12 grudnia 2015 uczniowie klas I i II obejrzeli przedstawienie zaprezentowane przez teatr "Kurtyna" z Krakowa. Spektakl to porywająca a zarazem wzruszająca historia Beatki, wrażliwej i uczuciowej dziewczyny, którą niespodziewanie dotykają problemy z nauką. Głównym powodem jest niestabilna sytuacja rodzinna. Pewnego dnia pod naciskiem starszych kolegów bierze udział w "zabawie" gdzie po spożyciu alkoholu trafia w bardzo ciężkim stanie do szpitala. To wydarzenie ma wpływ na radykalną zmianę sytuacji rodzinnej. Uczennica po powrocie ze szpitala postanawia przewartościować swój stosunek do  kwestii akceptacji swojej osoby w środowisku rówieśniczym, wspiera ojca walczącego z nałogiem i uczy się jak praktycznie wdrażać w życie pojęcie asertywności.

Drugi spektakl to "Bilet do raju" przedstawia rodzinę w której ojciec pracoholik, matka entuzjastka zakupów i seriali i Maciek - kilkunastoletni chłopiec uważający się za eksperta w dziedzinie używek, oszukujący rodziców. Godziny spędza przed komputerem stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec słabszych rówieśników.

Spektakle zwracały uwagę na dydaktyczne i profilaktyczne aspekty:

• przyczyny i skutki braku komunikacji w stosunkach dziecko - rodzic,
  • zaburzenia w procesie budowania indywidualnej pozycji w grupie rówieśniczej,
  • problem braku autorytetów i zafałszowania podstawowego kanonu wartości etycznych w procesie dojrzewania społecznego jednostki,
  • problem agresji elektronicznej,
  • przemoc fizyczna i psychiczna w środowiskach szkolnych,
  • profilaktyka używek: alkohol i nikotyna,
  • profilaktyka uzależnień od środków psychoaktywnych,
  • zdrowotne i społeczne skutki stosowania środków psychoaktywnych.

Organizacja pedagog szkolny Pani Marta Ciuraszkiewicz

Maciej Wojnar podwójnym finalistą

Uczeń naszej szkoły Maciej Wojnar został finalistą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskując w ten sposób indeks na wszystkie kierunki SGH w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz wybrane kierunki na Uniwersytecie Gdańskim, w Białymstoku oraz KUL. Opiekunem merytorycznym Macieja była p. Anna Gęborys. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

2019-04-14

Zmiana terminu spotkań wychowawców klas z rodzicami

24 kwietnia w środę o godzinie 16:00 odbędą się spotkania wychowawców klas I i II z rodzicami.

2019-04-14

NAJWIĘKSZE TALENTY W III LO

W dniu 11.04.2019r. reprezentanci naszej szkoły - Zuzanna Luciak oraz Damazy Wachuła z klasy 2D wzięli udział w międzyszkolnym IX Festiwalu Talentów Młodzieży pt.,,Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła''. Nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności w kategorii śpiewu. Damazy Wachuła,  pokonując całą konkurencję, zajął 1 miejsce oraz otrzymał najwyższą nagrodę GRAND PRIX festiwalu.

2019-04-11

Laureat XLV Olimpiady Historycznej

Uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała laureatem XLV Olimpiady Historycznej.  Informujemy z wielką radością, że uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała został laureatem XLV Olimpiady Historycznej i tym samym jest zwolniony z rekrutacji na studia na wszystkie kierunki humanistyczne. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem ucznia do Olimpiady sprawował p. Zbigniew Kordyaczny. Podziwiamy ciężką pracę i gratulujemy sukcesu !

2019-04-10

Finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego

Sebastian Czusz uczeń klasy II a został finalistą XLII Olimpiady Języka Francuskiego. Z 565 uczniów, którzy uczestniczyli w eliminacjach etapu okręgowego, do etapu centralnego zakwalifikowalo się 59. Eliminacje centralne odbyły się w Łodzi w dniach 4-6 kwietnia i składały się z części pisemnej i ustnej. Opiekę merytoryczną sprawowała p. Bernarda Paszko GRATULACJE!

Koszykarki IV drużyną w województwie

4 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w hali sportowej IV LO w Białej Podlaskiej, odbył się finał licealiady wojewódzkiej w koszykówce dziewcząt, rocznik 1999 i młodsi. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. Grupa A: Biała Podlaska, Zamość, Lubartów, grupa B: Lublin, Chełm, Biłgoraj. Reprezentacja zamojskiego III LO zajęła 4. miejsce, pokonując – Lubartów 21:15. Gratulujemy.

FIT IN DEUTSCH XI edycja

2 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja konkursu języka niemieckiego FIT IN DEUTSCH. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych.

WIZYTA KLAS PRAWNICZYCH W SĄDZIE

27 marca klasy 1D i 2D wraz z Panią Elizą Leszczyńską-Pieniak i Panem Zbigniewem Kordyacznym rozpoczęły swój dzień od wizyty w Sądzie Okręgowym w Zamościu.

2019-03-28

Dzień Teatru 2019

26 marca w naszej w szkole  spędziliśmy bardzo kreatywnie i aktywnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 2d wraz z Panią Profesor Renatą Choroś zorganizowali serię konkursów wymagających zdolności aktorskich.

2019-03-26