4 grudnia 2018 r. I LO w Zamościu gościło uczestników międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Z wierszem do ludzi”. Tegoroczna edycja poświęcona była Zbigniewowi Herbertowi. Nasza szkoła również włączyła się w obchody roku poświęconego temu wybitnemu poecie.

Pierwszy etap X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową oraz II Liceum Ogólnokształcące odbył się 27 listopada 2018 r. w sali teatralnej. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 29 uczestników,

1 grudnia w Zamojskim Domu Kultury odbyły się Dwudzieste Grudniowe Spotkania Recytatorskie – Recytacje z Dynamitem. Nagrodę główną otrzymała Sandra Litwińczuk z klasy 1d (opieka merytoryczna – Eliza Leszczyńska-Pieniak). Uczennica zdobyła uznanie komisji interpretując wiersz Wisławy Szymborskiej.

VL

29 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole VIII edycja konkursu języka niemieckiego Fuβball – mein Leben poświęcona piłce nożnej. Jak zwykle zainteresowanie było bardzo duże, szczególnie ze strony przedstawicieli płci męskiej.

Katarzyna Wrona, uczennica klasy I i została laureatką konkursu na reportaż"Idee olimpijskie w życiu jednostki i społeczności" zorganizowanego przez UMCS w Lublinie. W konkursie wzięło udział ponad stu uczestników z różnych szkół województwa lubelskiego. Kasia napisała pracę pod tytułem: "Olimpiada jest dla każdego" pod kierunkiem pani Elizy Leszczyńskiej-Pieniak. Oprócz cennych nagród uczestnicy otrzymali możliwość zwiedzenia studenckiego  Radia Centrum i porozmawiania z młodymi dziennikarzami.

V.L.