27 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klasy prawniczej - Zuzanna Luciak oraz Kacper Mazurek wzięli udział w XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Warunkiem uczestniczenia w obradach było wykonanie zadania rekrutacyjnego na temat ,,Posłowie Pierwszego Sejmu Niepodległej''.

20.09.2018 r. wyjechaliśmy wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Gwóźdź na zajęcia integracyjne do Lublina. W ramach Festiwalu Nauki na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego uczestniczyliśmy w warsztatach "Kolorowy świat chemii".

19.09.2018 klasa 3B wzięła udział w warsztatach z analizy chemicznej organizowanej przez Katedrę Farmakologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w ramach Festiwalu Nauki. Podczas 45 minutowych ćwiczeń każdy uczeń mógł wykonać kilka doświadczeń, które do tej pory można było obejrzeć tylko w podręcznikach. Program wycieczki obejmował także zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku i zabawę w Let Me Out Lublin (escape roomy).

20 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Łodzi, aby uczcić czas Bożego Narodzenia. Pierwszym przystankiem było Muzeum Kinematografii. Przy wejściu powitały nas 2 przyjazne koty – Filemon i Bonifacy, a na pożegnanie każdy mógł się spotkać z ulubionymi bajkami dzieciństwa. Następnie udaliśmy się na ulicę Piotrkowską, gdzie przepiękne instalacje świąteczne zachwycały nas swoim bogactwem. Punktem kulminacyjnym był koncert kolęd w Teatrze Wielkim. Zostaliśmy oczarowani przez podniosłą atmosferę i profesjonalne wykonanie kolęd i pastorałek. Naszymi opiekunami byli niezastąpieni: Pani Małgorzata Hereta-Karwowska, Pan Przemysław Mazurek i Pani Alicja Majder – pomysłodawczyni i organizator wycieczki.

5.10.2017r. miała miejsce wycieczka do Warszawy klas 2C i 2B. Opiekunami były panie: p.A.Majder, p.J.Godawa, p.A. Gęborys i p. M. Karwowska. Wyruszyliśmy wcześnie rano, aby spędzić cały dzień w stolicy. Plan mieliśmy napięty, ponieważ czekały na nas dwa muzea, obiad oraz wieczorny spektakl w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana.

ppleso