W dniu 30.11.2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z amerykańską artystką panią Niną Talbot, która opowiadała uczniom klas 2d i 3d o swoich obrazach. Młodzież miała okazję posłuchać o historii rodziny pani Talbot, o twórczości malarki oraz jej projektach w Polsce. Pani Talbot przyjechała wraz z mężem z Nowego Jorku do Zamościa na zaproszenie Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. W zamojskiej Synagodze można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Twarze Dynowa” ( „Faces of Dynów” ), na którą składa się cykl obrazów olejnych na płótnie przedstawiających historię przodków Niny Talbot mieszkających w Dynowie, dawnych rabinów oraz współczesnych mieszkańców miejscowości położonej w południowo – wschodniej Polsce.

Wernisaż wystawy odbył się 1.12.2016r., a samą wystawę, na którą autorka oraz Centrum „Synagoga” Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego serdecznie zapraszają, można oglądać do 5.01.2017r.

Galeria

W dniu 25.02.2015r. uczniowie klasy 1d wraz z wychowawcą p. Beata Pisarczyk-Zabiciel uczestniczyli w warsztatach pt.: „Judaizm – najważniejsze święta i tradycje” zorganizowanych przez Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu. Po krótkim wykładzie pracownika Centrum „Synagoga” uczniowie pracowali w grupach odczytując symbolikę macew oraz przyporządkowując obrzędy i symbole do poszczególnych świąt. Po warsztatach uczniowie zapoznali się z wystawą pt.: „Oblicza Oporu” prezentującą fotografie obrazujące rzeczywistość żydowskich partyzantów walczących w oddziałach sowieckich.

Galeria:

Napisała: Pani Beata Pisarczyk-Zabiciel

W podziękowaniu za zaangażowanie uczniów i opiekuna Pani Pisarczyk-Zabiciel w projekt Szkoła Dialogu nasza szkoła otrzymała dyplomy.

Galeria

Szanowni Państwo,

Jeszcze raz serdecznie gratuluję wszystkim absolwentom Szkoły Dialogu 2014 wspaniałych wyników pracy i wyjątkowych projektów konkursowych. Każda szkoła, która pomyślnie ukończyła nasze warsztaty, otrzymuje na rok tytuł Szkoły Dialogu oraz baner, który w sposób graficzny potwierdza ten fakt. Bardzo proszę o umieszczenie go na stronie Państwa szkoły lub/i stronie projektu, materiałach projektu, profilu FB etc. oraz powiązanie go linkiem ze stroną Szkoły Dialogu http://www.dialog.org.pl/programy.html,  bądź z projektem w wersji elektronicznej Państwa uczniów (niektóre szkoły założyły strony internetowe, blogi, rozbudowane profile na FB, spacerowniki itp). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, jestem do Państwa dyspozycji.

Aleksandra Tomaszewska

Koordynator programu Szkoła Dialogu