Możesz o tym przeczytać w debiucie  absolwentki naszej szkoły- Aleksandry Jonasz. „Obudź mnie zanim umrę”, bo taki tytuł nosi thriller psychologiczny wydany przez Novae Res, przenosi czytelników w rzeczywistość amerykańskiej szkoły.

Kamila Pieczykolan - uczennica klasy pierwszej III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida. Szkołę podstawową i gimnazjum ukończyła w Sitańcu, gdzie pani od plastyki zaraziła ją pasją do haftu matematycznego, quilingu i orgiami modułowego . Od zawsze interesowała się plastyką. Brała udział w licznych konkursach artystycznych. Także w naszej szkole mogliśmy podziwiać jej prace.

Od kilkunastu dni możemy podziwiać w naszej szkole intrygującą wystawę - jej autorka mówi o sobie:

Jestem uczennicą  klasy III B w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. Od dziesięciu lat uczęszczam na zajęcia plastyczne w Osiedlowym Domu kultury " Okrąglak " pod kierownictwem Pani Marii Śliczniak. Biorę udział w licznych konkursach plastycznych, zarówno regionalnych i ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. W sierpniu 2013 roku uczestniczyłam w plenerze malarskim w Hong Kongu. Uczestnictwo w plenerze to nagroda za moje osiągniecia artystyczne. W tym roku brałam udział w plenerze malarskim na terenie Zamościa i Roztocza.

Wystawa pokazuje miejsca, które szczególnie zapisały się w mojej pamięci. Wiążę z nimi swoje wspomnienia, wrażenia i impresje. Niektóre z nich odwiedziłam naprawdę, inne istnieją w mojej wyobraźni. To miejsca jedyne w swoim rodzaju, zawierające w sobie cząstkę magii.

Prace malarskie prezentowane na wystawie wykonane są w technice oil pastel, hard pastel i soft pastel.

Od kilku dni na górnym korytarzu naszej szkoły możemy podziwiać wystawę zdjęć Jakuba Gowinka z klasy 1d, przedstawiającą najpiękniejsze miejsca Francji.  Fotografie prezentują między innymi : wieżę Eiffla w Paryżu, Katedrę w Orleanie, zamek w Bloris czy Katedrę Notre Dame w Paryżu. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem, a Pani Elżbieta Kurzępa, która jest zachwycona twórczością Kuby zapowiedziała już, że niektórymi z tych zdjęć ozdobi salę języka francuskiego. Korzystając z okazji warto powiedzieć kilka słów o autorze tej wystawy.

Jakub Gowinek jest uczniem naszej szkoły, który już od 3 lat interesuje się fotografią. Swoje zainteresowanie poszerza na zajęciach fotograficznych w Miejskim Domu Kultury w Zamościu ,pod kierunkiem Pana Andrzeja Szumowskiego. Najbardziej lubi fotografować architekturę oraz przyrodę. Ta wyjątkowa wystawa Kuby powstała podczas ostatnich wakacji, które spędził  właśnie we Francji. Nasz kolega ma na swoim koncie także liczne osiągnięcia m.in.:-wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Orlean 2012.-wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Co mnie bawi, szokuje i smuci”

Napisał: Szymon Hałasa kl. 1d

Fotografowała:  Karolina Kiecana kl. 1d

W dniach 25 sierpnia-1 września uczennica naszej szkoły Aleksandra Łysiak z klasy II b wzięła udział w plenerze malarskim w Hong Kongu. Plener był nagrodą za otrzymanie wyróżnienia honorowego w międzynarodowym konkursie ,,Kultura mojego kraju" organizowanym przez Fundacje "Promotion of Young Artist in Hong Kong". W plenerze wzięły udział reprezentacje 20 państw z całego świata między innymi z Tajlandii, Indii, Turcji, Rumunii, Rosji i Ukrainy. Każdy dzień zmagań plenerowych rozgrywał się w innej dzielnicy Hong Kongu. Ola malowała obrazy w najciekawszych miejscach Hong Kongu, między innymi w Ocean Parku oraz Kulturalnym Centrum Kong Kongu. 28 sierpnia Ola otrzymała nagrodę za najlepszą pracę dnia.  Plener był okazją do nawiązania międzynarodowych znajomości i poznania ciekawych technik malarskich.

Napisała: Aleksandra Łysiak

Mam talent