzy wzruszenia. Jako społeczność szkolna dołączamy do gratulacji i życzeń dla naszych abiturientów. Przed Wami nowe wyzwania, doświadczenia i decyzje. Życzymy pasji w realizacji swoich marzeń i trzymamy za Was kciuki na maturze. Powodzenia! Bo „ każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.” ( Wisława Szymborska)

2019-05-07

Wydarzenia

Maciej Wojnar podwójnym finalistą

Uczeń naszej szkoły Maciej Wojnar został finalistą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskując w ten sposób indeks na wszystkie kierunki SGH w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz wybrane kierunki na Uniwersytecie Gdańskim, w Białymstoku oraz KUL. Opiekunem merytorycznym Macieja była p. Anna Gęborys. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

2019-04-14

Wydarzenia

NAJWIĘKSZE TALENTY W III LO

W dniu 11.04.2019r. reprezentanci naszej szkoły - Zuzanna Luciak oraz Damazy Wachuła z klasy 2D wzięli udział w międzyszkolnym IX Festiwalu Talentów Młodzieży pt.,,Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła''. Nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności w kategorii śpiewu. Damazy Wachuła,  pokonując całą konkurencję, zajął 1 miejsce oraz otrzymał najwyższą nagrodę GRAND PRIX festiwalu.

2019-04-11

Wydarzenia

Laureat XLV Olimpiady Historycznej

Uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała laureatem XLV Olimpiady Historycznej.  Informujemy z wielką radością, że uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała został laureatem XLV Olimpiady Historycznej i tym samym jest zwolniony z rekrutacji na studia na wszystkie kierunki humanistyczne. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem ucznia do Olimpiady sprawował p. Zbigniew Kordyaczny. Podziwiamy ciężką pracę i gratulujemy sukcesu !

2019-04-10

Wydarzenia

Finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego

Sebastian Czusz uczeń klasy II a został finalistą XLII Olimpiady Języka Francuskiego. Z 565 uczniów, którzy uczestniczyli w eliminacjach etapu okręgowego, do etapu centralnego zakwalifikowalo się 59. Eliminacje centralne odbyły się w Łodzi w dniach 4-6 kwietnia i składały się z części pisemnej i ustnej. Opiekę merytoryczną sprawowała p. Bernarda Paszko GRATULACJE!

2019-04-09

Wydarzenia

Koszykarki IV drużyną w województwie

4 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w hali sportowej IV LO w Białej Podlaskiej, odbył się finał licealiady wojewódzkiej w koszykówce dziewcząt, rocznik 1999 i młodsi. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. Grupa A: Biała Podlaska, Zamość, Lubartów, grupa B: Lublin, Chełm, Biłgoraj. Reprezentacja zamojskiego III LO zajęła 4. miejsce, pokonując – Lubartów 21:15. Gratulujemy.

2019-04-09

Wydarzenia

FIT IN DEUTSCH XI edycja

2 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja konkursu języka niemieckiego FIT IN DEUTSCH. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych.

2019-04-09

Wydarzenia

WIZYTA KLAS PRAWNICZYCH W SĄDZIE

27 marca klasy 1D i 2D wraz z Panią Elizą Leszczyńską-Pieniak i Panem Zbigniewem Kordyacznym rozpoczęły swój dzień od wizyty w Sądzie Okręgowym w Zamościu.

2019-03-28

Wydarzenia

Dzień Teatru 2019

26 marca w naszej w szkole  spędziliśmy bardzo kreatywnie i aktywnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 2d wraz z Panią Profesor Renatą Choroś zorganizowali serię konkursów wymagających zdolności aktorskich.

2019-03-26

Wycieczki

ppleso