Jak co roku nasze liceum bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Mam Haka na Raka". Tegoroczni reprezentanci naszej szkoły - klasa 2b, wraz z nauczycielem koordynującym ich pracę Panią Anną Stopyrą, już od grudnia aktywnie angażują się w działania, mające na celu podniesienie świadomości na temat tegorocznego tematu akcji - chłoniaka. Oto ich dotychczasowe prace :

  • lekcje pokazowe dla młodzieży gimnazjalnej zorganizowane m.in. w Tomaszowie Lubelskim, Tarnawatce, Zamojskich Gimnazjach: Gimnazjum nr.1, Gimnazjum nr. 4, Gimnazjum nr.5, Gimnazjum nr.6
  • deklaracje, mające na celu zachęcenie ludzi do wykonywania profilaktycznych badań
  • wywiad z Prezydentem Miasta Zamość Marcinem Zamoyskim
  • prowadzenie fanpage'u na FaceBook-u : Mam Haka na Raka - III LO Zamość
  • przygotowanie plakatów i ulotek, mających na celu podniesienie śiadomości ludzi na temat chłoniaka spotkania w klubie seniora
  • zdobycie patronów medialnych dla naszej akcji, m.in. Gazety Zamojskiej
  • przygotowywanie filmików i prezentacji, ogólnodostępnych dla wszystkich osób obserwujących działania wykonywane przez nas na stronach internetowych

Warto też przypomnieć iż w minioną środę w naszym Liceum odbył się długo wyczekiwany Dzień Hakowicza. W trakcie niego uczniowie z naszej szkoły a także goście- młodzież z Gimnazjum nr.2 a także dr.n.med. Pani Zofia Świtka. Każdy wówczas mógł zobaczyć przygotowaną przez nas część artystyczną, materiały dydaktyczne, a co najważniejsze podczas całego eventu panowała niezwykła atmosfera, za którą dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły :) Uprzejmie dziękujemy też, za chęc zadeklarowania się wobec wykonania profilaktycznego badania, wobec wykrycia chłoniaka.

Opiekun: Pani Anna Stopyra

Napisała: Dominika Adamczyk

Fotografowała: Pamela Szczech

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski po raz kolejny powiedzą stanowcze NIE rakowi. Ruszyła 7. edycja Ogólnopolskiego Programu „Mam Haka na Raka”, która tym razem dedykowana jest profilaktyce chłoniaków.

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji. W środę o godzinie 9:00 w sali teatralnej odbędzie się przedstawienie i prezentacja na temat chłoniaka oraz profilaktyki nowotworowej. Program przygotowały klasy biologiczne pod kierunkiem Pani Anny Stopyry. Gościnnie wystąpią uczniowie z Gim nr  2 w Zamościu a także lekarz onkolog.

Już drugi raz klasa 2B o profilu biologiczno-medycznym,pod opieką pani profesor Anny Stopyry, bierze udział w ogólnopolskiej akcji „MAM HAKA NA RAKA”.

W ramach akcji uczniowie zorganizowali 26 stycznia 2012 roku kiermasz samodzielnie upieczonych ciasteczek, które smakowały zarówno naszym kolegom i koleżankom jak i nauczycielom.

Celem akcji była zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na działania związane z akcją „MAM HAKA NA RAKA” . Wszystkim, którzy zaangażowali się w kiermasz i wsparli zbiórkę, serdecznie dziękujemy.

Galeria

Marlena Bodys

 17 lutego 2012 r. odbyła się lekcja otwarta dla uczniów III LO dotycząca raka jelita grubego zorganizowana w ramach ogólnopolskiego programu „Mam Haka Na Raka” przez uczniów klasy II B pod opieką Pani Prof. Pani Anny Stopyry. Uczniowie zaprezentowali informacje o przyczynach, objawach, profilaktyce i leczeniu tej choroby. Nie zabrakło naukowych ciekawostek i przepisów kulinarnych na przeciwnowotworowe dania

Gościem specjalnym lekcji otwartej był Pan Marek Mazurek – lekarz onkolog, który wygłosił krótki wykład na temat profilaktyki i statystyk zapadalności na raka jelita grubego. Zaproszono także uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Jana Zamoyskiego XVI Ordynata pod opieką Pani Elżbiety Tyburskiej, którzy również zaangażowali się w tę kampanię społeczną.

Po wysłuchaniu prelekcji można było spróbować przeciwnowotworowych przysmaków z Kącika Zdrowej Żywności. Na zakończenie Dnia Hakowicza odbył się marsz ulicami Zamościa na Rynek pod hasłem walki z rakiem jelita grubego. Uczniowie rozdawali przechodniom ulotki informacyjne i zachęcali do regularnych badań profilaktycznych.

Galeria

 (Agnieszka Kamińska, kl. IIB)

Wydarzenia