ROK SZKOLNY 2013/2014

Konkurs SJ Glossa na kartkę z pamiętnika Tag fur Tag

 • Aleksandra Dudek 
 • Magdalena Pawelec 

Opiekun: Pani Agnieszka Mróz

 • Jakub Adamiak 

Opiekun Pani Joanna Brzyska

Konkurs Języka Niemieckiego w Białej Podlaskiej

 • III miejsce Sławomir Janowicz 

Opiekun Pani Agnieszka Mróz

Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch macht SpaB”

 • III m. -Sławomir Janowicz
 • IV m. – Magdalena Pawelec 

 Opiekun Pani Agnieszka Mróz

 

Konkurs Języka Niemieckiego „An der KUL ist deutsch cool”

 • Magdalena Pawelec 
 • Sławomir Janowicz 

Opiekun Pani Agnieszka Mróz

 


ROK SZKOLNY 2011/2012

 • II Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – prezentacja multimedialna. NKJO w Chełmie

Wyróżnienia dla

Teresy Małyszek i Roksany Kłembokowskiej kl.IIc

Pawła Tamy i Szymona Bielaka kl.Ie

 

 • Das Deutsch Diktat. NKJO w Chełmie 

Szkolny Mistrz Ortografii Języka Niemieckiego zdobyła

Patrycja Mazurek kl. IIIf

 

 • Deutsch macht Spass. NKJO w Chełmie do drugiego etapu, który odbędzie się 03.marca zakwalifikowali się

Paweł Tama kl.Ie

Teresa Małyszek kl. IIc

 

 • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim "Niemcy bez tajemnic". Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - uczestnictwo: 

Mikołaj Knap 

Opiekun: Joanna Brzyska


 

Wydarzenia

Wydarzenia

Brązowy medal dla dziewcząt w licealiadzie - piłka nożna

Po zwycięstwach w licealiadzie miejskej i rejonowej, zamojskie 3 LO zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich. W dniu 11.12.2018 r. w Chełmie, odbyła się Wojewódzka Licealiada w piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja Naszej szkoły w skladzie: Gaudnik Karolina, Kolasa Angelika, Kołtun Paulina, Kwaśniuk Karolina,  Mazur Monika, Micek Milena, Mrozik Dominika, Parol Wiktoria, zdobyła brązowy medal. Trener: Waldemar Sękowski.

2018-12-13

Wydarzenia

CAŁA SZKOŁA CZYTA HERBERTA

Z okazji 20 rocznicy śmierci poety sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. W naszej szkole 05 grudnia 2018r. podjęto działania upamiętniające sylwetkę poety. Uczennica klasy 3i Paulina Wróbel przygotowała prezentację multimedialną o tym wyjątkowym twórcy. Kolejnym krokiem była prezentacja tekstów Herberta przez społeczność szkolną oraz nauczycieli. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów: pani Katarzyny Pańko i pani Anny Korkosz. Uzupełnieniem całego przedsięwzięcia była oprawa muzyczna przygotowana przez panią Renatę Ochniowską. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwali się w prezentowane teksty. Była to już 7 edycja akcji " Cała szkoła czyta... ". Film z wydarzenia

2018-12-13

Wydarzenia

WOJEWÓDZKA LICEALIADA W SZACHACH DRUŻYNOWYCH 2018/2019

07.12.2018 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu został rozegrany turniej szachów drużynowych o miano najlepszej drużyny województwa lubelskiego wśród szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019. Turniej był bardzo emocjonujący a jedną z głównych ról odegrał zespół III LO z Zamościa. Drużyna zajęła II miejsce wśród 11 zespołów województwa lubelskiego. Srebrny medal wywalczył zespół w składzie: Joanna Dorosz, Patryk Greszta, Maciej Kordyaczny, Maciej Wojnar  Węcej szczegułów tutaj

2018-12-11

Wydarzenia

Mała Ojczyzna 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wersji konkursu literacko - fotograficznego przeznaczonego dla szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Tutaj regulamin i karta zgłoszeniowa

2018-12-09

Wydarzenia

Turniej Recytatorski „Z wierszem do ludzi”

4 grudnia 2018 r. I LO w Zamościu gościło uczestników międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Z wierszem do ludzi”. Tegoroczna edycja poświęcona była Zbigniewowi Herbertowi. Nasza szkoła również włączyła się w obchody roku poświęconego temu wybitnemu poecie.

2018-12-09

Wydarzenia

Konkurs Kolęd 2018

Zapraszamu do udziału w kolejnej wersji Szkolnego Konlursu kolęd i Pastorałek Polskich i Obcojęzycznych. REGULAMIN KONKURSU

2018-12-05

Wydarzenia

Etap szkolny X Zamojskiego Dyktanda

Pierwszy etap X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową oraz II Liceum Ogólnokształcące odbył się 27 listopada 2018 r. w sali teatralnej. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 29 uczestników,

2018-12-05

Wydarzenia

Recytacje z dynamitem

1 grudnia w Zamojskim Domu Kultury odbyły się Dwudzieste Grudniowe Spotkania Recytatorskie – Recytacje z Dynamitem. Nagrodę główną otrzymała Sandra Litwińczuk z klasy 1d (opieka merytoryczna – Eliza Leszczyńska-Pieniak). Uczennica zdobyła uznanie komisji interpretując wiersz Wisławy Szymborskiej. VL

2018-12-05

Wydarzenia

Wizyta w Parlamencie Europejskim

Dzięki zaproszeniu europosła pana Krzysztofa Hetmana uczniowie z klas prawniczych Id, IId, IIId z opiekunem p. Zbigniewem Kordyacznym uczestniczyli w trzydniowym programie studyjnym w Brukseli.

2018-12-04