20 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Łodzi, aby uczcić czas Bożego Narodzenia. Pierwszym przystankiem było Muzeum Kinematografii. Przy wejściu powitały nas 2 przyjazne koty – Filemon i Bonifacy, a na pożegnanie każdy mógł się spotkać z ulubionymi bajkami dzieciństwa. Następnie udaliśmy się na ulicę Piotrkowską, gdzie przepiękne instalacje świąteczne zachwycały nas swoim bogactwem. Punktem kulminacyjnym był koncert kolęd w Teatrze Wielkim. Zostaliśmy oczarowani przez podniosłą atmosferę i profesjonalne wykonanie kolęd i pastorałek. Naszymi opiekunami byli niezastąpieni: Pani Małgorzata Hereta-Karwowska, Pan Przemysław Mazurek i Pani Alicja Majder – pomysłodawczyni i organizator wycieczki.

23 maja uczniowie klasy I „b” i I „c” mieli przyjemność podziwiać operę Georges'a Bizeta w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. „Carmen” jest opowieścią o młodej uwodzicielskiej Cygance, uczciwym żołnierzu José i zalotnym torreadorze Escamillem.

29 maja uczniowie klas IIa, Ii i IIc   wyruszyli na 3-dniową wyprawę w Bieszczady. Zwiedziliśmy  Przemyśl  i  Sanok, poznaliśmy historię Zalewu Solińskiego  i zdobyliśmy najwyższy szczyt Bieszczad, Tarnicę (1346m.n.p.m). Wycieczka w magiczne „góry wolności”  była świetną przygodą  i okazją do poznania uroków Polskiej przyrody.

Fotografowała: Ola Bilacz

27 kwietnia uczniowie z klas 2b, 2a i 1b mieli niepowtarzalną okazję obserwować właściwości skroplonych gazów i substancji w niskich temperaturach w Zakładzie Dydaktyki Chemii UJ. Pokazy te zostały zapoczątkowane przez samego prof. Karola Olszewskiego,

16.12.2015 r. odbyła się wycieczka do Białegostoku. Celem wyjazdu było obejrzenie baletu „Dziadek do orzechów” z muzyką Piotra Czajkowskiego. Ta sztuka zaszczepiła w nas świątecznego ducha. Spektakl trwał około dwie godziny, jednak dla nas ten czas zleciał w mgnieniu oka. Sama filharmonia jest nowocześnie wyposażona. Szklane schody, przestrzeń w środku oraz  stonowane kolory wprawiały w nastrój elegancji i powagi.

ppleso