ROK SZKOLNY 2013/2014

Konkurs SJ Glossa na kartkę z pamiętnika Tag fur Tag

 • Aleksandra Dudek 
 • Magdalena Pawelec 

Opiekun: Pani Agnieszka Mróz

 • Jakub Adamiak 

Opiekun Pani Joanna Brzyska

Konkurs Języka Niemieckiego w Białej Podlaskiej

 • III miejsce Sławomir Janowicz 

Opiekun Pani Agnieszka Mróz

Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch macht SpaB”

 • III m. -Sławomir Janowicz
 • IV m. – Magdalena Pawelec 

 Opiekun Pani Agnieszka Mróz

 

Konkurs Języka Niemieckiego „An der KUL ist deutsch cool”

 • Magdalena Pawelec 
 • Sławomir Janowicz 

Opiekun Pani Agnieszka Mróz

 


ROK SZKOLNY 2011/2012

 • II Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – prezentacja multimedialna. NKJO w Chełmie

Wyróżnienia dla

Teresy Małyszek i Roksany Kłembokowskiej kl.IIc

Pawła Tamy i Szymona Bielaka kl.Ie

 

 • Das Deutsch Diktat. NKJO w Chełmie 

Szkolny Mistrz Ortografii Języka Niemieckiego zdobyła

Patrycja Mazurek kl. IIIf

 

 • Deutsch macht Spass. NKJO w Chełmie do drugiego etapu, który odbędzie się 03.marca zakwalifikowali się

Paweł Tama kl.Ie

Teresa Małyszek kl. IIc

 

 • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim "Niemcy bez tajemnic". Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - uczestnictwo: 

Mikołaj Knap 

Opiekun: Joanna Brzyska


 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wielkie Dzieło Odbudowy

Społeczność III Liceum wspiera „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce”. Informacje na temat bieżących prac oraz wyglądu kościoła można śledzić na stronie internetowej WIELKIE DZIEŁO ODBUDOWY. Wygląd po rewitalizacji można zobaczyćTUTAJ

2019-02-11

Wydarzenia

Konkurs zostań drugim Tolkienem 2019

Zapraszamy uczniów gimnazjum i klasy 8 szkoły podstawowej powiatu zamojskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu na opowiadanie w języku angielskim. Pobierz  REGULAMIN KONKURSU

2019-02-08

Wydarzenia

Walentynki 2019

14 lutego to dzień w którym szczególnie okazujemy sobie uczucia, w tym roku "Walentynki" wypadają w zimowe ferie zatem uczniowie wcześniej przygotowali różne imprezy. We wtorek 5 lutego Samorząd zorganizował koncert "karaoke" w którym większość chętnie uczestniczyła wspólnie śpiewając znane miłosne piosenki.

2019-02-08

Wydarzenia

kup lizaka, nakarm psiaka

W naszej szkole działa stoisko pod przewodnim hasłem "kup lizaka, nakarm psiaka", możecie wspomóc zwierzęta z pobliskiego schroniska a przy okazji przekąsić coś słodkiego, serdecznie zapraszamy! Można przeczytać o nas TUTAJ

2019-02-08

Wydarzenia

X Zamojskiego Dyktanda 2019

Dnia 31.01.2018r., uczniowie klas pierwszych: Maria Bojarczuk, Magdalena Majdańska, Karol Kowalczuk oraz uczennica klasy drugiej – Izabela Fronc, udali się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Brali oni udział w finale jubileuszowego X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez PWSZ i II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Dyktando nie należało do najłatwiejszych, a uczestnicy musieli zmagać się z wieloma trudnościami jakie ortografia ze sobą niesie. Wspaniale poradziła sobie z tym zadaniem Maria Bojarczuk z klasy Ie, która uplasowała się na III pozycji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2019-02-04

Wydarzenia

Oferta AGH

4 lutego gościliśmy w naszej szkole wykładowców Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa. W krótkiej prezentacji przedstawiono możliwości jakie daje uczelnia, kierunki rozwoju, metody naboru studentów. Była możliwość zadawania pytań, obejrzeliśmy film o uczelni. Wielu naszych absolwentów studiuje na AGH, a kolejni zapewne także dokonają podobnego wyboru.

2019-02-04

Wydarzenia

Studniówka 2019

26 stycznia o godzinie 19:00 w zamojskiej hali OSiR, Pan Dyrektor Antoni Szostek rozpoczął bal maturalny słowami „poloneza czas zacząć” i tradycyjnie jak co rok, od początku istnienie liceum, poprowadził piękny korowód dziewcząt i chłopców.

2019-01-27

Wydarzenia

Łyk kultury

Koniec semestru to dobra okazja, żeby zmienić perspektywę i zamienić szkolną ławkę na muzealną podłogę.

2019-01-27

Wydarzenia

Drogowskaz Mistrzostwa Finansowego

17 stycznia 2019 roku w Zamojskim Domu Kultury odbyło sie wydarzenie którego organizatorami byli uczniowie klasy 2 E: Mateusz Grzyb, Karolina Mazurek, Maciej Wojnar, Mateusz Psiuk i Miłosz Piotrowski.

2019-01-23