Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs historyczny „Drogi do Niepodległości”. Z tej okazji gościliśmy pracowników naukowych Instytutu Historii UMCS: prof.dr hab. Marka Siomę i dr hab. Piotra Bednarza, którzy wzięli udział w panelu dyskusyjnym na temat kształtowania się państwa polskiego po 1918r.

W części konkursowej uczniowie odpowiadali na pytania komisji a w finale najlepsi wygłosili przemówienia polityczne związane z obozem piłsudczykowskim lub obozem R.Dmowskiego. Laureatami konkursu zostali: Adrian Góra (2d), Grzegorz Zawiślak (2d) i Jakub Bender (1d). Zwycięzcy polecą do Brukseli na sesję plenarną Parlamentu Europejskiego. Nagrodę ufundował europoseł p. Krzysztof Hetman. Uroczystość uświetnił występ laureatów Konkursu Pieśni Patriotycznej.

Konkurs przygotowali nauczyciele historii: p.Zbigniew Kordyaczny i p.Janusz Korga