Wyniki rankingu liceów Perspektyw. Wśród 500 liceów w Polsce nasza szkoła została oznaczona, podobnie jak w roku poprzednim, mianem  "Srebrnej szkoły 2015".

Nagrody dla najlepszych uczniów 2018

20 czerwca w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” nagrodzono laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, sportowych i artystycznych oraz nauczycieli, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Uroczystość został zorganizowana przez Wydział Oświaty w Zamościu, dyplomy i książki wręczyli: prezydent Andrzej Wnuk i jego zastępca Andrzej Zastąpiło. Z naszej szkoły zostali nagrodzeni następujący uczniowie i nauczyciele: Karol Błaszczuk- finalista XLIV Olimpiady Historycznej, przygotowanie: Zbigniew Kordyaczy. Sebastian Czusz- finalista XLI Olimpiady Języka Francuskiego, przygotowanie: Bernarda Paszko. Jarczak Kacper- laureat Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH matematyka, przygotowanie: Maria Hałasa. Paula Polak- finalistka IV Olimpiady Wiedzy o Mediach, przygotowanie: Eliza Leszczyńska -Pieniak. Marcin Sawczuk- laureat Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH matematyka, przygotowanie: Maria Hałasa. Michał Syty- laureat Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH matematyka, przygotowanie: Maria Hałasa. Patryk Greszta-finalista w Powszechnym Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Matematycznym Politechniki Warszawskiej, przygotowanie: Maria Hałasa. Kacper Pańko III miejsce Kumite drużynowe Juniorów na Mistrzostwach Świata w Karate – Cluj-Napoka (Rumunia), Kata w Kategorii Młodzieżowców w Międzynarodowym Turnieju w Karate Tradycyjnym „Wratislavia Cup 2018”. Wszystkim serdecznie gratulujemy! V.L.

2018-06-21

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca o godzinie 9:00. Wszystkich uczniów zapraszamy na spotkania z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Prymusi otrzymają świadectwa z rąk dyrekcji szkoły w sali teatralnej po spotkaniu z wychowawcami.

2018-06-20

Dzień patrona 2018

Czerwiec jest miesiącem szczególnym w historii naszej szkoły. Dokładnie 12 lat temu III Liceum nadano imię Cypriana Kamila Norwida. Przygotowując się do tego szczególnego dnia ogłosiliśmy dla was trzy konkursy: Literacki „Odpowiednie dać rzeczy słowo” Plastyczny na kopię rysunków Norwida Fotograficzny w którym inspiracją miały być słowa „Ideał sięgnął bruku” Kapituła konkursowa w składzie: p. Alicja Majder, p. Ryszard Molas ,p. Renata Ochniowska, p. Anna Smyk-Batorska, postanowiła przyznać następujące nagrody: W konkursie fotograficznym pod hasłem „Ideał sięgnął bruku”: Izabelli Frąc W konkursie literackim „Odpowiednie dać rzeczy słowo”: Dominice Jabłońskiej W konkursie plastycznym na kopię rysunków C. K. Norwida: Klaudii Hołubowicz, oraz zakwalifikować do wystawy rysunki Mai Smoląg i Justyny Staszczuk 14 czerwca uczniowie i nauczyciele, zgromadzeni w sali teatralnej mogli wziąć udział w akcji „III LO CZYTA Norwida”. Inscenizacja oparta była na tekście „Czarnych kwiatów” autorstwa naszego patrona. 15 czerwca w katedrze zamojskiej odbyła się msza święta, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna.

2018-06-20

Najlepszy reportaż powstał w III LO

Katarzyna Wrona, uczennica klasy I i została laureatką konkursu na reportaż"Idee olimpijskie w życiu jednostki i społeczności" zorganizowanego przez UMCS w Lublinie. W konkursie wzięło udział ponad stu uczestników z różnych szkół województwa lubelskiego. Kasia napisała pracę pod tytułem: "Olimpiada jest dla każdego" pod kierunkiem pani Elizy Leszczyńskiej-Pieniak. Oprócz cennych nagród uczestnicy otrzymali możliwość zwiedzenia studenckiego  Radia Centrum i porozmawiania z młodymi dziennikarzami. V.L.

2018-06-15

Dzień krwiodawstwa 2018

8 czerwca 2018 roku nasza szkoła po raz 12 zorganizowała Dzień Krwiodawstwa połączony z punktem pobrań. Dzień wcześniej klasa 2b i 2d przygotowała stanowiska. Rozpoczęliśmy rejestrację o godzinie 8:00. Spośród 57 osób zainteresowanych, krew oddało 31. Ponadto podczas dwóch pierwszych godzin lekcyjnych w Sali teatralnej odbyła się prelekcja na temat transplantologii. Uczniowie mieli możliwość spotkania z osobą po przeszczepie. Galeria

2018-06-15

Bezpieczna praca za granicą

Pani Pedagog Marta Ciuraszkiewicz, zaprosiła na prelekcję do naszej szkoły przedstawicielkę Centrum Informacji i Rozwoju Kariery Zawodowej aby przedstawiła nam ważne informacje przydatne przy planowaniu wakacyjnej pracy za granicą. Dowiedzieliśmy się jak szukać bezpiecznej pracy i jak sobie radzić z trudnościami za granicą.

2018-06-04

Mistrzowie siatkówki plażowej

25 maja w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Rejonowa Licealiada w siatkówce plażowej. I miejsce zajęła drużyna chłopców z naszej szkoły.

2018-05-31

Liga Szachowa

W poniedziałek 21 maja odbyły sie kolejne rozgrywki w ramach Ligii Szachowej Miasta Zamość. Zawody wygrała drużyna  III liceum. Skład drużyny: Maciej Wojnar, Maciej Kordyaczny, Patryk Greszta. Była to pierwsza wygrana naszego zespołu w tym sezonie.

2018-05-25

Goście Włoscy

W dniach od 23 do 27 kwietnia gościliśmy grupę włoskich rówieśników z Novary, było to kolejne spotkanie w trójstronnym projekcie „Działaj naturalnie”. Projekt w którym grupy opracowują miejsca agroturystyczne. Grupa uczniów z naszej szkoły zaproponowała zagospodarowanie budynku po starym młynie we włoskiej miejscowości Ticino,

2018-05-07