Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne

rozpoczęła się realizacja projektu

W roku szkolnym 2010/11 w III Liceum Ogólnokształcącym im.C.K.Norwida w Zamościu rozpoczęła się realizacja projektu „Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach projektu przewidziane są zajęcia w zakresie podniesienia poziomu wiedzy uczniów słabych (zajęcia wyrównawcze z matematyki) oraz w zakresie rozszerzenia poziomu wiedzy uczniów zdolnych (zajęcia rozszerzające z matematyki). Wsparciem objęto 75 uczniów obecnych klas pierwszych naszego liceum. Zajęcia w 3 grupach rozszerzających prowadzą nauczyciele matematyki: p. Agnieszka Zielińska, p. Maria Hałasa oraz p. Małgorzata Kasjaniuk. Zajęcia w 2 grupach wyrównawczych prowadzą nauczyciele matematyki: p. Ewa Pudło i p. Grażyna Turowska. Przewidywany wymiar zajęć to: 2 godziny w tygodniu poprzez 24 tygodnie w ciągu trzech lat. Oprócz wymienionych form wsparcia w ramach projektu przewidziane są również: seminaria dla nauczycieli matematyki prowadzących zajęcia w ramach projektu, warsztaty matematyczne dla uczniów prowadzone przez nauczycieli akademickich, atrakcyjne konkursy i obozy letnie dla najlepszych uczniów, specjalnie do tego przygotowany wspomagający portal internetowy.

Więcej informacji o projekcie znajdziesz: Centralne Biuro projektu w Rzeszowie
Biuro projektu „Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne”, pokój 65
Wydział Matematyczno-Przyrodniczy,Uniwersytet Rzeszowski
ul. Rejtana 16a, 35-959 Rzeszów
tel. 17 8721304, faks 17 8721281
Więcej informacji na stronie:

Biuro projektu w Chełmie
Instytut Matematyki i Informatyki, pokój 107 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
ul. Pocztowa 54c, 22-100 Chełm
tel./faks 82 5650682, 82 5621124

Biuro projektu w Krakowie
Wydział Matematyki i Informatyki, pokój 1131 Uniwersytet Jagielloński
ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6, 30-348 Kraków,
tel. 12 664-66-29, faks 12 664-66-75

Nagrody "Mała Ojczyzna 2019"

15 marca w sali teatralnej III LO gościliśmy uczniów z  gimnazjum i młodzież ze szkół podstawowych na rozdaniu nagród w konkursie "Mała Ojczyzna". Część artystyczną przygotowali uczniowie z Id, III d i III a. Fotografie nagrodzone w konkursie można oglądać  na I piętrze obok kącika patrona. V.L.

2019-03-21

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

12 marca w naszej szkole przeprowadzone zostały prelekcje dotyczące problemu globalnego ocieplenia. Odbyły się one w ramach akcji informacyjnej poprzedzającej Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące, Liceum Plastyczne oraz Szkołę Podstawową nr 6, gdzie przedstawiali prezentacje o szkodliwym wpływie człowieka na zmiany klimatyczne. Podsumowaniem akcji była  demonstracja, która odbyła się 15 marca na zamojskim rynku w godzinach 10.00-11.30. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to wydarzenie zainicjowane przez Szwedkę Grete Thunberg. Aby zwrócić uwagę polityków oraz decydentów na problem globalnego ocieplenia, młodzież z całego świata postanowiła wyjść na ulice i głośno wyrażać swoje zdanie na ten ignorowany i pomijany temat. Strajk odbył się w 2083 miejscach w 125 państwach na całym świecie.

2019-03-19

UWAGA zmiana planu od 18 marca

Od 18 marca 2019 obowiązuje nowy plan zajęć - tu także możesz przejść do planu.

2019-03-15

Sukcesy Macieja Wojnara w etapach olimpiad przedmiotowych

Maciej Wojnar - uczeń klasy 2 matematyczno ekonomicznej zakwalifikował się do centralnego etapu w dwóch olimpiadach: XIV Olimpiady Przedsiębiorczości i XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. 4 kwietnia w SGH w Warszawie a 6 i 7 kwietnia w Serocku będzie walczył o tytuł finalisty, bądź laureata. Cieszymy się sukcesami Maćka i trzymamy kciuki za pomyślny finał.

2019-03-13

Wyniki konkursu „Mała Ojczyzna - Ludzie i Miejsca” 2019 rok

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami kolejnej edycji konkursu „Mała Ojczyzna - Ludzie i Miejsca”

2019-03-10

Dzień otwarty szkoły 2019

22 marca 2019 roku w godzininach 8:00 - 14:00 zapraszamy absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej na dzień otwarty w III Liceum.  PROGRAM DNIA OTWARTEGO 22 MARCA 2019 ROKU

2019-03-06

Królowa Nauk to ich pasja

3 uczniów klasy 2a o profilu matematyczno - fizycznym z programowaniem komputerowym uczestniczyło w dniu 06.02.2019r. w finale Konkursu Matematycznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu.

2019-03-03

XLII OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO 2018/2019

Uczeń klasy 2a Sebastian Czusz został zakwalifikowany  do etapu centralnego XLII Olimpiady Języka Francuskiego, który odbędzie się w dn. 4 – 6 kwietnia w Łodzi. Sebastian okazał się najlepszy w okręgu lubelskim.  Gratulujemy już tak wielkiego osiągnięcia i życzymy tytułu laureata tejże Olimpiady. Opiekę nad uczniem sprawuje pani Bernarda Paszko.

2019-03-03

Wielkie Dzieło Odbudowy

Społeczność III Liceum wspiera „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce”. Informacje na temat bieżących prac oraz wyglądu kościoła można śledzić na stronie internetowej WIELKIE DZIEŁO ODBUDOWY. Wygląd po rewitalizacji można zobaczyćTUTAJ

2019-02-11