10 stycznia w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Nasze liceum od wielu lat uzyskuje wysoką pozycję w tym rankingu, w którym licea oceniane są za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W tym roku uplasowaliśmy się na 274 miejscu, przysługuje  nam honorowy oraz prawo używania poniższego znaku graficznego.

Dzień Edukacji Narodowej 2018

2018-10-14

SEKRETY RADIA I GALERII BWA

We wtorek 9 października uczniowie klasy 2i ,o profilu dziennikarskim , wraz z panią  Elizą Leszczyńską- Pieniak wybrali się do Katolickiego Radia Zamość. Poznali tam tajniki pracy dziennikarza radiowego, które na pewno przydadzą im się w przyszłości. Uczniowie mieli możliwość także zobaczyć studia nagraniowe ,na żywo usłyszeć audycję  oraz obejrzeć pozostałe pomieszczenia radiowe .Dostali również propozycję współpracy  z redakcją w ramach wolontariatu, dzięki któremu będą mogli doskonalić się w dziedzinie dziennikarstwa.  Po wizycie w radiu w pośpiechu udali się na wykład do galerii BWA. Zostali zaznajomieni z pracami wybitnych ilustratorów z całej Polski, ale także z obrazami malarzy z Zamojszczyzny. Na koniec mieli możliwość zobaczyć dzieła artystów znajdujących się w BWA.  Jako pamiątkę otrzymali albumy z ilustracjami, które są w posiadaniu galerii. Anna Kaszyca, Aleksandra Misztal  II i

2018-10-10

XXIV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

27 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klasy prawniczej - Zuzanna Luciak oraz Kacper Mazurek wzięli udział w XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Warunkiem uczestniczenia w obradach było wykonanie zadania rekrutacyjnego na temat ,,Posłowie Pierwszego Sejmu Niepodległej''. Postacią, którą wybrali była Irena Kosmowska, jedna z 8 kobiet zasiadających w ławach Sejmu Ustawodawczego (1919-1922). Tematem sesji była sprawa spopularyzowania wiedzy i podkreślenia znaczenia spuścizny pierwszych posłów Niepodległej. Uczestnicy przygotowali uchwałę, nad którą następnie debatowali. Na posiedzeniu głosowano  nad poprawkami oraz przyjęciem tejże uchwały. Ważnym akcentem były przemówienia: pana Marka Kuchcińskiego - marszałka sejmu RP i pana Marka Michalaka- Rzecznika Praw Dziecka.

2018-10-02

Klasa I b już zintegrowana

20.09.2018 r. wyjechaliśmy wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Gwóźdź na zajęcia integracyjne do Lublina. W ramach Festiwalu Nauki na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego uczestniczyliśmy w warsztatach "Kolorowy świat chemii". W czasie dwugodzinnych zajęć współpracowaliśmy w kilkuosobowych grupach, wykonując doświadczenia chemiczne. Było to świetne połączenie integracji, nauki i zabawy. Po warsztatach przerwa obiadowa okazała się być też dobrą okazją na spacer i wspólne spędzenie czasu.

2018-10-02

WYSTAWA ‘Anne Frank. Historia na Dzień Dzisiejszy’ – EDUKACJA RÓWIEŚNICZA

Pani Beata Pisarczyk-Zabiciel wzięła udział w projekcie finansowanym przez MSZ Królestwa Niderlandów i koordynowanym przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau i Dom Anny Frank w Amsterdamie w latach 2015 – 2018.

2018-09-26

Ślubowanie klas pierwszych

18 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji  III liceum  oraz wychowawców złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.  Serdeczne słowa, z życzeniami bardzo dobrych wyników w nauce i prawdziwych przyjaźni w liceum, skierował do obecnych Pan Dyrektor Antoni Szostek .Następnie Pani Dyrektor Agnieszka Zielińska i Pani Dyrektor Agnieszka Wasil dokonały uroczystego pasowania każdego ucznia na licealistę.

2018-09-25

Warsztaty z analizy chemicznej

19.09.2018 klasa 3B wzięła udział w warsztatach z analizy chemicznej organizowanej przez Katedrę Farmakologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w ramach Festiwalu Nauki. Podczas 45 minutowych ćwiczeń każdy uczeń mógł wykonać kilka doświadczeń, które do tej pory można było obejrzeć tylko w podręcznikach. Program wycieczki obejmował także zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku i zabawę w Let Me Out Lublin (escape roomy).

2018-09-23

Msza Święta Inaugurująca rok szkolny 2018/2019

W święto św. Stanisława Kostki w Katedrze Zamojskiej odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Maciej Banach. Przed rozpoczęciem Mszy wszystkich obecnych a szczególnie uczniów klas pierwszych, przywitał proboszcz katedry ks. Robert Strus. Mszę świętą przygotowali uczniowie szkoły włączając się w liturgię słowa, śpiewy i asystę, czuwała nad nimi p. Anny Serafin.

2018-09-18

Narodowe Czytanie "Przedwiośnie"

8 września 2018 r., podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, również w Zamościu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznego w tym roku  było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

2018-09-14