W dniu 9 stycznia 2015r. przedstawiciele klasy 3c wraz z p. Beatą Pisarczyk-Zabiciel wzięli udział w uroczystej Galii podsumowujące projekt „Szkoła Dialogu” w Teatrze Wielkim w Warszawie. Uczestniczyło w niej około 1200 uczniów i nauczycieli reprezentujących 41 szkół z całej Polski, a także przedstawiciele mediów oraz najwyższych władz państwowych: marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, doradca Prezydenta RP ds. społecznych Henryk Wujec oraz pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Małgorzata Fuszara. „Szkoła Dialogu” to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Forum Dialogu Między Narodami objętego patronatem Prezydenta RP, którego celem jest umożliwienie uczniom poznania tradycji i historii Żydów zamieszkujących przedwojenną Polskę. Podczas Galii zaprezentowano dokonania uczniów, a najciekawsze projekty nagrodzono. Realizacja naszego projektu została przedstawiona w formie filmu przygotowanego przez Fundację Forum Dialogu, z czego byliśmy niezmiernie dumni.

Od 2009 roku uczniowie naszej szkoły spotykają się z młodzieżą izraelską w ramach programu „Bliżej Siebie”, a większość uczestników tych wymian odczuwa potrzebę poznawania historii polsko-żydowskiej naszego wielokulturowego niegdyś miasta. Projekt „Szkoła Dialogu” umożliwił uczniom poszerzenie własnych horyzontów i dlatego współpraca z Fundacją Forum Dialogu będzie kontynuowana w naszej szkole w kolejnych edycjach.

Relacja od 00:03:07 minuty

Napisała: p. Beata Pisarczyk-Zabiciel

Program rządowy "Dobry start"

Program rządowy "Dobry start" 300 zł dla uczącego się dziecka. Tu przeczytaj jak złożyć wniosek.

2018-07-29

Spotkanie dyrekcji z rodzicami klas pierwszych

Dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Zamościu zaprasza rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego, które odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 16:00 w budynku szkoły (holl I piętro).

Zestaw podręczników 2018/2019

Szkolny zestaw podręczników zostanie ogłoszony na stronie internetowej szkoły pod koniec sierpnia br.

Projekt "Krokus"

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 1i wraz z wychowawcą p. Beata Pisarczyk-Zabiciel uczestniczyli w Projekcie „Krokus”, który był realizowany przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Projekt był realizowany w naszej szkole po raz pierwszy. W ramach projektu szkoła otrzymała cebulki żółtych krokusów , które zostały zasadzone jesienią, a które cieszyły oko już wczesną wiosną. Kwiaty te mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu podczas godziny wychowawczej uczniowie mieli możliwość pracy z materiałami edukacyjnymi dostarczonymi przez Żydowskie Muzeum Galicja. Uczniowie zapoznali się z tematyką Holokaustu, a także zagrożeniami wiążącymi się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Tekst i zdjęcia: p. Beata Pisarczyk-Zabiciel

III LO uczciło 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Po raz kolejny społeczność III LO zaangażowała się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającą 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie klasy 1i wykonali samodzielnie kilkaset żółtych papierowych kwiatów, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję, a związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który co roku w dniu 19 kwietnia, w każdą rocznicę wybuchu powstania, składał te kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Kwiaty wraz z informacją o akcji zostały rozdanie w dniu 19 kwietnia 2018r. Dyrekcji, pracownikom szkoły oraz uczniom. W ramach akcji, w której bierze udział kilkaset szkół z całej Polski organizowanej przez POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, uczniowie klasy 1i zapoznali się z materiałami przygotowanymi przez Muzeum. Akcję w III LO koordynuje p. Beata Pisarczyk-Zabiciel.

XIV edycja projektu CEMS

Od 15 do 18 maja 2018r. miejsce miała XIV edycja projektu CEMS Chance organizowana przez studentów SGH. Udział w niej wzięła uczennica naszego liceum Klaudia Hołubowicz z klasy 1i. Projekt ma na celu pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej lub zawodowej oraz pokazać, jak wykorzystać szanse, które stają na ich drodze. Uczestnicy przez pięć dni brali udział w wielu różnych warsztatach organizowanych m.in. przez firmę Siemens, Fundację EY czy Michała Zawadkę. Czas spędzali także na zwiedzaniu Warszawy oraz innych atrakcjach zorganizowanych przez zespół projektu. Tekst: Klaudia Hołubowicz, klasa 1i

Koniec Roku Szkolnego 2017/2018

22 czerwca wychowawcy klas pierwszych i drugich, wręczyli świadectwa ukończenia klas. Prymusi klas, najlepsi uczniowie i sportowcy otrzymali świadectwa z rąk dyrekcji szkoły. Prymusem szkoły została Natalia Sawińska z klasy 2E - średnia 5,50. Tytuł prymusa klasy uzyskali:

2018-06-25

Współpraca między szkołami i miastami Zamość - Ciro

W dniach 10 do 14 czerwca 2018 r. miało miejsce spotkanie w ramach projektu Erasmus+, "Bez obawy. Projekt dwustronny realizowany z włoską szkołą w Cirò, w regionie Calabria. Tam też udała się nasza delegacja w składzie: pan zastępca prezydenta Andrzej Zastąpiło. pan dyrektor Antoni Szostek oraz nauczyciele realizujący projekt pani Dagmara Kozik i pani Anna Marmur.

2018-06-24

Nagrody dla najlepszych uczniów 2018

20 czerwca w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” nagrodzono laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, sportowych i artystycznych oraz nauczycieli, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

2018-06-21

Wydarzenia sportowe