Jak sprostać nowym wyzwaniom w edukacji

Szkoła Nowych technologii to wyjątkowy w skali Polski i Europy projekt edukacyjny, adresowany do dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Projekt jest realizowany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz firmę Microsoft w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning znanego w Polsce pod nazwą Partnerstwo dla Przyszłości.

Celem inicjatywy jest dostarczenie uczniom oraz nauczycielom najnowszej wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Specjalistyczne szkolenia prowadzone są przez trenerów Microsoftu i ekspertów w dziedzinie e-nauczania.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

http://www.microsoft.com/poland/edukacja/szkoly/

www.wsip.pl

Szkolenie dla dyrektorów odbyło się 1 grudnia 2011. Tematyka szkolenia:

 1. Pokaz przeprowadzony przez trenera Microsoft - możliwości platformy edukacyjnej live@edu
 2. Pokaz przeprowadzony przez pracownika WSiP - wykorzystanie e-booków na lekcjach różnych przedmiotów
 3. Pokaz przeprowadzony przez eksperta w dziedzinie e-nauczania -  wykorzystanie tablicy interaktywnej w nauczaniu
 4. Pokaz przeprowadzony przez pracownika WSiP -  platforma edukacyjna, z której mogą korzystać nauczyciele i uczniowie - bliższe informacje na stronie http://wsipnet.pl

Każdy z dyrektorów uczestniczących w szkoleniu otrzymał kod aktywacyjny do szkoleń e-learningowych:

 1. Podstawowe umiejętności użytkownika programu Microsoft Excel 2010
 2. Podstawowe umiejętności użytkownika programu Microsoft Word 2010
 3. Podstawowe umiejętności użytkownika programu Microsoft PowerPoint 2010

Szkolenie dla uczniów odbyło się 22 marca 2012 roku. Tematyka szkolenia

 1. Windows Phone 7
 2. Windows Live (Hotmail, SkyDrive, web Office)
 3. Możliwości stron internetowych (HTML5)
 4. Budowa strony internetowej (WebMatrixem)
 5. Kontroler Kinnect

 W szkoleniu brali udział uczniowie klasy 1a i klasy 2a.

 Każdy chętny uczeń biorący udział w prezentacjach otrzymał kod dostępu do DreamSparka - Microsoft DreamSpark to program zapewniający studentom z całego świata dostęp do narzędzi technologicznych.

 

Kazimierz Kostrubiec - inicjator projektu

Wydarzenia

Wydarzenia

Mała Ojczyzna 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wersji konkursu literacko - fotograficznego przeznaczonego dla szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Tutaj regulamin i karta zgłoszeniowa

2018-12-09

Wydarzenia

Turniej Recytatorski „Z wierszem do ludzi”

4 grudnia 2018 r. I LO w Zamościu gościło uczestników międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Z wierszem do ludzi”. Tegoroczna edycja poświęcona była Zbigniewowi Herbertowi. Nasza szkoła również włączyła się w obchody roku poświęconego temu wybitnemu poecie. Uczniowie Pani profesor Alicji Majder: Magdalena Majdańska z klasy I e, Karolina Suchodolska, Karol Olszewski z klasy III c oraz Wojciech Hulanicki z I h (opiekę nad nim sprawowała Pani profesor Anna Smyk-Batorska) wiedzeni prywatnymi upodobaniami przygotowali interesujące interpretacje wybranych przez siebie utworów. Przemówiło słowo… i miło mi napisać, iż w kategorii szkól ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła Karolina Suchodolska- z III c (opiekun p. Alicja Majder). Chciałam serdecznie pogratulować i podziękować wszystkim uczestnikom tego Konkursu i wiem, że interpretacje pozostałych uczniów były równie udane i piękne ,a wybrane przez nich utwory poetyckie otrzymały nowe życie. ☺✿ Alicja Majder

2018-12-09

Wydarzenia

Konkurs Kolęd 2018

Zapraszamu do udziału w kolejnej wersji Szkolnego Konlursu kolęd i Pastorałek Polskich i Obcojęzycznych. REGULAMIN KONKURSU

2018-12-05

Wydarzenia

Etap szkolny X Zamojskiego Dyktanda

Pierwszy etap X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową oraz II Liceum Ogólnokształcące odbył się 27 listopada 2018 r. w sali teatralnej. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 29 uczestników, którzy za bezbłędne napisanie dyktanda mogli uzyskać 100 punktów. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie Karol Kowalczuk z klasy Ic (99 pkt) oraz uczennice klasy Ie - Magdalena Majdańska (98 pkt) i Maria Bojarczuk (96 pkt). O zakwalifikowaniu uczniów do etapu finałowego, który odbędzie się w PWSZ w styczniu 2019 r., szkoła zostanie poinformowana przez organizatorów.

2018-12-05

Wydarzenia

Recytacje z dynamitem

1 grudnia w Zamojskim Domu Kultury odbyły się Dwudzieste Grudniowe Spotkania Recytatorskie – Recytacje z Dynamitem. Nagrodę główną otrzymała Sandra Litwińczuk z klasy 1d (opieka merytoryczna – Eliza Leszczyńska-Pieniak). Uczennica zdobyła uznanie komisji interpretując wiersz Wisławy Szymborskiej. VL

2018-12-05

Wydarzenia

Wizyta w Parlamencie Europejskim

Dzięki zaproszeniu europosła pana Krzysztofa Hetmana uczniowie z klas prawniczych Id, IId, IIId z opiekunem p. Zbigniewem Kordyacznym uczestniczyli w trzydniowym programie studyjnym w Brukseli.

2018-12-04

Wydarzenia

Spacer po Zamościu śladami Marszałka

28 listopada uczniowie  z klasy II d odebrali  nagrody za zdobycie I miejsca w grze miejskiej „Spacer po Zamościu śladami Marszałka”.

2018-12-04

Wydarzenia

Badmintonistki najlepsze w województwie

30 listopada br. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Kasprzak, Aleksandra Laskowska, Monika Piotrowska, Natalia Żujewska oraz Julia Szczepańska bezapelacyjnie wygrała rywalizację

2018-12-04

Wydarzenia

VIII edycja konkursu języka niemieckiego

29 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole VIII edycja konkursu języka niemieckiego Fuβball – mein Leben poświęcona piłce nożnej. Jak zwykle zainteresowanie było bardzo duże, szczególnie ze strony przedstawicieli płci męskiej.

2018-11-30