Czternastego marca 2014 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu literacko-fotograficznego „Mała Ojczyzna”. Konkurs  adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych. Zorganizowała go już po raz trzeci Pani Eliza Leszczyńska–Pieniak.

Filmowali członkowie SKF

Fotografowała: J.Jasińska A.Batorska

Daria Horoszkiewicz ze szkolnego Klubu Fotograficznego opowiadała o swojej pasji fotografowania zwierząt i pokazała  zdjęcia ptaków. Fotografia przyrodnicza nie jest łatwa - wymaga wiele cierpliwości i dużych umiejętności fotograficznych. Umożliwia ona dokumentowanie swoich obserwacji i dzielenie się nimi z  innymi ludźmi.

Opiekun Klubu – dr  Ryszard Molas -  zaprezentował najnowszy film Szkolnej Kroniki Filmowej – Reaktor „Maria” Opowiada on o wizycie naszej szkoły w Ośrodku Badań Jądrowych w Świerku

W części artystycznej, klasa 2d przedstawiła nagrodzone i wyróżnione prace literackie. Ich poziom był bardzo wysoki- uczniowie gimnazjum z dużym wyczuciem opowiadali o historiach związanych ze swoją miejscowością i rodziną. Wśród nagrodzonych opowiadań i wywiadów znalazły się tematy walk polsko- ukraińskich z 1944 roku, ale także trudne lata okupacji niemieckiej. Młodzi autorzy dotarli do materiałów źródłowych bardzo cennych dla historyków i regionalistów. Na uwagę zasługuje również to, że gimnazjaliści z dużą swobodą posługuję się formą opowiadania- piszą prace trzymające w napięciu, z dobrze określonym punktem kulminacyjnym oraz  ciekawe pod względem stylistycznym.

Pierwszą nagrodę otrzymała Dagmara Łapińska z Gimnazjum nr 5 w Zamościu

Drugie miejsce zajęła Paula Polak z Nabroża–Kolonii

a trzecie Eliza Pacaj z Mircza

Ponadto, wyróżniono prace:

Agnieszki Mazurek ( Średnie-Duże)

Katarzyny Mróz (Sułów)

Agaty Trybuły (Mircze)

Na zakończenie spotkania wręczono nagrody laureatom Konkursu

W kategorii Fotografia, I nagrodę otrzymała Aleksandra Mazurek z Gimnazjum nr 5 w Zamościu

Drugie miejsce zajął Paweł Wojciechowski z Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim

a trzecie Alana Kontkiewicz - także z Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim

Wyróżnienia otrzymali:

  • Patrycja Cuch (Gimnazjum nr 2  w Tomaszowie Lubelskim)
  • Paweł Flis (Gimnazjum nr 5  w Zamościu)
  • Katarzyna Krawczyk (Gimnazjum nr 2  w Tomaszowie Lubelskim)
  • Monika Pasieczna ( z Krasnobrodu)

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i zapraszamy do naszej szkoły.

Wydarzenia

Wydarzenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019 - 2020

2 września o godzinie 9:00 wszystkie klasy spotkają się z wychowawcami w wyznaczonych salach (według harmonogramu zamieszczonego przy wejściu do szkoły).

2019-08-23

Wydarzenia

Harmonogram egzaminów poprawkowych

Harmonogram egzaminów poprawkowych  27 sierpnia godz. 9.00 - matematyka 27 sierpnia godz. 9.00 - j. angielski 28 sierpnia godz. 9.00 - j. polski  

2019-08-21

Wydarzenia

Rada Pedagogiczna

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 11:30.

2019-08-20

Wydarzenia

Ogłoszenia dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców

Podręczniki Opłata wpisowego. Nr konta: 48 2030 0045 1110 0000 0086 7100 Spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły

2019-07-09

Wydarzenia

20 lat po maturze

29 czerwca 2019r. dwadzieścia lat po maturze spotkał się  pierwszy rocznik maturzystów III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. To był  ZJAZD ABSOLWENTÓW I ROCZNIKA III LICEUM. Część oficjalną Zjazdu otworzyła Małgorzata Bielecka (Piskorz) – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego (tego sprzed 20 lat). W imieniu dyrekcji zebranych gości powitała wicedyrektor Agnieszka Zielińska. W atmosferze luzu i ogromnej radości w murach szkoły odbył się nadzwyczajny Zjazd, w którym uczestniczyło blisko 70 absolwentów i wielu ówczesnych nauczycieli.

2019-07-06

Wydarzenia

Patronat Instytutu Historii UMCS

27 czerwca 2018 dyrektor szkoły Antoni Szostek podpisał na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie umowę patronacką.

2019-06-28

Wydarzenia

Rok Szkolny 2018/2019

19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/2019,

2019-06-20

Wydarzenia

Najlepsi 2019 - nagrodzeni przez Pana Prezydenta

13 czerwca 2019r. Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk spotkał się z uczniami zamojskich szkół - laureatami i finalistami konkursów wiedzy, olimpiad przedmiotowych.

2019-06-17

Wydarzenia

CEMS Chance

W dniach 20 - 24 maja 2019r. uczniowie klasy IB Karolina Pawłuszkiewicz i Michał Biały wzięli udział w ogólnopolskim projekcie CEMS Chance

2019-06-17