W 2018 roku do grona Profesorów Oświaty dołączyło kolejnych dwadzieścia pięć osób. Wśród nich Pani Anna Stopyra nauczyciel biologii  w III liceum. Tytuł ten przyznawany jest nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadaje Minister Edukacji Narodowej na wniosek Kapituły do spraw Profesorów Oświaty. Uroczystość wręczenia odbyła się 11 października w kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pani Profesor serdecznie gratulujemy.

10 stycznia w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Nasze liceum od wielu lat uzyskuje wysoką pozycję w tym rankingu, w którym licea oceniane są za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W tym roku uplasowaliśmy się na 274 miejscu, przysługuje  nam honorowy oraz prawo używania poniższego znaku graficznego.

20 czerwca w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” nagrodzono laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, sportowych i artystycznych oraz nauczycieli, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Nasza szkoła została nagrodzona certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych. Certyfikat został wystawiony na podstawie pozytywnych opinii uczniów i ich rodziców.

10 stycznia 2017r. w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ogłoszono wyniki
XIX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przeprowadzanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Nasza szkoła utrzymała wysoką pozycję, wśród 500 najlepszych liceów w kraju
i tytuł "Srebrnej szkoły 2017".