28 listopada uczniowie  z klasy II d odebrali  nagrody za zdobycie I miejsca w grze miejskiej „Spacer po Zamościu śladami Marszałka”.

„Antologia Niepodległości” przygotowana przez prezydenta RP Andrzeja Dudę jest zbiorem 44 tekstów zaliczanych do kanonu polskiej literatury patriotycznej. Powstała z myślą o uczczeniu jubileuszu oraz zwróceniu uwagi na ważne i cenne utwory w dziejach polskiej kultury. Teksty te są wspomnieniem najważniejszych wydarzeń i postaci tamtych czasów, dzięki którym nasz kraj po 123 latach zaborów powrócił na mapę polityczną Europy, a później walczył o uzyskanie pełni demokracji.

13 listopada nasza społeczność szkolna wzięła udział w obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na czele z Panią Katarzyną Pańko uczniowie klas Ib, Ic, Ie, Ih, IIg, IIh i IIi w montażu słowno-muzycznym przedstawili historię zapisaną w pieśniach wojskowych oraz wierszach polskich poetów. Oprawą muzyczną zajął się Pan Tomasz Ziąbkowski, a za oprawę literacką odpowiadała Pani Katarzyna Pańko.

Patrycja Komadowska

11 listopada w nowo otwartej galerii sztuki Galeria Staszica 13 w Zamościu odbył się koncert uświetniający obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę "Sztuka dla Niepodległej".

9 listopada w piątek o godzinie 11:11 cała społeczność III LO zebrała się w hali sportowej i odśpiewała Hymn Polski.

RELACJA VIDEO