Karol Błaszczuk

Finalista XLIV Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2017/2018

Sebastian Czusz 

Finalista XLI Olimpiady Języka Francuskiego 

w roku szkolnym 2017/2018

 
Jakub Adamiak

Finalista XXXIX Olimpiady Języka Niemieckiego

w roku szkolnym 2015/2016

 
Marcin  Kliza

Finalista XXXIV Olimpiady Języka Łacińskiego

w roku szkolnym 2015/2016

 
Konrad Malec

Finalista XLII Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2015/2016

 
DIANA PATRYCJA PASZKO

Finalistka XXXIV Olimpiady Języka Łacińskiego

Finalistka XLII Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2015/2016

 
Aleksandra Tymicka 

Finalistka XLV Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2015/2016

 
Dorota Kasiura

Finalistka XXXIV Olimpiady Języka Łacińskiego

w roku szkolnym 2015/2016

Laureatka XLI Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2014/2015

 
Dominika Bajwoluk

Finalistka XLI Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2014/2015

 
Karolina Derkacz

Finalistka XLI Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2014/2015

 
 Katarzyna  Spychalska

Finalistka XLIV Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2014/2015

 
 Rafał Dyrda

Finalista XLIV Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2014/2015

   Mariusz Koper

Laureat XL Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2013/2014

 

 Justyna Drankowska 

Laureatka XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

w roku szkolnym 2012/2013

Finalistka XLIII Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2013/2014

 

 Agnieszka Kamińska

Finalistka XXX Olimpiady Języka Łacińskiego

w roku szkolnym 2011/2012

Finalistka XLII Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2012/2013

   Agnieszka Kimak  

Finalistka XLII Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2012/2013

Tomasz Kraczek

Finalista Olimpiady Filozoficznej

w roku szkolnym 2012/2013

Barbara Michalczyk

Finalistka XXXIX Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2012/2013

Amanda Nowosad

Finalistka XXXVI Olimpiady Języka Francuskiego

w roku szkolnym 2012/2013

Gabriela  Gospodarek

Laureatka XXXVIII Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2011/2012

Ernest Kosa

Laureat XXXVIII Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2011/2012

Katarzyna Sitarz

Finalistka XLI Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2011/2012

Jakub Orzechowski

Finalista XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

w roku szkolnym 2010/2011

Finalista XLI Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2011/2012

Laureat Konkursu Losy  Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego- „Za wolność waszą i naszą 1768-1864”

w roku szkolnym 2011/2012

Magdalena Żołnierczuk

Finalistka XLI Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2011/2012

Beata Baj

Finalistka XXXVII Olimpiady Geograficznej 

w roku szkolnym 2010/2011

Mateusz Pindral

Finalista LVII Olimpiady Chemicznej 

w roku szkolnym 2010/2011

 Justyna Szewczuk

Finalistka XXXVII Olimpiady Historycznej 

w roku szkolnym 2010/2011

Błażej Stanisław Szum

Finalista LVII Olimpiady Chemicznej 

w roku szkolnym 2010/2011

Krzysztof Kowalczyk

Finalista Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2009/2010

Karolina Semczuk

Finalistka Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2009/2010

Błażej Szum

Finalista LIX Olimpiady Fizycznej

w roku szkolnym 2009/2010

Sylwia Panas

Finalistka konkursu Losy Polaków na Wschodzie po 17 września

w roku szkolnym 2009/2010

Ewa Walczak

Finalistka konkursu Losy Polaków na Wschodzie po 17 września

w roku szkolnym 2009/2010

Estera Winiarska

Finalistka Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

w roku szkolnym 2009/2010

Finalistka Olimpiady Języka Łacińskiego

w roku szkolnym 2009/2010

Magdalena Piskor

Laureatka XXXIII Olimpiady Języka Francuskiego

w roku szkolnym 2009/2010

Anna Parnicka

Finalistka XXXIII Olimpiady Języka Francuskiego

w roku szkolnym 2009/2010

Karolina Semczuk

Finalistka XXXIV Olimpiady Ekologicznej

w roku szkolnym 2008/2009

Wojciech Koczułap

Finalista XXXV Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2008/2009

Aleksandra Kozyra

Finalistka XXXII Olimpiady Języka Francuskiego

w roku szkolnym 2008/2009

Grzegorz Knap

Finalista 50 Olimpiady Wiedzy O Polsce i Świecie Współczesnym

w roku szkolnym 2008/2009

Mateusz Sołowiej

Finalista XXXVII Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2007/2008

Agnieszka Molas

Finalistka XXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

w roku szkolnym 2007/2008

Klaudia Krupa

Finalistka XXVI Olimpiady Języka Łacińskiego

w roku szkolnym 2007/2008

Katarzyna Komendacka

Finalistka XXXI Olimpiady Języka Francuskiego

w roku szkolnym 2007/2008

Ciupa Katarzyna

Finalistka XXX III Olimpiady Geograficznej

w roku szkolnym 2006/2007

Matej Paweł

Finalista XXXIII Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2006/2007

Kozioł Magdalena

Finalistka XXXVI Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2006/2007

Hernas Katarzyna Anna

Finalistka XXXVI Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2006/2007

Cioch Marcin

Finalista XXXVI Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2006/2007

Leszczyński Michał Krzysztof

Laureat LIII Olimpiady Chemicznej

w roku szkolnym 2006/2007

Kajetan Mazurek

Laureat XXI Olimpiady Ekologicznej

w roku szkolnym 2005/2006

Andrzej Hołowiński

Finalista XXIV Olimpiady Języka łacińskiego

w roku szkolnym 2005/2006

Magda Paszko

Finalistka XXIX Olimpiady Języka Francuskiego

w roku szkolnym 2005/2006

Agata Paszko

Finalistka XXIX Olimpiady Języka Francuskiego

w roku szkolnym 2005/2006

Paweł Morawski

Finalista XXXV Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2005/2006

Damian Łasocha

Finalista XXXV Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2005/2006

Przemysław Gumiela

Laureat XXXII Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2005/2006

Anna Trzos

Finalistka XV Olimpiady Teologii Katolickiej

w roku szkolnym 2004/2005

Michał Lelonek

Finalista XXXI Olimpiady Historycznej

w roku szkolnym 2004/2005

Elżbieta Sak

Laureatka Olimpiady „Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r.”

w roku szkolnym 2004/2005

Katarzyna Sawulska

Finalistka XXXIV Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2004/2005

Magda Wróbel

Laureatka Olimpiady „Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r.”

w roku szkolnym 2003/2004

Kajetan Mazurek

Finalista Olimpiady Ekologicznej

w roku szkolnym 2003/2004

Paweł Turczyn

Finalista Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2003/2004

Natalia Kosarska

Finalistka XIV Olimpiady Teologii Katolickiej

w roku szkolnym 2003/2004
Finalistka XV Olimpiady Teologii Katolickiej

w roku szkolnym 2004/2005

Piotr Kuryłowicz

Finalista Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2003/2004

Przemysław Gumiela

Finalista XXII Olimpiady Języka Łacińskiego

w roku szkolnym 2003/2004
Laureat XXIII Olimpiady Języka Łacińskiego

w roku szkolnym 2004/2005

Karol Brodowski

Finalista Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2003/2004

Rafał Kądziołka

Finalista Olimpiady Filozoficznej

w roku szkolnym 2003/2004

Izabela Zakrocka

Finalistka Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2002/2003

Dobrawa Lisak

Finalistka Olimpiady Literatury Języka Polskiego

w roku szkolnym 2002/2003

Michał Adamczuk

Laureat XIV Olimpiady Filozoficznej

w roku szkolnym 2001/2002

Katarzyna Chwiejczak

Laureatka Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 2001/2002

Agnieszka Ziemka

Laureatka Olimpiady Języka Łacińskiego

w roku szkolnym 2001/2002

Agnieszka Kowal

Finalistka Olimpiady Języka Rosyjskiego

w roku szkolnym 2000/2001
Finalistka Olimpiady Języka Rosyjskiego

w roku szkolnym 2001/2002

Zbigniew Hałas

Finalista Olimpiady Fizycznej

w roku szkolnym 2000/2001
Finalista Olimpiady Fizycznej

w roku szkolnym 2001/2002

Łukasz Tuz

Laureat Olimpiady „Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r.”

w roku szkolnym 2000/2001

Bartosz Żurawicki

Finalista Olimpiady Geograficznej

w roku szkolnym 1999/2000
Finalista Olimpiady Nautologicznej

w roku szkolnym 2000/2001
Laureat Olimpiady Geograficznej

w roku szkolnym 2000/2001

Urszula Smarkala

Finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

w roku szkolnym 1999/2000
Finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

w roku szkolnym 2000/2001

Agnieszka Federowicz

Finalistka Olimpiady Języka Angielskiego

w roku szkolnym 1999/2000
Finalistka Olimpiady Języka Angielskiego

w roku szkolnym 2000/2001

Maciej Krajcarz

Finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

w roku szkolnym 1998/1999
Laureat Olimpiady Biologicznej

w roku szkolnym 1998/1999

Marcin Byra

Finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

w roku szkolnym 1997/1998

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wielkie Dzieło Odbudowy

Społeczność III Liceum wspiera „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce”. Informacje na temat bieżących prac oraz wyglądu kościoła można śledzić na stronie internetowej WIELKIE DZIEŁO ODBUDOWY. Wygląd po rewitalizacji można zobaczyćTUTAJ

2019-02-11

Wydarzenia

Konkurs zostań drugim Tolkienem 2019

Zapraszamy uczniów gimnazjum i klasy 8 szkoły podstawowej powiatu zamojskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu na opowiadanie w języku angielskim. Pobierz  REGULAMIN KONKURSU

2019-02-08

Wydarzenia

Walentynki 2019

14 lutego to dzień w którym szczególnie okazujemy sobie uczucia, w tym roku "Walentynki" wypadają w zimowe ferie zatem uczniowie wcześniej przygotowali różne imprezy. We wtorek 5 lutego Samorząd zorganizował koncert "karaoke" w którym większość chętnie uczestniczyła wspólnie śpiewając znane miłosne piosenki.

2019-02-08

Wydarzenia

kup lizaka, nakarm psiaka

W naszej szkole działa stoisko pod przewodnim hasłem "kup lizaka, nakarm psiaka", możecie wspomóc zwierzęta z pobliskiego schroniska a przy okazji przekąsić coś słodkiego, serdecznie zapraszamy! Można przeczytać o nas TUTAJ

2019-02-08

Wydarzenia

X Zamojskiego Dyktanda 2019

Dnia 31.01.2018r., uczniowie klas pierwszych: Maria Bojarczuk, Magdalena Majdańska, Karol Kowalczuk oraz uczennica klasy drugiej – Izabela Fronc, udali się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Brali oni udział w finale jubileuszowego X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez PWSZ i II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Dyktando nie należało do najłatwiejszych, a uczestnicy musieli zmagać się z wieloma trudnościami jakie ortografia ze sobą niesie. Wspaniale poradziła sobie z tym zadaniem Maria Bojarczuk z klasy Ie, która uplasowała się na III pozycji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2019-02-04

Wydarzenia

Oferta AGH

4 lutego gościliśmy w naszej szkole wykładowców Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa. W krótkiej prezentacji przedstawiono możliwości jakie daje uczelnia, kierunki rozwoju, metody naboru studentów. Była możliwość zadawania pytań, obejrzeliśmy film o uczelni. Wielu naszych absolwentów studiuje na AGH, a kolejni zapewne także dokonają podobnego wyboru.

2019-02-04

Wydarzenia

Studniówka 2019

26 stycznia o godzinie 19:00 w zamojskiej hali OSiR, Pan Dyrektor Antoni Szostek rozpoczął bal maturalny słowami „poloneza czas zacząć” i tradycyjnie jak co rok, od początku istnienie liceum, poprowadził piękny korowód dziewcząt i chłopców.

2019-01-27

Wydarzenia

Łyk kultury

Koniec semestru to dobra okazja, żeby zmienić perspektywę i zamienić szkolną ławkę na muzealną podłogę.

2019-01-27

Wydarzenia

Drogowskaz Mistrzostwa Finansowego

17 stycznia 2019 roku w Zamojskim Domu Kultury odbyło sie wydarzenie którego organizatorami byli uczniowie klasy 2 E: Mateusz Grzyb, Karolina Mazurek, Maciej Wojnar, Mateusz Psiuk i Miłosz Piotrowski.

2019-01-23