We wtorek 25 kwietnia na terenie ZSP Nr 4 w Zamościu odbyły sie Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Nasze liceum reprezentowały uczennice klasy II b: Klaudia Koryszko, Magdalena Głąb, Natalia Weremczuk, Dominika Posłajko, Natalia Pokrywka. Dziewczyny zajęły pierwsze miejsce, zdobyły Puchar i nagrody oraz będą rywalizować w zawodach okręgowych, które odbędą się 13 maja w Lublinie. Opiekunem grupy jest p. Paweł Piotrowicz.

Ogłoszenia dla uczniów i rodziców klas pierwszych

Podręczniki Opłata wpisowego. Nr konta: 48 2030 0045 1110 0000 0086 7100 Spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły

2019-07-09

20 lat po maturze

29 czerwca 2019r. dwadzieścia lat po maturze spotkał się  pierwszy rocznik maturzystów III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. To był  ZJAZD ABSOLWENTÓW I ROCZNIKA III LICEUM. Część oficjalną Zjazdu otworzyła Małgorzata Bielecka (Piskorz) – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego (tego sprzed 20 lat). W imieniu dyrekcji zebranych gości powitała wicedyrektor Agnieszka Zielińska. W atmosferze luzu i ogromnej radości w murach szkoły odbył się nadzwyczajny Zjazd, w którym uczestniczyło blisko 70 absolwentów i wielu ówczesnych nauczycieli.

2019-07-06

Patronat Instytutu Historii UMCS

27 czerwca 2018 dyrektor szkoły Antoni Szostek podpisał na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie umowę patronacką. Uczelnię reprezentował dyrektor Instytutu Historii dr hab. Marek Sioma. Patronat naukowy oznacza wspieranie uczniów klasy prawniczo-dziennikarskiej naszej szkoły, udział w różnego rodzaju zajęciach organizowanych przez Instytut Historii i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych.

2019-06-28

Rok Szkolny 2018/2019

19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/2019, uczniowie promowani otrzymali świadectwa z rąk wychowawców. Olimpijczycy i prymusi klas zgromadzeni w sali teatralnej, otrzymali świadectwa wraz z nagrodami i gratulacjami z rąk Dyrekcji III Liceum. Uczniowie ze średnią powyżej 5.0 i najlepsi sportowcy cieszyli się z przyznanych przez Radę Pedagogiczną stypendiów. Wśród nich prymus szkoły Izabella Frąc z klasy 2C ze średnią 5,5. Prymusi klas pierwszych A - Jakub Bujak - 5,0 B - Michał Biały - 5,13 C - Milena Micek - 5,06 D - Dominika Pikuzińska - 4,80 E - Majdańska Magdalena - 5,19 F - Aleksandra Sietka - 4,63 G - Dawid Droździel - 3,88 H - Jakub Rymarz - 4,81 Prymusi klas drugich A - Paweł Oleszek - 5,11 B - Bartosz Herc - 5,2 C - Izabella Frąc - 5,5 D - Joanna Mostowska - 4,91 E - Aleksandra Sochacka - 4,57 F - Magdalena Pałęga - 4,25 G - Wiktoria Kasprzak - 4,50 H - Gabriela Romańczuk - 4,29 I - Aleksandra Wszytko - 4,78 Sedecznie gratulujemy a dyrekcji, nauczycielom i wszystkim uczniom życzymy pięknych wakacji.

2019-06-20

Najlepsi 2019 - nagrodzeni przez Pana Prezydenta

13 czerwca 2019r. Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk spotkał się z uczniami zamojskich szkół - laureatami i finalistami konkursów wiedzy, olimpiad przedmiotowych. Uchonorowani uczniowie naszego liceum to: Barbara Rosiak finalistka Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH - opiekun p. Maria Hałasa, Maciej Wojnar finalista  XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości - opiekun p. Anna Gęborys, Sebastian Czusz finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego - opiekun p. Bernarda Paszko, Stanisław Zabandżała laureat XLV Olimpiady Historycznej - opiekun p. Zbigniew Kordyaczny. Serdecznie gratulujemy.

2019-06-17

CEMS Chance

W dniach 20 - 24 maja 2019r. uczniowie klasy IB Karolina Pawłuszkiewicz i Michał Biały wzięli udział w ogólnopolskim projekcie CEMS Chance organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Spędzony czas spożytkowali na poznawanie nowych ludzi, rozwijanie swoich umiejętności podczas warsztatów i zwiedzanie naszej stolicy. Tekst: Karolina Pawłuszkiewicz

2019-06-17

NON OMNIS MORIAR

…zaczęło się w październiku… …opublikowaliśmy  50 wpisów z różnych kategorii… …dziesiątki nieprzespanych nocy, tysiące przebytych kilometrów, miliony myśli napływających zewsząd i miliardy słów tworzące całokształt naszej rocznej pracy…                 Drodzy czytelnicy Post Scriptum!!

2019-06-14

Brąz w piłce plażowej

12.06.2019 roku na obiektach sportowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego został rozegrany finałowy turniej siatkówki plażowej szkół ponadginazjalnych  ojewództwa lubelskiego.

2019-06-14

Akcje charytatywne

W naszej szkole odbyła się coroczna akcja „Podaruj krew w IIILO”. W tej wspaniałej inicjatywie oddania krwi wzięło udział aż 47 osób. Część z nich postanowiła zrobić kolejny dobry uczynek

2019-06-11