Jak sprostać nowym wyzwaniom w edukacji

Szkoła Nowych technologii to wyjątkowy w skali Polski i Europy projekt edukacyjny, adresowany do dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Projekt jest realizowany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz firmę Microsoft w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning znanego w Polsce pod nazwą Partnerstwo dla Przyszłości.

Celem inicjatywy jest dostarczenie uczniom oraz nauczycielom najnowszej wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Specjalistyczne szkolenia prowadzone są przez trenerów Microsoftu i ekspertów w dziedzinie e-nauczania.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

http://www.microsoft.com/poland/edukacja/szkoly/

www.wsip.pl

Szkolenie dla dyrektorów odbyło się 1 grudnia 2011. Tematyka szkolenia:

 1. Pokaz przeprowadzony przez trenera Microsoft - możliwości platformy edukacyjnej live@edu
 2. Pokaz przeprowadzony przez pracownika WSiP - wykorzystanie e-booków na lekcjach różnych przedmiotów
 3. Pokaz przeprowadzony przez eksperta w dziedzinie e-nauczania -  wykorzystanie tablicy interaktywnej w nauczaniu
 4. Pokaz przeprowadzony przez pracownika WSiP -  platforma edukacyjna, z której mogą korzystać nauczyciele i uczniowie - bliższe informacje na stronie http://wsipnet.pl

Każdy z dyrektorów uczestniczących w szkoleniu otrzymał kod aktywacyjny do szkoleń e-learningowych:

 1. Podstawowe umiejętności użytkownika programu Microsoft Excel 2010
 2. Podstawowe umiejętności użytkownika programu Microsoft Word 2010
 3. Podstawowe umiejętności użytkownika programu Microsoft PowerPoint 2010

Szkolenie dla uczniów odbyło się 22 marca 2012 roku. Tematyka szkolenia

 1. Windows Phone 7
 2. Windows Live (Hotmail, SkyDrive, web Office)
 3. Możliwości stron internetowych (HTML5)
 4. Budowa strony internetowej (WebMatrixem)
 5. Kontroler Kinnect

 W szkoleniu brali udział uczniowie klasy 1a i klasy 2a.

 Każdy chętny uczeń biorący udział w prezentacjach otrzymał kod dostępu do DreamSparka - Microsoft DreamSpark to program zapewniający studentom z całego świata dostęp do narzędzi technologicznych.

 

Kazimierz Kostrubiec - inicjator projektu

Wydarzenia

Wydarzenia

Nagrody "Mała Ojczyzna 2019"

15 marca w sali teatralnej III LO gościliśmy uczniów z  gimnazjum i młodzież ze szkół podstawowych na rozdaniu nagród w konkursie "Mała Ojczyzna". Część artystyczną przygotowali uczniowie z Id, III d i III a. Fotografie nagrodzone w konkursie można oglądać  na I piętrze obok kącika patrona. V.L.

2019-03-21

Wydarzenia

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

12 marca w naszej szkole przeprowadzone zostały prelekcje dotyczące problemu globalnego ocieplenia. Odbyły się one w ramach akcji informacyjnej poprzedzającej Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące, Liceum Plastyczne oraz Szkołę Podstawową nr 6, gdzie przedstawiali prezentacje o szkodliwym wpływie człowieka na zmiany klimatyczne. Podsumowaniem akcji była  demonstracja, która odbyła się 15 marca na zamojskim rynku w godzinach 10.00-11.30. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to wydarzenie zainicjowane przez Szwedkę Grete Thunberg. Aby zwrócić uwagę polityków oraz decydentów na problem globalnego ocieplenia, młodzież z całego świata postanowiła wyjść na ulice i głośno wyrażać swoje zdanie na ten ignorowany i pomijany temat. Strajk odbył się w 2083 miejscach w 125 państwach na całym świecie.

2019-03-19

Wydarzenia

UWAGA zmiana planu od 18 marca

Od 18 marca 2019 obowiązuje nowy plan zajęć - tu także możesz przejść do planu.

2019-03-15

Wydarzenia

Sukcesy Macieja Wojnara w etapach olimpiad przedmiotowych

Maciej Wojnar - uczeń klasy 2 matematyczno ekonomicznej zakwalifikował się do centralnego etapu w dwóch olimpiadach: XIV Olimpiady Przedsiębiorczości i XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. 4 kwietnia w SGH w Warszawie a 6 i 7 kwietnia w Serocku będzie walczył o tytuł finalisty, bądź laureata. Cieszymy się sukcesami Maćka i trzymamy kciuki za pomyślny finał.

2019-03-13

Wydarzenia

Wyniki konkursu „Mała Ojczyzna - Ludzie i Miejsca” 2019 rok

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami kolejnej edycji konkursu „Mała Ojczyzna - Ludzie i Miejsca”

2019-03-10

Wydarzenia

Dzień otwarty szkoły 2019

22 marca 2019 roku w godzininach 8:00 - 14:00 zapraszamy absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej na dzień otwarty w III Liceum.  PROGRAM DNIA OTWARTEGO 22 MARCA 2019 ROKU

2019-03-06

Wydarzenia

Królowa Nauk to ich pasja

3 uczniów klasy 2a o profilu matematyczno - fizycznym z programowaniem komputerowym uczestniczyło w dniu 06.02.2019r. w finale Konkursu Matematycznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu.

2019-03-03

Wydarzenia

XLII OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO 2018/2019

Uczeń klasy 2a Sebastian Czusz został zakwalifikowany  do etapu centralnego XLII Olimpiady Języka Francuskiego, który odbędzie się w dn. 4 – 6 kwietnia w Łodzi. Sebastian okazał się najlepszy w okręgu lubelskim.  Gratulujemy już tak wielkiego osiągnięcia i życzymy tytułu laureata tejże Olimpiady. Opiekę nad uczniem sprawuje pani Bernarda Paszko.

2019-03-03

Wydarzenia

Wielkie Dzieło Odbudowy

Społeczność III Liceum wspiera „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce”. Informacje na temat bieżących prac oraz wyglądu kościoła można śledzić na stronie internetowej WIELKIE DZIEŁO ODBUDOWY. Wygląd po rewitalizacji można zobaczyćTUTAJ

2019-02-11