SCUOLA AMICA

ZOBACZ PAKIET

Wielojęzyczny pakiet dla uczniów i nauczycieli w którym znajdują się porady jak dobrze poczuć się w naszej szkole nie znając dobrze języka (propozycje gestów, szkolny savoir vivre, scenariusze zajęć)

"Bez obawy - pakiet integracyjny dla uczniów różnych narodowości w Cirò i w Zamościu", projekt zakończył się 31 sierpnia 2018 roku. Brały w nim udział dwie szkoły: III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu oraz Istituto Omnicomprensivo "L. Lilio" z Ciro we Włoszech. Po dwóch latach realizacji  projektu zawiązały sie przyjaźnie i chęć dalszej współpracy. Podczas ostatniego spotkania które miało miejsce  11 czerwca w Ciro, przedstawiciele miast i dyrektorzy szkół podpisali umowę (zobacz UMOWA) o dalszej współpracy. Zaś uczestnicy projektu zdobyli cenne doświadczenia i wypracowali materiały z których mogą korzystać szkoły w których uczniowie to imigranci z różnych krajów korzystając z poniższych odnośników: