W dniu 9 stycznia 2015r. przedstawiciele klasy 3c wraz z p. Beatą Pisarczyk-Zabiciel wzięli udział w uroczystej Galii podsumowujące projekt „Szkoła Dialogu” w Teatrze Wielkim w Warszawie. Uczestniczyło w niej około 1200 uczniów i nauczycieli reprezentujących 41 szkół z całej Polski, a także przedstawiciele mediów oraz najwyższych władz państwowych: marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, doradca Prezydenta RP ds. społecznych Henryk Wujec oraz pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Małgorzata Fuszara. „Szkoła Dialogu” to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Forum Dialogu Między Narodami objętego patronatem Prezydenta RP, którego celem jest umożliwienie uczniom poznania tradycji i historii Żydów zamieszkujących przedwojenną Polskę. Podczas Galii zaprezentowano dokonania uczniów, a najciekawsze projekty nagrodzono. Realizacja naszego projektu została przedstawiona w formie filmu przygotowanego przez Fundację Forum Dialogu, z czego byliśmy niezmiernie dumni.

Od 2009 roku uczniowie naszej szkoły spotykają się z młodzieżą izraelską w ramach programu „Bliżej Siebie”, a większość uczestników tych wymian odczuwa potrzebę poznawania historii polsko-żydowskiej naszego wielokulturowego niegdyś miasta. Projekt „Szkoła Dialogu” umożliwił uczniom poszerzenie własnych horyzontów i dlatego współpraca z Fundacją Forum Dialogu będzie kontynuowana w naszej szkole w kolejnych edycjach.

Relacja od 00:03:07 minuty

Napisała: p. Beata Pisarczyk-Zabiciel

Wielkie Dzieło Odbudowy

Społeczność III Liceum wspiera „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce”. Informacje na temat bieżących prac oraz wyglądu kościoła można śledzić na stronie internetowej WIELKIE DZIEŁO ODBUDOWY. Wygląd po rewitalizacji można zobaczyćTUTAJ

2019-02-11

Konkurs zostań drugim Tolkienem 2019

Zapraszamy uczniów gimnazjum i klasy 8 szkoły podstawowej powiatu zamojskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu na opowiadanie w języku angielskim. Pobierz  REGULAMIN KONKURSU

Walentynki 2019

14 lutego to dzień w którym szczególnie okazujemy sobie uczucia, w tym roku "Walentynki" wypadają w zimowe ferie zatem uczniowie wcześniej przygotowali różne imprezy. We wtorek 5 lutego Samorząd zorganizował koncert "karaoke" w którym większość chętnie uczestniczyła wspólnie śpiewając znane miłosne piosenki.

kup lizaka, nakarm psiaka

W naszej szkole działa stoisko pod przewodnim hasłem "kup lizaka, nakarm psiaka", możecie wspomóc zwierzęta z pobliskiego schroniska a przy okazji przekąsić coś słodkiego, serdecznie zapraszamy! Można przeczytać o nas TUTAJ

X Zamojskiego Dyktanda 2019

Dnia 31.01.2018r., uczniowie klas pierwszych: Maria Bojarczuk, Magdalena Majdańska, Karol Kowalczuk oraz uczennica klasy drugiej – Izabela Fronc, udali się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Brali oni udział w finale jubileuszowego X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez PWSZ i II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Dyktando nie należało do najłatwiejszych, a uczestnicy musieli zmagać się z wieloma trudnościami jakie ortografia ze sobą niesie. Wspaniale poradziła sobie z tym zadaniem Maria Bojarczuk z klasy Ie, która uplasowała się na III pozycji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2019-02-04

Oferta AGH

4 lutego gościliśmy w naszej szkole wykładowców Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa. W krótkiej prezentacji przedstawiono możliwości jakie daje uczelnia, kierunki rozwoju, metody naboru studentów. Była możliwość zadawania pytań, obejrzeliśmy film o uczelni. Wielu naszych absolwentów studiuje na AGH, a kolejni zapewne także dokonają podobnego wyboru.

2019-02-04

Studniówka 2019

26 stycznia o godzinie 19:00 w zamojskiej hali OSiR, Pan Dyrektor Antoni Szostek rozpoczął bal maturalny słowami „poloneza czas zacząć” i tradycyjnie jak co rok, od początku istnienie liceum, poprowadził piękny korowód dziewcząt i chłopców.

2019-01-27

Łyk kultury

Koniec semestru to dobra okazja, żeby zmienić perspektywę i zamienić szkolną ławkę na muzealną podłogę.

2019-01-27

Drogowskaz Mistrzostwa Finansowego

17 stycznia 2019 roku w Zamojskim Domu Kultury odbyło sie wydarzenie którego organizatorami byli uczniowie klasy 2 E: Mateusz Grzyb, Karolina Mazurek, Maciej Wojnar, Mateusz Psiuk i Miłosz Piotrowski.

2019-01-23

Wydarzenia sportowe