Dnia 04.02.2016r. w Urzędzie Miasta Zamość odbyło się wręczenie nagród dla szkół gimnazjalnych, liceów i techników, które miały zaszczyt otrzymać tytuł „Szkoły sukcesu”.

Uroczystość poprowadziła Pani Dyrektor Wydziału Edukacji - Agnieszka Kowal. Wśród wyróżnionych szkół znalazło się nasze Liceum.Szkoły otrzymały statuetki Szkoły Sukcesu oraz gratulacje. Wszystkim wyróżnionym szkołom nagrody wręczali Prezydent Andrzej Wnuk oraz  Wiceprezydent Andrzej Zastąpiło. Spotkanie umilili uczniowie wybranych szkół, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w czasie części artystycznej. Nasze liceum reprezentowały: Natalia Zarzycka oraz Dominika Kazanowska z klasy teatralnej.

Napisała: Dominika Kazanowska

Najlepszy reportaż powstał w III LO

Katarzyna Wrona, uczennica klasy I i została laureatką konkursu na reportaż"Idee olimpijskie w życiu jednostki i społeczności" zorganizowanego przez UMCS w Lublinie. W konkursie wzięło udział ponad stu uczestników z różnych szkół województwa lubelskiego. Kasia napisała pracę pod tytułem: "Olimpiada jest dla każdego" pod kierunkiem pani Elizy Leszczyńskiej-Pieniak. Oprócz cennych nagród uczestnicy otrzymali możliwość zwiedzenia studenckiego  Radia Centrum i porozmawiania z młodymi dziennikarzami. V.L.

2018-06-15

Dzień krwiodawstwa 2018

8 czerwca 2018 roku nasza szkoła po raz 12 zorganizowała Dzień Krwiodawstwa połączony z punktem pobrań. Dzień wcześniej klasa 2b i 2d przygotowała stanowiska. Rozpoczęliśmy rejestrację o godzinie 8:00. Spośród 57 osób zainteresowanych, krew oddało 31. Ponadto podczas dwóch pierwszych godzin lekcyjnych w Sali teatralnej odbyła się prelekcja na temat transplantologii. Uczniowie mieli możliwość spotkania z osobą po przeszczepie. Galeria

2018-06-15

Bezpieczna praca za granicą

Pani Pedagog Marta Ciuraszkiewicz, zaprosiła na prelekcję do naszej szkoły przedstawicielkę Centrum Informacji i Rozwoju Kariery Zawodowej aby przedstawiła nam ważne informacje przydatne przy planowaniu wakacyjnej pracy za granicą. Dowiedzieliśmy się jak szukać bezpiecznej pracy i jak sobie radzić z trudnościami za granicą.

2018-06-04

Mistrzowie siatkówki plażowej

25 maja w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Rejonowa Licealiada w siatkówce plażowej. I miejsce zajęła drużyna chłopców z naszej szkoły. Skład drużyny: Lis Kacper, Greszta Patryk, Wojtyna Karol, Ziemiński Krzysztof. Zwycięzka drużyna 13 czerwca będzie uczestniczyć w rozgrywkach szczebla wojewódzkiego w Lublinie. Zaś drużyna dziewcząt w składzie: Delmanowicz Wiktoria, Żolyniak Ramona, Hereta Julia, Kawka Paulina - zajęła II miejsce. Serdecznie Gratulujemy i cieszymy się że nasz sukces odnotowały także lokalne media.

2018-05-31

Liga Szachowa

W poniedziałek 21 maja odbyły sie kolejne rozgrywki w ramach Ligii Szachowej Miasta Zamość. Zawody wygrała drużyna  III liceum. Skład drużyny: Maciej Wojnar, Maciej Kordyaczny, Patryk Greszta. Była to pierwsza wygrana naszego zespołu w tym sezonie.

2018-05-25

Goście Włoscy

W dniach od 23 do 27 kwietnia gościliśmy grupę włoskich rówieśników z Novary, było to kolejne spotkanie w trójstronnym projekcie „Działaj naturalnie”. Projekt w którym grupy opracowują miejsca agroturystyczne. Grupa uczniów z naszej szkoły zaproponowała zagospodarowanie budynku po starym młynie we włoskiej miejscowości Ticino,

2018-05-07

Abiturienci 2018

27 kwietnia 2018 roku tegoroczni absolwenci III liceum otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. O godzinie  12:00 w Katedrze Zamojskiej uczestniczyli we Mszy Świętej odprawionej w ich intencji, po jej zakończeniu dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele i abiturienci zebrali się w sali gimnastycznej.

2018-04-28

FIT IN DEUTSCH 2018 wyniki

11 kwietnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole X edycja konkursu języka niemieckiego dla gimnazjalistów FIT IN DEUTSCH. Gościliśmy uczniów gimnazjów z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Zwierzyńca i Skierbieszowa. Nasi goście mieli przy okazji konkursu możliwość obejrzenia naszej szkoły oraz rozmowy ze starszymi kolegami.

2018-04-28

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

18 kwietnia 2018 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych Nr 4 im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu odbyły się XXVI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

2018-04-24