Students from class II c with teachers from our school, Mrs Beata Pisarczyk - Zabiciel, Mrs Eliza Leszczyńska - Pieniak and Mr Zbigniew Kordyaczy had a chance to participate in a ceremony of bar mitzvah, which took place in the Synagogue in Zamość on the 3rd July 2014 at 12 p.m. Jake Wisnik, from the USA, had decided to organise this important ceremony, confirming his coming of age, in Zamość because this is where his ancestors came from. The whole event had an incredibly joyful atmosphere - Rabbi David Holtz, who came from the USA with the Wisnik family, was playing the guitar and singing and so did the guests. Reading the Torah was the most important part of the ceremony because Jake had done it publically for the first time, which meant that he has been responsible for his acts in front of God since then. Jake's parents, Eva and Robert, said a few words to their son and also thanked everybody for coming and the students from class II c for deepening their knowledge about the Jewish religion and culture and for preparing a walking tour tracing the Jewish past in Zamość. Being participants of School of Dialogue project, the students had an opportunity to take part in Jake’s bar mitzvah which was the first such ceremony organised in Zamość since the World War II. It was an unusual experience which allowed the students to extend their knowledge and see with their own eyes what one of the most important Jewish ceremonies looks like. The teachers as well as the students of our school were interviewed by the media after the tour, which had been organised in English by the students and Mrs Beata Pisarczyk - Zabiciel.

The note on the ceremony was written byKatarzyna Brzuś, IIc.

Pożegnanie Abiturientów 2019

W piątek 26 kwietnia br. Dyrekcja naszej szkoły, wychowawcy, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego na uroczystym zakończeniu roku szkolnego pożegnali abiturientów rocznika 2019. Były gratulacje, nagrody, podziękowania, wspomnienia, wspólne zdjęcia, potem spotkania z wychowawcami a nawet łzy wzruszenia. Jako społeczność szkolna dołączamy do gratulacji i życzeń dla naszych abiturientów. Przed Wami nowe wyzwania, doświadczenia i decyzje. Życzymy pasji w realizacji swoich marzeń i trzymamy za Was kciuki na maturze. Powodzenia! Bo „ każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.” ( Wisława Szymborska)

2019-05-07

Maciej Wojnar podwójnym finalistą

Uczeń naszej szkoły Maciej Wojnar został finalistą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskując w ten sposób indeks na wszystkie kierunki SGH w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz wybrane kierunki na Uniwersytecie Gdańskim, w Białymstoku oraz KUL. Opiekunem merytorycznym Macieja była p. Anna Gęborys. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

2019-04-14

NAJWIĘKSZE TALENTY W III LO

W dniu 11.04.2019r. reprezentanci naszej szkoły - Zuzanna Luciak oraz Damazy Wachuła z klasy 2D wzięli udział w międzyszkolnym IX Festiwalu Talentów Młodzieży pt.,,Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła''. Nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności w kategorii śpiewu. Damazy Wachuła,  pokonując całą konkurencję, zajął 1 miejsce oraz otrzymał najwyższą nagrodę GRAND PRIX festiwalu.

2019-04-11

Laureat XLV Olimpiady Historycznej

Uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała laureatem XLV Olimpiady Historycznej.  Informujemy z wielką radością, że uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała został laureatem XLV Olimpiady Historycznej i tym samym jest zwolniony z rekrutacji na studia na wszystkie kierunki humanistyczne. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem ucznia do Olimpiady sprawował p. Zbigniew Kordyaczny. Podziwiamy ciężką pracę i gratulujemy sukcesu !

2019-04-10

Finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego

Sebastian Czusz uczeń klasy II a został finalistą XLII Olimpiady Języka Francuskiego. Z 565 uczniów, którzy uczestniczyli w eliminacjach etapu okręgowego, do etapu centralnego zakwalifikowalo się 59. Eliminacje centralne odbyły się w Łodzi w dniach 4-6 kwietnia i składały się z części pisemnej i ustnej. Opiekę merytoryczną sprawowała p. Bernarda Paszko GRATULACJE!

Koszykarki IV drużyną w województwie

4 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w hali sportowej IV LO w Białej Podlaskiej, odbył się finał licealiady wojewódzkiej w koszykówce dziewcząt, rocznik 1999 i młodsi. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. Grupa A: Biała Podlaska, Zamość, Lubartów, grupa B: Lublin, Chełm, Biłgoraj. Reprezentacja zamojskiego III LO zajęła 4. miejsce, pokonując – Lubartów 21:15. Gratulujemy.

FIT IN DEUTSCH XI edycja

2 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja konkursu języka niemieckiego FIT IN DEUTSCH. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych.

WIZYTA KLAS PRAWNICZYCH W SĄDZIE

27 marca klasy 1D i 2D wraz z Panią Elizą Leszczyńską-Pieniak i Panem Zbigniewem Kordyacznym rozpoczęły swój dzień od wizyty w Sądzie Okręgowym w Zamościu.

2019-03-28

Dzień Teatru 2019

26 marca w naszej w szkole  spędziliśmy bardzo kreatywnie i aktywnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 2d wraz z Panią Profesor Renatą Choroś zorganizowali serię konkursów wymagających zdolności aktorskich.

2019-03-26

Wydarzenia sportowe