Wychowanie fizyczne

ROK SZKOLNY 2015/2016

Wojewódzka Licealiada

  •  II miejsce – piłka ręczna  chłopców
  • III miejsce – piłka ręczna  dziewcząt
  • III miejsce – sztafeta pływacka 10 x 25m  dziewcząt 

Rejonowa Licealiada

  • I miejsce – piłka ręczna dziewcząt i chłopców
  • I miejsce - sztafeta pływacka 10 x 25m dziewcząt i chłopców
  • II miejsce – piłka siatkowa chłopców
  • III  miejsce – koszykówka dziewcząt
  • IV miejsce- piłka siatkowa dziewcząt

 Miejska Licealiada

  • I miejsce – piłka ręczna dziewcząt i chłopców
  • I miejsce - piłka siatkowa dziewcząt i chłopców
  • I miejsce  - koszykówka dziewcząt
  • I miejsce- sztafeta pływacka 10 x 25m dziewcząt i chłopców
  • II miejsce – koszykówka chłopców
  • III miejsce  - piłka nożna

TURNIEJ Z OKAZJI 100- LECIA 

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W ZAMOŚCIU

I miejsce piłka siatkowa dziewcząt i chłopców

 


 

ROK SZKOLNY 2013/2014

Wojewódzka Licealiada

  •  I miejsce  szachy - Wojewódzki Turniej o Puchar Kuratora Oświaty w Lublinie
  • I m-ce badminton dziewcząt i chłopców w grze indywidualnej i klasyfikacji zespołowej
  •  II m-ce sztafeta pływacka 10x25m chłopców, / Z. Dziubińska/
  • IV m-ce piłka siatkowa chłopców / J. Obszański /
  • V m-ce sztafeta pływacka 10x25m dziewcząt  / Z. Dziubińska/
  • V m-ce piłka ręczna dziewcząt  / T. Czerwonka /

Rejonowa Licealiada

  • I m-ce sztafeta pływacka 10x25m dziewcząt i chłopców / Z. Dziubińska /
  • I m-ce piłka siatkowa chłopców / J, Obszański /
  • I m-ce piłka ręczna dziewcząt / T, Czerwonka /
  • II m-ce koszykówka dziewcząt / P. Mazurek /

 Miejska Licealiada

  • I miejsce sztafeta pływacka 10x25m dziewcząt i chłopców / Z. Dziubińska /
  • I miejsce piłka siatkowa chłopców / J. Obszański /
  • I m-ce piłka ręczna dziewcząt / T. Czerwomka /
  • I miejsce koszykówka dziewcząt / P. Mazurek /
  • II m-ce piłka siatkowa dziewcząt / M. Furmańczuk /
  •  II m-ce koszykówka chłopców / K. Mazurek /
  • III m-ce piłka ręczna chłopców / T. Czerwonka /
  • IV miejsce piłka nożna / W. Sękowski /

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

Wojewódzka Licealiada

  • II miejsce piłka siatkowa dziewcząt – Maria Furmańczuk
  • III miejsce - sztafeta pływacka chłopców – Zuzanna Dziubińska
  • V miejsce- sztafeta pływacka dziewcząt – Zuzanna Dziubińska
  • V miejsce siatkówka chłopców – Jan Obszański
  • II miejsce badminton
  • I miejsce Szachy

Rejonowa Licealiada

  • I miejsce sztafeta dziewcząt i chłopców
  • I miejsce siatkówka dziewcząt i chłopców
  •  II miejsce piłka ręczna dziewcząt – Tomasz Czerwonka
  • III miejsce koszykówka dziewcząt i chłopców – K. Mazurek P. Mazurek

 Miejska Licealiada

  • I miejsce sztafeta pływacka dziewcząt i chłopców
  • I miejsce piłka ręczna dziewcząt
  • I miejsce piłka siatkowa dziewcząt i chłopców
  • I miejsce koszykówka dziewcząt i chłopców
  • II miejsce piłka ręczna chłopców – Tomasz Mazurek
  • II miejsce tenis stołowy drużynowy
  • I miejsce Szachy

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

Wojewódzka Licealiada

  • I miejsce piłka siatkowa chłopców (J. Obszański)
  • III miejsce piłka siatkowa dziewcząt (M. Furmańczuk)
  • IV miejsce piłka ręczna dziewcząt (M. Czerwonka)
  • VI miejsce sztafeta pływacka dziewcząt i chłopców (Z. Dziubińska)

Rejonowa Licealiada

  • I miejsce piłka siatkowa dziewcząt i chłopców (M. Furmańczuk J. Obszański)
  • I miejsce piłka ręczna dziewcząt (M. Czerwonka)
  • I miejsce piłka koszykowa chłopców (K. Mazurek)
  • I miejsce sztafeta pływacka chłopców (Z. Dziubińska)
  • II miejsce sztafeta pływacka dziewcząt (Z. Dziubińska)
  • II miejsce piłka ręczna chłopców (M. Czerwonka)

Miejska Licealiada

  • I miejsce piłka siatkowa dziewcząt i chłopców (M. Furmańczuk J. Obszański)
  • I miejsce piłka koszykowa dziewcząt i chłopców (K. Mazurek)
  • I miejsce piłka ręczna dziewcząt (M. Czerwonka)
  • I miejsce sztafeta pływacka chłopców (Z. Dziubińska)
  • II miejsce sztafeta pływacka dziewcząt (Z. Dziubińska)
  • II miejsce piłka ręczna chłopców (M. Czerwonka)
  • II miejsce piłka nożna chłopców (W. Sękowski)

ROK SZKOLNY 2010/2011

Wojewódzka Licealiada

  •  I miejsce piłka siatkowa chłopców
  • III miejsce piłka siatkowa dziewcząt
  • IV miejsce piłka ręczna dziewcząt
  • VI miejsce sztafeta pływacka dziewcząt i chłopców

Rejonowa Licealiada

  • I miejsce piłka siatkowa dziewcząt i chłopców
  • I miejsce piłka ręczna dziewcząt
  • I miejsce piłka koszykowa chłopców
  • I miejsce sztafeta pływacka chłopców
  • II miejsce sztafeta pływacka dziewcząt
  • II miejsce piłka ręczna chłopców

Miejska Licealiada

  • I miejsce piłka siatkowa dziewcząt i chłopców
  • I miejsce piłka koszykowa dziewcząt i chłopców
  • I miejsce piłka ręczna dziewcząt
  • I miejsce sztafeta pływacka chłopców
  • II miejsce sztafeta pływacka dziewcząt
  • II miejsce piłka ręczna chłopców
  • II miejsce piłka nożna chłopców

 


 

ROK SZKOLNY 2009/2010 

Wojewódzka Licealiada 

  • I miejsce w biegach przełajowych
  • II miejsce w piłce ręcznej chłopców, op. M.Czerwonka
  • II miejsce w zawodach lekkoatletycznych, op. M.Czerwonka
  • III miejsce w koszykówce dziewcząt, op.K.Mazurek
  • III miejsce w pływanie chłopców, op. Z.Dziubińska
  • IV miejsce w piłce siatkowej chłopców, op. J.Obszański
  • V miejsce w piłce ręcznej dziewcząt, op. M.Czerwonka

Rejonowa Licealiada 

  • I miejsce w pływaniu chłopców, op. Z. Dziubińska
  • I miejsce w koszykówce dziewcząt, op. K.Mazurek
  • I miejsce w piłce siatkowej chłopców, op. J.Obszański
  • I miejsce w piłce ręcznej dziewcząt, op. M.Czerwonka
  • I miejsce w piłce ręcznej chłopców, op. M.Czerwonka
  • I miejsce w zawodach lekkoatletycznych, op.M.Czerwonka
  • II miejsce w koszykówce chłopców, op. K.Mazurek
  • II miejsce w piłce siatkowej dziewcząt, op. M.Furmańczuk
  • III miejsce w pływaniu dziewcząt, op. Z.Dziubińska

Miejska Licealiada 

  • I miejsce w piłce siatkowej dziewcząt, op. M.Furmańczuk
  • I miejsce w piłce siatkowej chłopców, op. J.Obszański
  • I miejsce w pływaniu chłopców, op. Z.Dziubińska
  • I miejsce w koszykówce dziewcząt, op. K.Mazurek
  • I miejsce w koszykówce chłopców, op. K.Mazurek
  • I miejsce w piłce ręcznej dziewcząt, op. M.Czerwonka
  • I miejsce w piłce ręcznej chłopców, op. M.Czerwonka
  • I miejsce w zawodach lekkoatletycznych, op. M.Czerwonka
  • II miejsce w pływaniu dziewcząt, op. Z.Dziubińska

Osiągnięcia indywidualne w pływaniu - Opiekun Zuzanna Dziubińska: 

MIEJSKA LICEALIADA:

Styl klasyczny (50 m):
Dziewczęta:

  • I miejsce Zgnilec Magdalena
  • II miejsce Głębocka Anna

Chłopcy:

  • II miejsce Wróbel Bartosz
  • III miejce Kolano Dawid

Styl grzbietowy (50 m):
Dziewczęta:

  • III miejsce Krzysztofiak Katarzyna

Chłopcy:

  • II miejsce Kicyk Karol

Styl dowolny (50 m)

  • III miejsce Wróbel Mateusz

RREJONOWA LICEALIADA

Styl klasyczny (50 m):
Dziewczęta:

  • II miejsce Zgnilec Magdalena
  • III miejsce Głębocka Anna

Chłopcy:

  • II miejsce Wróbel Bartosz
  • III miejce Kolano Dawid

Styl dowolny (50 m)

  • III miejsce Wróbel Mateusz


Mistrzostwa Szkół w Tenisie Zamośc 2009

  • III miejsce reprezentacji szkoły w tenisie ziemnym, Op. Urszula Kawałko



ROK SZKOLNY 2007/2008 

Wojewódzka Licealiada 

  • II miejsce sztafety pływackiej chłopców, op. Z. Dziubińska
  • IV miejsce w koszykówce chłopców, op. K. Mazurek
  • V miejsce w koszykówce dziewcząt, op. K. Mazurek
  • I miejsce w badmintonie dziewcząt, op. M. Czerwonka
  • II miejsce w badmintonie chłopców, op. M. Czerwonka

Rejonowa Licealiada 

  • I miejsce sztafety pływackiej chłopców, op. Z. Dziubińska
  • I miejsce w koszykówce dziewcząt i chłopców, op. K. Mazurek
  • II miejsce w piłce siatkowej dziewcząt, op. M. Furmańczuk
  • II miejsce w piłce ręcznej chłopców, op. M. Czerwonka
  • III miejsce sztafety pływackiej dziewcząt, op. Z. Dziubińska

Miejska Licealiada 

  • I miejsce w koszykówce dziewcząt i chłopców, op. K. Mazurek, piłce siatkowej dziewcząt i chłopców - op. J.Obszański, piłce ręcznej chłopców, op. M. Czerwonka oraz sztafecie pływackiej dziewcząt i chłopców – op. Z. Dziubińska
  • II miejsce w Lidze LA chłopców, op. M. Czerwonka

Turnieje 

  • I miejsce w Lidze LZS piłce siatkowej dziewcząt i chłopców
  • I miejsce w turnieju piłki nożnej, op. Sękowski, piłki siatkowej o Puchar Rektora WSZiA – op. K. Mazurek
  • II miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora III LO w piłce siatkowej chłopców, op. K. Mazurek

ROK SZKOLNY 2006/2007 

Wojewódzka Licealiada 

  • III miejsca w sztafecie pływackiej chłopców, op. Z. Dziubińska
  • V miejsca w piłce siatkowej chłopców, op. J.Obszański
  • V miejsca w koszykówce chłopców, op.K. Mazurek
  • II miejsce drużyny chłopców w badmintonie, op. M Furmańczuk
  • II miejsce drużyny chłopców w badmintonie, op. M Furmańczuk

Rejonowa Licealiada 

  • I miejsce: koszykówka chłopców, op. K. Mazurek, piłka siatkowa chłopców, op. J. Obszański, sztafeta pływacka chłopców – op. Z. Dziubińska
  • II miejsce: piłka siatkowa dziewcząt, op. J. Obszański, piłka ręczna dziewcząt, op. M. Czerwonka, koszykówka dziewcząt, op. K. Mazurek

Miejska Licealiada 

  • I miejsce: w koszykówce dziewcząt i chłopców, op. K. Mazurek, piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, sztafecie pływackiej chłopców, piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, op. M. Czerwonka
  • II miejsce w sztafecie pływackiej dziewcząt, op. Z. Dziubińska , halowej piłce nożnej, op. W. Sękowski

ROK SZKOLNY 2005/2006 

Wojewódzka Licealiada 

  • V miejsce piłki siatkowej, op. J.Obszański
  • V miejsce koszykówki chłopców, op. K. Mazurek
  • VIII miejsc w sztafecie pływackiej chłopców, op. Z. Dziubińska

Rejonowa Licealiada 

  • I miejsce: koszykówka chłopców, op.K. Mazurek, piłka siatkowa chłopców, op. J. Obszański, sztafeta pływacka chłopców – Z. Dziubińska
  • II miejsce: piłka siatkowa dziewcząt, J. Obszański
  • III miejsce: koszykówka dziewcząt, op. K. Mazurek, sztafeta pływacka dziewcząt, op. Z. Dziubińska

Miejska Licealiada 

  • I miejsce w koszykówce dziewcząt i chłopców – op. K. Mazurek, piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, sztafecie pływackiej chłopców - op. Z. Dziubińska, tenisie stołowym dziewcząt
  • II miejsce w sztafecie pływackiej dziewcząt - op. Z. Dziubińska , piłce ręcznej chłopców , op. M. Czerwonka, tenisie stołowym dziewcząt
  • III miejsce w piłce nożnej chłopców i tenisie stołowym chłopców
  • II miejsce w zawodach na szczeblu rejonu w zawodach „Ratownictwo i I pomoc” oraz III miejsce w Konkursie wiedzy z przysposobienia obronnego, op. W. Potarski i S. Sikora

ROK SZKOLNY 2004/2005 

Wojewódzka Licealiada 

  • IV miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopcow, prowadzący Jan Obszański
  • V miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Koszykówce Dziewcząt, prowadząca M. Furmańczuk
  • VIII miejsce w sztafecie pływackiej chłopców, Z. Dziubińska.

Rejonowa Licealiada 

  • IV miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopcow, prowadzący Jan Obszański
  • V miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Koszykówce Dziewcząt, prowadząca M. Furmańczuk
  • VIII miejsce w sztafecie pływackiej chłopców, Z. Dziubińska.

LATA PRZED 2004 

Miejska Licealiada 

  • I miejsce : piłka ręczna dziewcząt, op. M. Czerwonka koszykówka dziewcząt, op.M. Furmańczuk, piłka siatkowa chłopców- op.J. Obszański,
  • II miejsce : koszykówka chłopców, op. K. Mazurek, piłka siatkowa dziewcząt (J. Obszański), sztafeta pływacka chłopców -op.Z. Dziubińska
  • III miejsce : sztafeta pływacka dziewcząt, op.Z. Dziubińska.

Piłka ręczna dziewcząt

  • Mistrz Miasta Zamościa w Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych w roku szkolnym (1996/97,1997/98,1998/99,1999/2000)
  • I m-ce w Rejonowych Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych (1996/97,1997/98,1998/99,1999/2000)
  • Puchar Przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego (Zwierzyniec 1997r.)
  • III m-ce w Turnieju juniorek o Puchar Prezesa Okręgowego Związku Piłki Ręcznej (Zamość 1998r.)
  • Mistrzostwo Województwa zamojskiego (1996/97)
  • IV m-ce w wojewódzkiej Licealiadzie (Kraśnik 1999r.)
  • IV m-ce w półfinałach Mistrzostw Polski juniorek (2000r.)

Piłka ręczna chłopców

  • II m-ce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (1999/2000)
  • III m-ce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (1999/2000)

Koszykówka dziewcząt

  • I m-ce w miejskiej lidze Szkół Ponadpodstawowych (1997/98,1998/99,1999/2000)
  • II m-ce w Rejonowych Igrzyskach (1998/99)
  • I m-ce w Rejonowych Igrzyskach (1999/2000)
  • V m-ce w wojewódzkiej Licealiadzie (Chełm 2000r.)

Koszykówka chłopców

  • I m-ce w Miejskich Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych (1998/99)
  • II m-ce w miejskiej lidze Szkół Ponadpodstawowych (1999/2000)
  • II m-ce w zamojskiej lidze TKKF (1999/2000)

Siatkówka dziewcząt

  • I m-ce w lidze Szkół Ponadpodstawowych Miasta Zamościa (1995/96,1996/97,1997/98,1998/1999,1999/2000)
  • III m-ce w Rejonowych Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych (1997/98,1999/2000)

Siatkówka chłopców

  • Mistrz Miasta Zamościa Szkół Ponadpodstawowych (1999/2000)

Piłka nożna

  • I m-ce halowym Turnieju o Puchar Prezesa UKS III LO Zamość (1997,1998)
  • III m-ce w halowej lidze Szkół Ponadpodstawowych Miasta Zamościa (1998/99)
  • II m-ce w wojewódzkim turnieju im. M. Kieronia (1999)
  • I m-ce w turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Zamościu (1999)
  • Mistrz Miasta Zamościa Szkół Ponadpodstawowych (2000/01)
  • I m-ce w Licealiadzie rejonu (2000/01)

Szachy

  • I m-ce w Mistrzostwach Miasta Zamościa w kategorii dziewcząt i chłopców (1998/99)
  • Mistrzostwo w Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych woj. lubelskiego w kat. chłopców (1998/99)
  • Mistrz Województwa zamojskiego Szkół Ponadpodstawowych w kat. chłopców (1997/98)

Tenis

  • I m-ce w halowym Turnieju Szkół Ponadpodstawowych Miasta Zamościa o Puchar "Kuriera Lubelskiego" (1999)


Lekka Atletyka

  • II m-ce w miejskich Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych w LA dziewcząt (1999/2000)

Wydarzenia

Wydarzenia

Wielkie Dzieło Odbudowy

Społeczność III Liceum wspiera „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce”. Informacje na temat bieżących prac oraz wyglądu kościoła można śledzić na stronie internetowej WIELKIE DZIEŁO ODBUDOWY. Wygląd po rewitalizacji można zobaczyćTUTAJ

2019-02-11

Wydarzenia

Konkurs zostań drugim Tolkienem 2019

Zapraszamy uczniów gimnazjum i klasy 8 szkoły podstawowej powiatu zamojskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu na opowiadanie w języku angielskim. Pobierz  REGULAMIN KONKURSU

2019-02-08

Wydarzenia

Walentynki 2019

14 lutego to dzień w którym szczególnie okazujemy sobie uczucia, w tym roku "Walentynki" wypadają w zimowe ferie zatem uczniowie wcześniej przygotowali różne imprezy. We wtorek 5 lutego Samorząd zorganizował koncert "karaoke" w którym większość chętnie uczestniczyła wspólnie śpiewając znane miłosne piosenki.

2019-02-08

Wydarzenia

kup lizaka, nakarm psiaka

W naszej szkole działa stoisko pod przewodnim hasłem "kup lizaka, nakarm psiaka", możecie wspomóc zwierzęta z pobliskiego schroniska a przy okazji przekąsić coś słodkiego, serdecznie zapraszamy! Można przeczytać o nas TUTAJ

2019-02-08

Wydarzenia

X Zamojskiego Dyktanda 2019

Dnia 31.01.2018r., uczniowie klas pierwszych: Maria Bojarczuk, Magdalena Majdańska, Karol Kowalczuk oraz uczennica klasy drugiej – Izabela Fronc, udali się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Brali oni udział w finale jubileuszowego X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez PWSZ i II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Dyktando nie należało do najłatwiejszych, a uczestnicy musieli zmagać się z wieloma trudnościami jakie ortografia ze sobą niesie. Wspaniale poradziła sobie z tym zadaniem Maria Bojarczuk z klasy Ie, która uplasowała się na III pozycji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2019-02-04

Wydarzenia

Oferta AGH

4 lutego gościliśmy w naszej szkole wykładowców Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa. W krótkiej prezentacji przedstawiono możliwości jakie daje uczelnia, kierunki rozwoju, metody naboru studentów. Była możliwość zadawania pytań, obejrzeliśmy film o uczelni. Wielu naszych absolwentów studiuje na AGH, a kolejni zapewne także dokonają podobnego wyboru.

2019-02-04

Wydarzenia

Studniówka 2019

26 stycznia o godzinie 19:00 w zamojskiej hali OSiR, Pan Dyrektor Antoni Szostek rozpoczął bal maturalny słowami „poloneza czas zacząć” i tradycyjnie jak co rok, od początku istnienie liceum, poprowadził piękny korowód dziewcząt i chłopców.

2019-01-27

Wydarzenia

Łyk kultury

Koniec semestru to dobra okazja, żeby zmienić perspektywę i zamienić szkolną ławkę na muzealną podłogę.

2019-01-27

Wydarzenia

Drogowskaz Mistrzostwa Finansowego

17 stycznia 2019 roku w Zamojskim Domu Kultury odbyło sie wydarzenie którego organizatorami byli uczniowie klasy 2 E: Mateusz Grzyb, Karolina Mazurek, Maciej Wojnar, Mateusz Psiuk i Miłosz Piotrowski.

2019-01-23