Wychowanie fizyczne

ROK SZKOLNY 2015/2016

Wojewódzka Licealiada

  •  II miejsce – piłka ręczna  chłopców
  • III miejsce – piłka ręczna  dziewcząt
  • III miejsce – sztafeta pływacka 10 x 25m  dziewcząt 

Rejonowa Licealiada

  • I miejsce – piłka ręczna dziewcząt i chłopców
  • I miejsce - sztafeta pływacka 10 x 25m dziewcząt i chłopców
  • II miejsce – piłka siatkowa chłopców
  • III  miejsce – koszykówka dziewcząt
  • IV miejsce- piłka siatkowa dziewcząt

 Miejska Licealiada

  • I miejsce – piłka ręczna dziewcząt i chłopców
  • I miejsce - piłka siatkowa dziewcząt i chłopców
  • I miejsce  - koszykówka dziewcząt
  • I miejsce- sztafeta pływacka 10 x 25m dziewcząt i chłopców
  • II miejsce – koszykówka chłopców
  • III miejsce  - piłka nożna

TURNIEJ Z OKAZJI 100- LECIA 

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W ZAMOŚCIU

I miejsce piłka siatkowa dziewcząt i chłopców

 


 

ROK SZKOLNY 2013/2014

Wojewódzka Licealiada

  •  I miejsce  szachy - Wojewódzki Turniej o Puchar Kuratora Oświaty w Lublinie
  • I m-ce badminton dziewcząt i chłopców w grze indywidualnej i klasyfikacji zespołowej
  •  II m-ce sztafeta pływacka 10x25m chłopców, / Z. Dziubińska/
  • IV m-ce piłka siatkowa chłopców / J. Obszański /
  • V m-ce sztafeta pływacka 10x25m dziewcząt  / Z. Dziubińska/
  • V m-ce piłka ręczna dziewcząt  / T. Czerwonka /

Rejonowa Licealiada

  • I m-ce sztafeta pływacka 10x25m dziewcząt i chłopców / Z. Dziubińska /
  • I m-ce piłka siatkowa chłopców / J, Obszański /
  • I m-ce piłka ręczna dziewcząt / T, Czerwonka /
  • II m-ce koszykówka dziewcząt / P. Mazurek /

 Miejska Licealiada

  • I miejsce sztafeta pływacka 10x25m dziewcząt i chłopców / Z. Dziubińska /
  • I miejsce piłka siatkowa chłopców / J. Obszański /
  • I m-ce piłka ręczna dziewcząt / T. Czerwomka /
  • I miejsce koszykówka dziewcząt / P. Mazurek /
  • II m-ce piłka siatkowa dziewcząt / M. Furmańczuk /
  •  II m-ce koszykówka chłopców / K. Mazurek /
  • III m-ce piłka ręczna chłopców / T. Czerwonka /
  • IV miejsce piłka nożna / W. Sękowski /

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

Wojewódzka Licealiada

  • II miejsce piłka siatkowa dziewcząt – Maria Furmańczuk
  • III miejsce - sztafeta pływacka chłopców – Zuzanna Dziubińska
  • V miejsce- sztafeta pływacka dziewcząt – Zuzanna Dziubińska
  • V miejsce siatkówka chłopców – Jan Obszański
  • II miejsce badminton
  • I miejsce Szachy

Rejonowa Licealiada

  • I miejsce sztafeta dziewcząt i chłopców
  • I miejsce siatkówka dziewcząt i chłopców
  •  II miejsce piłka ręczna dziewcząt – Tomasz Czerwonka
  • III miejsce koszykówka dziewcząt i chłopców – K. Mazurek P. Mazurek

 Miejska Licealiada

  • I miejsce sztafeta pływacka dziewcząt i chłopców
  • I miejsce piłka ręczna dziewcząt
  • I miejsce piłka siatkowa dziewcząt i chłopców
  • I miejsce koszykówka dziewcząt i chłopców
  • II miejsce piłka ręczna chłopców – Tomasz Mazurek
  • II miejsce tenis stołowy drużynowy
  • I miejsce Szachy

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

Wojewódzka Licealiada

  • I miejsce piłka siatkowa chłopców (J. Obszański)
  • III miejsce piłka siatkowa dziewcząt (M. Furmańczuk)
  • IV miejsce piłka ręczna dziewcząt (M. Czerwonka)
  • VI miejsce sztafeta pływacka dziewcząt i chłopców (Z. Dziubińska)

Rejonowa Licealiada

  • I miejsce piłka siatkowa dziewcząt i chłopców (M. Furmańczuk J. Obszański)
  • I miejsce piłka ręczna dziewcząt (M. Czerwonka)
  • I miejsce piłka koszykowa chłopców (K. Mazurek)
  • I miejsce sztafeta pływacka chłopców (Z. Dziubińska)
  • II miejsce sztafeta pływacka dziewcząt (Z. Dziubińska)
  • II miejsce piłka ręczna chłopców (M. Czerwonka)

Miejska Licealiada

  • I miejsce piłka siatkowa dziewcząt i chłopców (M. Furmańczuk J. Obszański)
  • I miejsce piłka koszykowa dziewcząt i chłopców (K. Mazurek)
  • I miejsce piłka ręczna dziewcząt (M. Czerwonka)
  • I miejsce sztafeta pływacka chłopców (Z. Dziubińska)
  • II miejsce sztafeta pływacka dziewcząt (Z. Dziubińska)
  • II miejsce piłka ręczna chłopców (M. Czerwonka)
  • II miejsce piłka nożna chłopców (W. Sękowski)

ROK SZKOLNY 2010/2011

Wojewódzka Licealiada

  •  I miejsce piłka siatkowa chłopców
  • III miejsce piłka siatkowa dziewcząt
  • IV miejsce piłka ręczna dziewcząt
  • VI miejsce sztafeta pływacka dziewcząt i chłopców

Rejonowa Licealiada

  • I miejsce piłka siatkowa dziewcząt i chłopców
  • I miejsce piłka ręczna dziewcząt
  • I miejsce piłka koszykowa chłopców
  • I miejsce sztafeta pływacka chłopców
  • II miejsce sztafeta pływacka dziewcząt
  • II miejsce piłka ręczna chłopców

Miejska Licealiada

  • I miejsce piłka siatkowa dziewcząt i chłopców
  • I miejsce piłka koszykowa dziewcząt i chłopców
  • I miejsce piłka ręczna dziewcząt
  • I miejsce sztafeta pływacka chłopców
  • II miejsce sztafeta pływacka dziewcząt
  • II miejsce piłka ręczna chłopców
  • II miejsce piłka nożna chłopców

 


 

ROK SZKOLNY 2009/2010 

Wojewódzka Licealiada 

  • I miejsce w biegach przełajowych
  • II miejsce w piłce ręcznej chłopców, op. M.Czerwonka
  • II miejsce w zawodach lekkoatletycznych, op. M.Czerwonka
  • III miejsce w koszykówce dziewcząt, op.K.Mazurek
  • III miejsce w pływanie chłopców, op. Z.Dziubińska
  • IV miejsce w piłce siatkowej chłopców, op. J.Obszański
  • V miejsce w piłce ręcznej dziewcząt, op. M.Czerwonka

Rejonowa Licealiada 

  • I miejsce w pływaniu chłopców, op. Z. Dziubińska
  • I miejsce w koszykówce dziewcząt, op. K.Mazurek
  • I miejsce w piłce siatkowej chłopców, op. J.Obszański
  • I miejsce w piłce ręcznej dziewcząt, op. M.Czerwonka
  • I miejsce w piłce ręcznej chłopców, op. M.Czerwonka
  • I miejsce w zawodach lekkoatletycznych, op.M.Czerwonka
  • II miejsce w koszykówce chłopców, op. K.Mazurek
  • II miejsce w piłce siatkowej dziewcząt, op. M.Furmańczuk
  • III miejsce w pływaniu dziewcząt, op. Z.Dziubińska

Miejska Licealiada 

  • I miejsce w piłce siatkowej dziewcząt, op. M.Furmańczuk
  • I miejsce w piłce siatkowej chłopców, op. J.Obszański
  • I miejsce w pływaniu chłopców, op. Z.Dziubińska
  • I miejsce w koszykówce dziewcząt, op. K.Mazurek
  • I miejsce w koszykówce chłopców, op. K.Mazurek
  • I miejsce w piłce ręcznej dziewcząt, op. M.Czerwonka
  • I miejsce w piłce ręcznej chłopców, op. M.Czerwonka
  • I miejsce w zawodach lekkoatletycznych, op. M.Czerwonka
  • II miejsce w pływaniu dziewcząt, op. Z.Dziubińska

Osiągnięcia indywidualne w pływaniu - Opiekun Zuzanna Dziubińska: 

MIEJSKA LICEALIADA:

Styl klasyczny (50 m):
Dziewczęta:

  • I miejsce Zgnilec Magdalena
  • II miejsce Głębocka Anna

Chłopcy:

  • II miejsce Wróbel Bartosz
  • III miejce Kolano Dawid

Styl grzbietowy (50 m):
Dziewczęta:

  • III miejsce Krzysztofiak Katarzyna

Chłopcy:

  • II miejsce Kicyk Karol

Styl dowolny (50 m)

  • III miejsce Wróbel Mateusz

RREJONOWA LICEALIADA

Styl klasyczny (50 m):
Dziewczęta:

  • II miejsce Zgnilec Magdalena
  • III miejsce Głębocka Anna

Chłopcy:

  • II miejsce Wróbel Bartosz
  • III miejce Kolano Dawid

Styl dowolny (50 m)

  • III miejsce Wróbel Mateusz


Mistrzostwa Szkół w Tenisie Zamośc 2009

  • III miejsce reprezentacji szkoły w tenisie ziemnym, Op. Urszula Kawałko



ROK SZKOLNY 2007/2008 

Wojewódzka Licealiada 

  • II miejsce sztafety pływackiej chłopców, op. Z. Dziubińska
  • IV miejsce w koszykówce chłopców, op. K. Mazurek
  • V miejsce w koszykówce dziewcząt, op. K. Mazurek
  • I miejsce w badmintonie dziewcząt, op. M. Czerwonka
  • II miejsce w badmintonie chłopców, op. M. Czerwonka

Rejonowa Licealiada 

  • I miejsce sztafety pływackiej chłopców, op. Z. Dziubińska
  • I miejsce w koszykówce dziewcząt i chłopców, op. K. Mazurek
  • II miejsce w piłce siatkowej dziewcząt, op. M. Furmańczuk
  • II miejsce w piłce ręcznej chłopców, op. M. Czerwonka
  • III miejsce sztafety pływackiej dziewcząt, op. Z. Dziubińska

Miejska Licealiada 

  • I miejsce w koszykówce dziewcząt i chłopców, op. K. Mazurek, piłce siatkowej dziewcząt i chłopców - op. J.Obszański, piłce ręcznej chłopców, op. M. Czerwonka oraz sztafecie pływackiej dziewcząt i chłopców – op. Z. Dziubińska
  • II miejsce w Lidze LA chłopców, op. M. Czerwonka

Turnieje 

  • I miejsce w Lidze LZS piłce siatkowej dziewcząt i chłopców
  • I miejsce w turnieju piłki nożnej, op. Sękowski, piłki siatkowej o Puchar Rektora WSZiA – op. K. Mazurek
  • II miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora III LO w piłce siatkowej chłopców, op. K. Mazurek

ROK SZKOLNY 2006/2007 

Wojewódzka Licealiada 

  • III miejsca w sztafecie pływackiej chłopców, op. Z. Dziubińska
  • V miejsca w piłce siatkowej chłopców, op. J.Obszański
  • V miejsca w koszykówce chłopców, op.K. Mazurek
  • II miejsce drużyny chłopców w badmintonie, op. M Furmańczuk
  • II miejsce drużyny chłopców w badmintonie, op. M Furmańczuk

Rejonowa Licealiada 

  • I miejsce: koszykówka chłopców, op. K. Mazurek, piłka siatkowa chłopców, op. J. Obszański, sztafeta pływacka chłopców – op. Z. Dziubińska
  • II miejsce: piłka siatkowa dziewcząt, op. J. Obszański, piłka ręczna dziewcząt, op. M. Czerwonka, koszykówka dziewcząt, op. K. Mazurek

Miejska Licealiada 

  • I miejsce: w koszykówce dziewcząt i chłopców, op. K. Mazurek, piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, sztafecie pływackiej chłopców, piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, op. M. Czerwonka
  • II miejsce w sztafecie pływackiej dziewcząt, op. Z. Dziubińska , halowej piłce nożnej, op. W. Sękowski

ROK SZKOLNY 2005/2006 

Wojewódzka Licealiada 

  • V miejsce piłki siatkowej, op. J.Obszański
  • V miejsce koszykówki chłopców, op. K. Mazurek
  • VIII miejsc w sztafecie pływackiej chłopców, op. Z. Dziubińska

Rejonowa Licealiada 

  • I miejsce: koszykówka chłopców, op.K. Mazurek, piłka siatkowa chłopców, op. J. Obszański, sztafeta pływacka chłopców – Z. Dziubińska
  • II miejsce: piłka siatkowa dziewcząt, J. Obszański
  • III miejsce: koszykówka dziewcząt, op. K. Mazurek, sztafeta pływacka dziewcząt, op. Z. Dziubińska

Miejska Licealiada 

  • I miejsce w koszykówce dziewcząt i chłopców – op. K. Mazurek, piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, sztafecie pływackiej chłopców - op. Z. Dziubińska, tenisie stołowym dziewcząt
  • II miejsce w sztafecie pływackiej dziewcząt - op. Z. Dziubińska , piłce ręcznej chłopców , op. M. Czerwonka, tenisie stołowym dziewcząt
  • III miejsce w piłce nożnej chłopców i tenisie stołowym chłopców
  • II miejsce w zawodach na szczeblu rejonu w zawodach „Ratownictwo i I pomoc” oraz III miejsce w Konkursie wiedzy z przysposobienia obronnego, op. W. Potarski i S. Sikora

ROK SZKOLNY 2004/2005 

Wojewódzka Licealiada 

  • IV miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopcow, prowadzący Jan Obszański
  • V miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Koszykówce Dziewcząt, prowadząca M. Furmańczuk
  • VIII miejsce w sztafecie pływackiej chłopców, Z. Dziubińska.

Rejonowa Licealiada 

  • IV miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopcow, prowadzący Jan Obszański
  • V miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Koszykówce Dziewcząt, prowadząca M. Furmańczuk
  • VIII miejsce w sztafecie pływackiej chłopców, Z. Dziubińska.

LATA PRZED 2004 

Miejska Licealiada 

  • I miejsce : piłka ręczna dziewcząt, op. M. Czerwonka koszykówka dziewcząt, op.M. Furmańczuk, piłka siatkowa chłopców- op.J. Obszański,
  • II miejsce : koszykówka chłopców, op. K. Mazurek, piłka siatkowa dziewcząt (J. Obszański), sztafeta pływacka chłopców -op.Z. Dziubińska
  • III miejsce : sztafeta pływacka dziewcząt, op.Z. Dziubińska.

Piłka ręczna dziewcząt

  • Mistrz Miasta Zamościa w Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych w roku szkolnym (1996/97,1997/98,1998/99,1999/2000)
  • I m-ce w Rejonowych Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych (1996/97,1997/98,1998/99,1999/2000)
  • Puchar Przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego (Zwierzyniec 1997r.)
  • III m-ce w Turnieju juniorek o Puchar Prezesa Okręgowego Związku Piłki Ręcznej (Zamość 1998r.)
  • Mistrzostwo Województwa zamojskiego (1996/97)
  • IV m-ce w wojewódzkiej Licealiadzie (Kraśnik 1999r.)
  • IV m-ce w półfinałach Mistrzostw Polski juniorek (2000r.)

Piłka ręczna chłopców

  • II m-ce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (1999/2000)
  • III m-ce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (1999/2000)

Koszykówka dziewcząt

  • I m-ce w miejskiej lidze Szkół Ponadpodstawowych (1997/98,1998/99,1999/2000)
  • II m-ce w Rejonowych Igrzyskach (1998/99)
  • I m-ce w Rejonowych Igrzyskach (1999/2000)
  • V m-ce w wojewódzkiej Licealiadzie (Chełm 2000r.)

Koszykówka chłopców

  • I m-ce w Miejskich Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych (1998/99)
  • II m-ce w miejskiej lidze Szkół Ponadpodstawowych (1999/2000)
  • II m-ce w zamojskiej lidze TKKF (1999/2000)

Siatkówka dziewcząt

  • I m-ce w lidze Szkół Ponadpodstawowych Miasta Zamościa (1995/96,1996/97,1997/98,1998/1999,1999/2000)
  • III m-ce w Rejonowych Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych (1997/98,1999/2000)

Siatkówka chłopców

  • Mistrz Miasta Zamościa Szkół Ponadpodstawowych (1999/2000)

Piłka nożna

  • I m-ce halowym Turnieju o Puchar Prezesa UKS III LO Zamość (1997,1998)
  • III m-ce w halowej lidze Szkół Ponadpodstawowych Miasta Zamościa (1998/99)
  • II m-ce w wojewódzkim turnieju im. M. Kieronia (1999)
  • I m-ce w turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Zamościu (1999)
  • Mistrz Miasta Zamościa Szkół Ponadpodstawowych (2000/01)
  • I m-ce w Licealiadzie rejonu (2000/01)

Szachy

  • I m-ce w Mistrzostwach Miasta Zamościa w kategorii dziewcząt i chłopców (1998/99)
  • Mistrzostwo w Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych woj. lubelskiego w kat. chłopców (1998/99)
  • Mistrz Województwa zamojskiego Szkół Ponadpodstawowych w kat. chłopców (1997/98)

Tenis

  • I m-ce w halowym Turnieju Szkół Ponadpodstawowych Miasta Zamościa o Puchar "Kuriera Lubelskiego" (1999)


Lekka Atletyka

  • II m-ce w miejskich Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych w LA dziewcząt (1999/2000)

Wydarzenia

Wydarzenia

Program rządowy "Dobry start"

Program rządowy "Dobry start" 300 zł dla uczącego się dziecka. Tu przeczytaj jak złożyć wniosek.

2018-07-29

Wydarzenia

Spotkanie dyrekcji z rodzicami klas pierwszych

Dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Zamościu zaprasza rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego, które odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 16:00 w budynku szkoły (holl I piętro).

2018-07-06

Wydarzenia

Zestaw podręczników 2018/2019

Szkolny zestaw podręczników zostanie ogłoszony na stronie internetowej szkoły pod koniec sierpnia br.

2018-07-06

Wydarzenia

Projekt "Krokus"

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 1i wraz z wychowawcą p. Beata Pisarczyk-Zabiciel uczestniczyli w Projekcie „Krokus”, który był realizowany przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Projekt był realizowany w naszej szkole po raz pierwszy. W ramach projektu szkoła otrzymała cebulki żółtych krokusów , które zostały zasadzone jesienią, a które cieszyły oko już wczesną wiosną. Kwiaty te mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu podczas godziny wychowawczej uczniowie mieli możliwość pracy z materiałami edukacyjnymi dostarczonymi przez Żydowskie Muzeum Galicja. Uczniowie zapoznali się z tematyką Holokaustu, a także zagrożeniami wiążącymi się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Tekst i zdjęcia: p. Beata Pisarczyk-Zabiciel

2018-07-06

Wydarzenia

III LO uczciło 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Po raz kolejny społeczność III LO zaangażowała się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającą 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie klasy 1i wykonali samodzielnie kilkaset żółtych papierowych kwiatów, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję, a związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który co roku w dniu 19 kwietnia, w każdą rocznicę wybuchu powstania, składał te kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Kwiaty wraz z informacją o akcji zostały rozdanie w dniu 19 kwietnia 2018r. Dyrekcji, pracownikom szkoły oraz uczniom. W ramach akcji, w której bierze udział kilkaset szkół z całej Polski organizowanej przez POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, uczniowie klasy 1i zapoznali się z materiałami przygotowanymi przez Muzeum. Akcję w III LO koordynuje p. Beata Pisarczyk-Zabiciel.

2018-07-06

Wydarzenia

XIV edycja projektu CEMS

Od 15 do 18 maja 2018r. miejsce miała XIV edycja projektu CEMS Chance organizowana przez studentów SGH. Udział w niej wzięła uczennica naszego liceum Klaudia Hołubowicz z klasy 1i. Projekt ma na celu pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej lub zawodowej oraz pokazać, jak wykorzystać szanse, które stają na ich drodze. Uczestnicy przez pięć dni brali udział w wielu różnych warsztatach organizowanych m.in. przez firmę Siemens, Fundację EY czy Michała Zawadkę. Czas spędzali także na zwiedzaniu Warszawy oraz innych atrakcjach zorganizowanych przez zespół projektu. Tekst: Klaudia Hołubowicz, klasa 1i

2018-07-06

Wydarzenia

Koniec Roku Szkolnego 2017/2018

22 czerwca wychowawcy klas pierwszych i drugich, wręczyli świadectwa ukończenia klas. Prymusi klas, najlepsi uczniowie i sportowcy otrzymali świadectwa z rąk dyrekcji szkoły. Prymusem szkoły została Natalia Sawińska z klasy 2E - średnia 5,50. Tytuł prymusa klasy uzyskali:

2018-06-25

Wydarzenia

Współpraca między szkołami i miastami Zamość - Ciro

W dniach 10 do 14 czerwca 2018 r. miało miejsce spotkanie w ramach projektu Erasmus+, "Bez obawy. Projekt dwustronny realizowany z włoską szkołą w Cirò, w regionie Calabria. Tam też udała się nasza delegacja w składzie: pan zastępca prezydenta Andrzej Zastąpiło. pan dyrektor Antoni Szostek oraz nauczyciele realizujący projekt pani Dagmara Kozik i pani Anna Marmur.

2018-06-24

Wydarzenia

Nagrody dla najlepszych uczniów 2018

20 czerwca w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” nagrodzono laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, sportowych i artystycznych oraz nauczycieli, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

2018-06-21