Dzięki zaproszeniu europosła pana Krzysztofa Hetmana uczniowie z klas prawniczych Id, IId, IIId z opiekunem p. Zbigniewem Kordyacznym uczestniczyli w trzydniowym programie studyjnym w Brukseli.

Pan Krzysztof Hetman spotkał się z nami w swoim biurze a następnie oprowadził nas po Parlamencie Europejskim. Mieliśmy szansę obserwować obrady Komisji d/s budżetu a także przeprowadzić godzinny wywiad z europosłem na temat jego pracy. Zwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki Brukseli i poznaliśmy historię tego przepięknego miasta. Głównymi atrakcjami były: słynna fontanna - Manneken Pis, Ratusz, Pałac Królewski, Katedra św. Michała i św. Guduli, siedziba Komisji Europejskiej oraz Pasaż św. Huberta. Zwieńczeniem dnia była kolacja w klimatycznej restauracji na Wielkim Placu. Jedliśmy tradycyjne belgijskie przysmaki np. małże, frytki i gofry. Kolejny dzień zaczęliśmy od zwiedzania Parlamentarium, w którym mogliśmy przyjrzeć się bliżej historii europejskiego parlamentaryzmu. W sali plenarnej obserwowaliśmy obrady Parlamentu Europejskiego i poznaliśmy  procedurę obrad i głosowania. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Domu Historii Europejskiej, który okazał się bardzo interesujący, ze względu na formę przedstawionych ekspozycji.

Pragniemy serdecznie podziękować panu posłowi za tak niesamowitą przygodę, szansę poznania  pracy Parlamentu Europejskiego kultury i historii stolicy Belgii.

Ogłoszenia dla uczniów i rodziców klas pierwszych

Podręczniki Opłata wpisowego. Nr konta: 48 2030 0045 1110 0000 0086 7100 Spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły

2019-07-09

20 lat po maturze

29 czerwca 2019r. dwadzieścia lat po maturze spotkał się  pierwszy rocznik maturzystów III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. To był  ZJAZD ABSOLWENTÓW I ROCZNIKA III LICEUM. Część oficjalną Zjazdu otworzyła Małgorzata Bielecka (Piskorz) – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego (tego sprzed 20 lat). W imieniu dyrekcji zebranych gości powitała wicedyrektor Agnieszka Zielińska. W atmosferze luzu i ogromnej radości w murach szkoły odbył się nadzwyczajny Zjazd, w którym uczestniczyło blisko 70 absolwentów i wielu ówczesnych nauczycieli.

2019-07-06

Patronat Instytutu Historii UMCS

27 czerwca 2018 dyrektor szkoły Antoni Szostek podpisał na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie umowę patronacką. Uczelnię reprezentował dyrektor Instytutu Historii dr hab. Marek Sioma. Patronat naukowy oznacza wspieranie uczniów klasy prawniczo-dziennikarskiej naszej szkoły, udział w różnego rodzaju zajęciach organizowanych przez Instytut Historii i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych.

2019-06-28

Rok Szkolny 2018/2019

19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/2019, uczniowie promowani otrzymali świadectwa z rąk wychowawców. Olimpijczycy i prymusi klas zgromadzeni w sali teatralnej, otrzymali świadectwa wraz z nagrodami i gratulacjami z rąk Dyrekcji III Liceum. Uczniowie ze średnią powyżej 5.0 i najlepsi sportowcy cieszyli się z przyznanych przez Radę Pedagogiczną stypendiów. Wśród nich prymus szkoły Izabella Frąc z klasy 2C ze średnią 5,5. Prymusi klas pierwszych A - Jakub Bujak - 5,0 B - Michał Biały - 5,13 C - Milena Micek - 5,06 D - Dominika Pikuzińska - 4,80 E - Majdańska Magdalena - 5,19 F - Aleksandra Sietka - 4,63 G - Dawid Droździel - 3,88 H - Jakub Rymarz - 4,81 Prymusi klas drugich A - Paweł Oleszek - 5,11 B - Bartosz Herc - 5,2 C - Izabella Frąc - 5,5 D - Joanna Mostowska - 4,91 E - Aleksandra Sochacka - 4,57 F - Magdalena Pałęga - 4,25 G - Wiktoria Kasprzak - 4,50 H - Gabriela Romańczuk - 4,29 I - Aleksandra Wszytko - 4,78 Sedecznie gratulujemy a dyrekcji, nauczycielom i wszystkim uczniom życzymy pięknych wakacji.

2019-06-20

Najlepsi 2019 - nagrodzeni przez Pana Prezydenta

13 czerwca 2019r. Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk spotkał się z uczniami zamojskich szkół - laureatami i finalistami konkursów wiedzy, olimpiad przedmiotowych. Uchonorowani uczniowie naszego liceum to: Barbara Rosiak finalistka Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH - opiekun p. Maria Hałasa, Maciej Wojnar finalista  XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości - opiekun p. Anna Gęborys, Sebastian Czusz finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego - opiekun p. Bernarda Paszko, Stanisław Zabandżała laureat XLV Olimpiady Historycznej - opiekun p. Zbigniew Kordyaczny. Serdecznie gratulujemy.

2019-06-17

CEMS Chance

W dniach 20 - 24 maja 2019r. uczniowie klasy IB Karolina Pawłuszkiewicz i Michał Biały wzięli udział w ogólnopolskim projekcie CEMS Chance organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Spędzony czas spożytkowali na poznawanie nowych ludzi, rozwijanie swoich umiejętności podczas warsztatów i zwiedzanie naszej stolicy. Tekst: Karolina Pawłuszkiewicz

2019-06-17

NON OMNIS MORIAR

…zaczęło się w październiku… …opublikowaliśmy  50 wpisów z różnych kategorii… …dziesiątki nieprzespanych nocy, tysiące przebytych kilometrów, miliony myśli napływających zewsząd i miliardy słów tworzące całokształt naszej rocznej pracy…                 Drodzy czytelnicy Post Scriptum!!

2019-06-14

Brąz w piłce plażowej

12.06.2019 roku na obiektach sportowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego został rozegrany finałowy turniej siatkówki plażowej szkół ponadginazjalnych  ojewództwa lubelskiego.

2019-06-14

Akcje charytatywne

W naszej szkole odbyła się coroczna akcja „Podaruj krew w IIILO”. W tej wspaniałej inicjatywie oddania krwi wzięło udział aż 47 osób. Część z nich postanowiła zrobić kolejny dobry uczynek

2019-06-11