10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie odbył się 21 finał Rankingu Liceów Perspektywy. Nasze liceum od kilku lat utrzymując stały, wysoki poziom kształcenia i przygotowania do matury po raz kolejny uzyskało zaszczytny tytuł „Srebrna szkoła”, będąc jednocześnie jedną z najlepszych szkół w regionie.

W 2018 roku do grona Profesorów Oświaty dołączyło kolejnych dwadzieścia pięć osób. Wśród nich Pani Anna Stopyra nauczyciel biologii  w III liceum. Tytuł ten przyznawany jest nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadaje Minister Edukacji Narodowej na wniosek Kapituły do spraw Profesorów Oświaty. Uroczystość wręczenia odbyła się 11 października w kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pani Profesor serdecznie gratulujemy.

10 stycznia w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Nasze liceum od wielu lat uzyskuje wysoką pozycję w tym rankingu, w którym licea oceniane są za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W tym roku uplasowaliśmy się na 274 miejscu, przysługuje  nam honorowy tytuł „Srebrnej Szkoły” oraz prawo używania poniższego znaku graficznego.

20 czerwca w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” nagrodzono laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, sportowych i artystycznych oraz nauczycieli, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Nasza szkoła została nagrodzona certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych. Certyfikat został wystawiony na podstawie pozytywnych opinii uczniów i ich rodziców.