Uczniowie klasy II c wraz z nauczycielami naszej szkoły, panią Beatą Pisarczyk – Zabiciel, panią Elizą Leszczyńską – Pieniak oraz panem Zbigniewem Kordyacznym mieli okazję wziąć udział w bar micwie, która odbyła się w zamojskiej Synagodze dnia 3 lipca 2014 roku o godz. 12. Jake Wisnik z USA postanowił, że ta niezwykle ważna dla niego uroczystość, która wiąże się z wkroczeniem w dorosłość, odbędzie się właśnie w Zamościu, gdyż stąd pochodzą jego przodkowie. Całe wydarzenie miało niezwykle radosny charakter – rabin David Holtz, który przybył wraz z rodziną Wisnik z Nowego Jorku, grał na gitarze i śpiewał, do czego przyłączali się wszyscy zebrani, momentami klaszcząc. Czytanie Tory przez Jake’a było najistotniejszym momentem uroczystości, gdyż chłopiec zrobił to publicznie po raz pierwszy, co oznaczało, że od tej pory sam będzie odpowiadał za swoje czyny przed Bogiem. Rodzice Jake’a, Eva oraz Robert, wygłosili kilka słów do swojego syna, dziękując również wszystkim za przybycie oraz uczniom klasy II c za to, że pogłębiają swoją wiedzę na temat religii i kultury żydowskiej oraz za przygotowanie wycieczki śladami zamojskich Żydów, która odbyła się po zakończeniu uroczystości. Uczniowie II c, jako absolwenci projektu Szkoła Dialogu, mieli okazję wziąć udział w tym niezwykłym, bo zorganizowanym w Zamościu po raz pierwszy od wybuchu wojny, wydarzeniu, co było wspaniałym doświadczeniem, które pozwoliło im pogłębić swoją wiedzę oraz zobaczyć na własne oczy, jak wygląda jedna z najważniejszych uroczystości w religii żydowskiej. Zarówno nauczyciele naszej szkoły jak i uczniowie klasy II c udzielali wywiadów mediom po zakończeniu wycieczki, którą uczniowie przygotowali w języku angielskim wraz z Panią Beatą Pisarczyk – Zabiciel.

Autorką tekstu jest Katarzyna Brzuś, klasa II c.

Wydarzenia

Wydarzenia

Pożegnanie Abiturientów 2019

W piątek 26 kwietnia br. Dyrekcja naszej szkoły, wychowawcy, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego na uroczystym zakończeniu roku szkolnego pożegnali abiturientów rocznika 2019. Były gratulacje, nagrody, podziękowania, wspomnienia, wspólne zdjęcia, potem spotkania z wychowawcami a nawet łzy wzruszenia. Jako społeczność szkolna dołączamy do gratulacji i życzeń dla naszych abiturientów. Przed Wami nowe wyzwania, doświadczenia i decyzje. Życzymy pasji w realizacji swoich marzeń i trzymamy za Was kciuki na maturze. Powodzenia! Bo „ każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.” ( Wisława Szymborska)

2019-05-07

Wydarzenia

Maciej Wojnar podwójnym finalistą

Uczeń naszej szkoły Maciej Wojnar został finalistą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskując w ten sposób indeks na wszystkie kierunki SGH w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz wybrane kierunki na Uniwersytecie Gdańskim, w Białymstoku oraz KUL. Opiekunem merytorycznym Macieja była p. Anna Gęborys. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

2019-04-14

Wydarzenia

NAJWIĘKSZE TALENTY W III LO

W dniu 11.04.2019r. reprezentanci naszej szkoły - Zuzanna Luciak oraz Damazy Wachuła z klasy 2D wzięli udział w międzyszkolnym IX Festiwalu Talentów Młodzieży pt.,,Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła''. Nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności w kategorii śpiewu. Damazy Wachuła,  pokonując całą konkurencję, zajął 1 miejsce oraz otrzymał najwyższą nagrodę GRAND PRIX festiwalu.

2019-04-11

Wydarzenia

Laureat XLV Olimpiady Historycznej

Uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała laureatem XLV Olimpiady Historycznej.  Informujemy z wielką radością, że uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała został laureatem XLV Olimpiady Historycznej i tym samym jest zwolniony z rekrutacji na studia na wszystkie kierunki humanistyczne. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem ucznia do Olimpiady sprawował p. Zbigniew Kordyaczny. Podziwiamy ciężką pracę i gratulujemy sukcesu !

2019-04-10

Wydarzenia

Finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego

Sebastian Czusz uczeń klasy II a został finalistą XLII Olimpiady Języka Francuskiego. Z 565 uczniów, którzy uczestniczyli w eliminacjach etapu okręgowego, do etapu centralnego zakwalifikowalo się 59. Eliminacje centralne odbyły się w Łodzi w dniach 4-6 kwietnia i składały się z części pisemnej i ustnej. Opiekę merytoryczną sprawowała p. Bernarda Paszko GRATULACJE!

2019-04-09

Wydarzenia

Koszykarki IV drużyną w województwie

4 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w hali sportowej IV LO w Białej Podlaskiej, odbył się finał licealiady wojewódzkiej w koszykówce dziewcząt, rocznik 1999 i młodsi. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. Grupa A: Biała Podlaska, Zamość, Lubartów, grupa B: Lublin, Chełm, Biłgoraj. Reprezentacja zamojskiego III LO zajęła 4. miejsce, pokonując – Lubartów 21:15. Gratulujemy.

2019-04-09

Wydarzenia

FIT IN DEUTSCH XI edycja

2 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja konkursu języka niemieckiego FIT IN DEUTSCH. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych.

2019-04-09

Wydarzenia

WIZYTA KLAS PRAWNICZYCH W SĄDZIE

27 marca klasy 1D i 2D wraz z Panią Elizą Leszczyńską-Pieniak i Panem Zbigniewem Kordyacznym rozpoczęły swój dzień od wizyty w Sądzie Okręgowym w Zamościu.

2019-03-28

Wydarzenia

Dzień Teatru 2019

26 marca w naszej w szkole  spędziliśmy bardzo kreatywnie i aktywnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 2d wraz z Panią Profesor Renatą Choroś zorganizowali serię konkursów wymagających zdolności aktorskich.

2019-03-26

Wydarzenia sportowe

WydSport

SKF

SKF

Wycieczki

ppleso