Uczniowie klasy II c wraz z nauczycielami naszej szkoły, panią Beatą Pisarczyk – Zabiciel, panią Elizą Leszczyńską – Pieniak oraz panem Zbigniewem Kordyacznym mieli okazję wziąć udział w bar micwie, która odbyła się w zamojskiej Synagodze dnia 3 lipca 2014 roku o godz. 12. Jake Wisnik z USA postanowił, że ta niezwykle ważna dla niego uroczystość, która wiąże się z wkroczeniem w dorosłość, odbędzie się właśnie w Zamościu, gdyż stąd pochodzą jego przodkowie. Całe wydarzenie miało niezwykle radosny charakter – rabin David Holtz, który przybył wraz z rodziną Wisnik z Nowego Jorku, grał na gitarze i śpiewał, do czego przyłączali się wszyscy zebrani, momentami klaszcząc. Czytanie Tory przez Jake’a było najistotniejszym momentem uroczystości, gdyż chłopiec zrobił to publicznie po raz pierwszy, co oznaczało, że od tej pory sam będzie odpowiadał za swoje czyny przed Bogiem. Rodzice Jake’a, Eva oraz Robert, wygłosili kilka słów do swojego syna, dziękując również wszystkim za przybycie oraz uczniom klasy II c za to, że pogłębiają swoją wiedzę na temat religii i kultury żydowskiej oraz za przygotowanie wycieczki śladami zamojskich Żydów, która odbyła się po zakończeniu uroczystości. Uczniowie II c, jako absolwenci projektu Szkoła Dialogu, mieli okazję wziąć udział w tym niezwykłym, bo zorganizowanym w Zamościu po raz pierwszy od wybuchu wojny, wydarzeniu, co było wspaniałym doświadczeniem, które pozwoliło im pogłębić swoją wiedzę oraz zobaczyć na własne oczy, jak wygląda jedna z najważniejszych uroczystości w religii żydowskiej. Zarówno nauczyciele naszej szkoły jak i uczniowie klasy II c udzielali wywiadów mediom po zakończeniu wycieczki, którą uczniowie przygotowali w języku angielskim wraz z Panią Beatą Pisarczyk – Zabiciel.

Autorką tekstu jest Katarzyna Brzuś, klasa II c.

Wydarzenia

Wydarzenia

RANKING LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 2019

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie odbył się 21 finał Rankingu Liceów Perspektywy. Nasze liceum od kilku lat utrzymując stały, wysoki poziom kształcenia i przygotowania do matury po raz kolejny uzyskało zaszczytny tytuł „Srebrna szkoła”, będąc jednocześnie jedną z najlepszych szkół w regionie.

2019-01-11

Wydarzenia

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019

10 stycznia w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 552 uczniów uprawnionych do głosowania swój głos oddało 454. Wybory wygrał Kacper Mazurek z klasy 2d, który został nowym przewodniczącym. Maksymilian Ziemiński z klasy 2d  oraz Wiktoria Tyszko z klasy 1d zostali zastępcami Kacpra. Nowemu Samorządowi życzymy owocnej pracy i wielu sukcesów.

2019-01-11

Wydarzenia

Zebrania z rodzicami 2019

21 stycznia 2019 roku o godzinie 16:00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami klas I, II i III.

2019-01-06

Wydarzenia

Stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych

Uczennica naszej szkoły Oliwia Łoś z klasy Ia została stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019”. Oliwia otrzymała stypendium i list gratulacyjny od Marszałka Województwa Lubelskiego.

2018-12-19

Wydarzenia

Olimpiada Wiedzy o Mediach

W piątek 14 grudnia 2018r. trzy uczennice naszej szkoły: Alicja Bździuch z kl. I A i Izabella Frąc z kl. II C (opiekun merytoryczny p. Anna Korkosz) oraz Dominika Majdanik z kl.III D (opiekun merytoryczny p.Eliza Leszczyńska-Pieniak) wzięły udział w II etapie (wojewódzkim) Olimpiady Wiedzy o Mediach w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych KUL.  Aby zakwalifikować się do II etapu Olimpiady, należało napisać esej na jeden z tematów podanych przez Komitet Organizacyjny Olimpiady. Natomiast na II etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązali test wiedzy składający się z 40 pytań. Eseje uczennic naszej szkoły, dzięki którym zakwalifikowały się do etapu II Olimpiady zostaną wkrótce opublikowane na szkolnym blogu uczniowskim „Post Scriptum”- ZAPRASZAMY DO CZYTANIA!

2018-12-19

Wydarzenia

Projektu Marzenie

W naszej szkole, 13 grudnia 2018r., odbyła się kawiarenka z ciastami i babeczkami. Została zorganizowana przez członków "Projektu Marzenie"

2018-12-19

Wydarzenia

Nasza uczennica dwukrotną Mistrzynią Europy w kumite

W dniach od 5 do 12 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły - Marta Czapka (1e) i Kacper Pańko(3a),  brali udział w XXIV Mistrzostwach Europy Karate Fudokan w Słowenii.

2018-12-15

Wydarzenia

CAŁA SZKOŁA CZYTA HERBERTA

Z okazji 20 rocznicy śmierci poety sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. W naszej szkole 05 grudnia 2018r. podjęto działania upamiętniające sylwetkę poety.

2018-12-13

Wydarzenia

Mała Ojczyzna 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wersji konkursu literacko - fotograficznego przeznaczonego dla szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Tutaj regulamin i karta zgłoszeniowa

2018-12-09

Wydarzenia sportowe

WydSport

SKF

SKF

Wycieczki

ppleso