Jak sprostać nowym wyzwaniom w edukacji

Szkoła Nowych technologii to wyjątkowy w skali Polski i Europy projekt edukacyjny, adresowany do dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Projekt jest realizowany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz firmę Microsoft w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning znanego w Polsce pod nazwą Partnerstwo dla Przyszłości.

Celem inicjatywy jest dostarczenie uczniom oraz nauczycielom najnowszej wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Specjalistyczne szkolenia prowadzone są przez trenerów Microsoftu i ekspertów w dziedzinie e-nauczania.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

http://www.microsoft.com/poland/edukacja/szkoly/

www.wsip.pl

Szkolenie dla dyrektorów odbyło się 1 grudnia 2011. Tematyka szkolenia:

 1. Pokaz przeprowadzony przez trenera Microsoft - możliwości platformy edukacyjnej live@edu
 2. Pokaz przeprowadzony przez pracownika WSiP - wykorzystanie e-booków na lekcjach różnych przedmiotów
 3. Pokaz przeprowadzony przez eksperta w dziedzinie e-nauczania -  wykorzystanie tablicy interaktywnej w nauczaniu
 4. Pokaz przeprowadzony przez pracownika WSiP -  platforma edukacyjna, z której mogą korzystać nauczyciele i uczniowie - bliższe informacje na stronie http://wsipnet.pl

Każdy z dyrektorów uczestniczących w szkoleniu otrzymał kod aktywacyjny do szkoleń e-learningowych:

 1. Podstawowe umiejętności użytkownika programu Microsoft Excel 2010
 2. Podstawowe umiejętności użytkownika programu Microsoft Word 2010
 3. Podstawowe umiejętności użytkownika programu Microsoft PowerPoint 2010

Szkolenie dla uczniów odbyło się 22 marca 2012 roku. Tematyka szkolenia

 1. Windows Phone 7
 2. Windows Live (Hotmail, SkyDrive, web Office)
 3. Możliwości stron internetowych (HTML5)
 4. Budowa strony internetowej (WebMatrixem)
 5. Kontroler Kinnect

 W szkoleniu brali udział uczniowie klasy 1a i klasy 2a.

 Każdy chętny uczeń biorący udział w prezentacjach otrzymał kod dostępu do DreamSparka - Microsoft DreamSpark to program zapewniający studentom z całego świata dostęp do narzędzi technologicznych.

 

Kazimierz Kostrubiec - inicjator projektu

Wydarzenia

Wydarzenia

Program rządowy "Dobry start"

Program rządowy "Dobry start" 300 zł dla uczącego się dziecka. Tu przeczytaj jak złożyć wniosek.

2018-07-29

Wydarzenia

Spotkanie dyrekcji z rodzicami klas pierwszych

Dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Zamościu zaprasza rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego, które odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 16:00 w budynku szkoły (holl I piętro).

2018-07-06

Wydarzenia

Zestaw podręczników 2018/2019

Szkolny zestaw podręczników zostanie ogłoszony na stronie internetowej szkoły pod koniec sierpnia br.

2018-07-06

Wydarzenia

Projekt "Krokus"

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 1i wraz z wychowawcą p. Beata Pisarczyk-Zabiciel uczestniczyli w Projekcie „Krokus”, który był realizowany przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Projekt był realizowany w naszej szkole po raz pierwszy. W ramach projektu szkoła otrzymała cebulki żółtych krokusów , które zostały zasadzone jesienią, a które cieszyły oko już wczesną wiosną. Kwiaty te mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu podczas godziny wychowawczej uczniowie mieli możliwość pracy z materiałami edukacyjnymi dostarczonymi przez Żydowskie Muzeum Galicja. Uczniowie zapoznali się z tematyką Holokaustu, a także zagrożeniami wiążącymi się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Tekst i zdjęcia: p. Beata Pisarczyk-Zabiciel

2018-07-06

Wydarzenia

III LO uczciło 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Po raz kolejny społeczność III LO zaangażowała się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającą 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie klasy 1i wykonali samodzielnie kilkaset żółtych papierowych kwiatów, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję, a związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który co roku w dniu 19 kwietnia, w każdą rocznicę wybuchu powstania, składał te kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Kwiaty wraz z informacją o akcji zostały rozdanie w dniu 19 kwietnia 2018r. Dyrekcji, pracownikom szkoły oraz uczniom. W ramach akcji, w której bierze udział kilkaset szkół z całej Polski organizowanej przez POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, uczniowie klasy 1i zapoznali się z materiałami przygotowanymi przez Muzeum. Akcję w III LO koordynuje p. Beata Pisarczyk-Zabiciel.

2018-07-06

Wydarzenia

XIV edycja projektu CEMS

Od 15 do 18 maja 2018r. miejsce miała XIV edycja projektu CEMS Chance organizowana przez studentów SGH. Udział w niej wzięła uczennica naszego liceum Klaudia Hołubowicz z klasy 1i. Projekt ma na celu pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej lub zawodowej oraz pokazać, jak wykorzystać szanse, które stają na ich drodze. Uczestnicy przez pięć dni brali udział w wielu różnych warsztatach organizowanych m.in. przez firmę Siemens, Fundację EY czy Michała Zawadkę. Czas spędzali także na zwiedzaniu Warszawy oraz innych atrakcjach zorganizowanych przez zespół projektu. Tekst: Klaudia Hołubowicz, klasa 1i

2018-07-06

Wydarzenia

Koniec Roku Szkolnego 2017/2018

22 czerwca wychowawcy klas pierwszych i drugich, wręczyli świadectwa ukończenia klas. Prymusi klas, najlepsi uczniowie i sportowcy otrzymali świadectwa z rąk dyrekcji szkoły. Prymusem szkoły została Natalia Sawińska z klasy 2E - średnia 5,50. Tytuł prymusa klasy uzyskali:

2018-06-25

Wydarzenia

Współpraca między szkołami i miastami Zamość - Ciro

W dniach 10 do 14 czerwca 2018 r. miało miejsce spotkanie w ramach projektu Erasmus+, "Bez obawy. Projekt dwustronny realizowany z włoską szkołą w Cirò, w regionie Calabria. Tam też udała się nasza delegacja w składzie: pan zastępca prezydenta Andrzej Zastąpiło. pan dyrektor Antoni Szostek oraz nauczyciele realizujący projekt pani Dagmara Kozik i pani Anna Marmur.

2018-06-24

Wydarzenia

Nagrody dla najlepszych uczniów 2018

20 czerwca w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” nagrodzono laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, sportowych i artystycznych oraz nauczycieli, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

2018-06-21