Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne

rozpoczęła się realizacja projektu

W roku szkolnym 2010/11 w III Liceum Ogólnokształcącym im.C.K.Norwida w Zamościu rozpoczęła się realizacja projektu „Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach projektu przewidziane są zajęcia w zakresie podniesienia poziomu wiedzy uczniów słabych (zajęcia wyrównawcze z matematyki) oraz w zakresie rozszerzenia poziomu wiedzy uczniów zdolnych (zajęcia rozszerzające z matematyki). Wsparciem objęto 75 uczniów obecnych klas pierwszych naszego liceum. Zajęcia w 3 grupach rozszerzających prowadzą nauczyciele matematyki: p. Agnieszka Zielińska, p. Maria Hałasa oraz p. Małgorzata Kasjaniuk. Zajęcia w 2 grupach wyrównawczych prowadzą nauczyciele matematyki: p. Ewa Pudło i p. Grażyna Turowska. Przewidywany wymiar zajęć to: 2 godziny w tygodniu poprzez 24 tygodnie w ciągu trzech lat. Oprócz wymienionych form wsparcia w ramach projektu przewidziane są również: seminaria dla nauczycieli matematyki prowadzących zajęcia w ramach projektu, warsztaty matematyczne dla uczniów prowadzone przez nauczycieli akademickich, atrakcyjne konkursy i obozy letnie dla najlepszych uczniów, specjalnie do tego przygotowany wspomagający portal internetowy.

Więcej informacji o projekcie znajdziesz: Centralne Biuro projektu w Rzeszowie
Biuro projektu „Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne”, pokój 65
Wydział Matematyczno-Przyrodniczy,Uniwersytet Rzeszowski
ul. Rejtana 16a, 35-959 Rzeszów
tel. 17 8721304, faks 17 8721281
Więcej informacji na stronie:

Biuro projektu w Chełmie
Instytut Matematyki i Informatyki, pokój 107 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
ul. Pocztowa 54c, 22-100 Chełm
tel./faks 82 5650682, 82 5621124

Biuro projektu w Krakowie
Wydział Matematyki i Informatyki, pokój 1131 Uniwersytet Jagielloński
ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6, 30-348 Kraków,
tel. 12 664-66-29, faks 12 664-66-75

Mała Ojczyzna 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wersji konkursu literacko - fotograficznego przeznaczonego dla szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Tutaj regulamin i karta zgłoszeniowa

2018-12-09

Turniej Recytatorski „Z wierszem do ludzi”

4 grudnia 2018 r. I LO w Zamościu gościło uczestników międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Z wierszem do ludzi”. Tegoroczna edycja poświęcona była Zbigniewowi Herbertowi. Nasza szkoła również włączyła się w obchody roku poświęconego temu wybitnemu poecie. Uczniowie Pani profesor Alicji Majder: Magdalena Majdańska z klasy I e, Karolina Suchodolska, Karol Olszewski z klasy III c oraz Wojciech Hulanicki z I h (opiekę nad nim sprawowała Pani profesor Anna Smyk-Batorska) wiedzeni prywatnymi upodobaniami przygotowali interesujące interpretacje wybranych przez siebie utworów. Przemówiło słowo… i miło mi napisać, iż w kategorii szkól ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła Karolina Suchodolska- z III c (opiekun p. Alicja Majder). Chciałam serdecznie pogratulować i podziękować wszystkim uczestnikom tego Konkursu i wiem, że interpretacje pozostałych uczniów były równie udane i piękne ,a wybrane przez nich utwory poetyckie otrzymały nowe życie. ☺✿ Alicja Majder

2018-12-09

Konkurs Kolęd 2018

Zapraszamu do udziału w kolejnej wersji Szkolnego Konlursu kolęd i Pastorałek Polskich i Obcojęzycznych. REGULAMIN KONKURSU

Etap szkolny X Zamojskiego Dyktanda

Pierwszy etap X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową oraz II Liceum Ogólnokształcące odbył się 27 listopada 2018 r. w sali teatralnej. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 29 uczestników, którzy za bezbłędne napisanie dyktanda mogli uzyskać 100 punktów. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie Karol Kowalczuk z klasy Ic (99 pkt) oraz uczennice klasy Ie - Magdalena Majdańska (98 pkt) i Maria Bojarczuk (96 pkt). O zakwalifikowaniu uczniów do etapu finałowego, który odbędzie się w PWSZ w styczniu 2019 r., szkoła zostanie poinformowana przez organizatorów.

Recytacje z dynamitem

1 grudnia w Zamojskim Domu Kultury odbyły się Dwudzieste Grudniowe Spotkania Recytatorskie – Recytacje z Dynamitem. Nagrodę główną otrzymała Sandra Litwińczuk z klasy 1d (opieka merytoryczna – Eliza Leszczyńska-Pieniak). Uczennica zdobyła uznanie komisji interpretując wiersz Wisławy Szymborskiej. VL

Wizyta w Parlamencie Europejskim

Dzięki zaproszeniu europosła pana Krzysztofa Hetmana uczniowie z klas prawniczych Id, IId, IIId z opiekunem p. Zbigniewem Kordyacznym uczestniczyli w trzydniowym programie studyjnym w Brukseli.

Spacer po Zamościu śladami Marszałka

28 listopada uczniowie  z klasy II d odebrali  nagrody za zdobycie I miejsca w grze miejskiej „Spacer po Zamościu śladami Marszałka”.

Badmintonistki najlepsze w województwie

30 listopada br. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Kasprzak, Aleksandra Laskowska, Monika Piotrowska, Natalia Żujewska oraz Julia Szczepańska bezapelacyjnie wygrała rywalizację

2018-12-04

VIII edycja konkursu języka niemieckiego

29 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole VIII edycja konkursu języka niemieckiego Fuβball – mein Leben poświęcona piłce nożnej. Jak zwykle zainteresowanie było bardzo duże, szczególnie ze strony przedstawicieli płci męskiej.

2018-11-30