• III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu zostało utworzone w 1995 roku.
  • Absolwenci III Liceum uzyskali na maturze 2016r. 100% zdawalności i bardzo wysokie wyniki, które są porównywalne z wynikami renomowanych liceów w Polsce
  • Wysokie wyniki egzaminów maturalnych zdecydowały o tym, że absolwenci III Liceum studiują na renomowanych uczelniach w Polsce i za granicą.
  • III Liceum organizuje dodatkowe zajęcia przygotowujące uczniów klas I - III do obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki i języka polskiego.
  • III Liceum przygotowuje zainteresowanych uczniów do olimpiad przedmiotowych i interdyscyplinarnych
  • III Liceum, w swojej krótkiej historii, wykształciło 92 olimpijczyków, w tym 19 laureatów i 73 finalistów olimpiad centralnych.
  • III Liceum od 1999 roku zajmuje czołowe miejsca w rankingu najlepszych liceów  w kraju i w województwie lubelskim. W 2016 r. III Liceum zajęło 193 miejsce wśród najlepszych liceów w Polsce i 11 miejsce w województwie lubelskim.
  • III Liceum osiąga sukcesy sportowe na arenie regionalnej i wojewódzkiej, szczególnie w grach zespołowych dziewcząt i chłopców: piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka koszykowa, piłka nożna, tenis stołowy a także w pływaniu.
  • III Liceum organizuje koła przedmiotowe: naukowe, sportowe, turystyczne i kulturalne.
  • Uczniowie III Liceum uczestniczą w ogólnopolskich projektach edukacyjnych np. uczniowie klas biologicznych angażują się w propagowanie zdrowego stylu życia, organizują akcje zdrowotne np. Dzień Transplantacji.
  • III Liceum uczestniczy w programie AIESEC, gdzie w ramach międzynarodowej organizacji studenckiej w szkole prowadzone są warsztaty ze studentami różnych narodowości.
  • Przy szkole działa UKS, który organizuje zajęcia sportowe dla uczniów oraz letnie i zimowe obozy sportowo-rekreacyjne (nauka pływania, nauka jazdy na nartach).
  • III Liceum funduje stypendia motywacyjne dla najzdolniejszych uczniów za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe, uczniowie mogą się również ubiegać o stypendia socjalne.
  • III Liceum organizuje wycieczki krajowe i zagraniczne, wycieczki do teatru, opery, wycieczki programowe z historii, fizyki, chemii, biologii, geografii.
  • Samorząd Uczniowski III Liceum prowadzi Szkolny Radiowęzeł, wydaje gazetkę szkolną „Vers libre”, skupia młodzież w sekcjach zainteresowań.
  • W III LO działa Szkolny Klub Wolontariatu oraz Szkolny Klub Fotograficzny.
  • III Liceum dysponuje centrum multimedialnym tj. salą multimedialną, biblioteką szkolną i czytelnią, pracownie przedmiotowe wyposażone są w projektory i tablice interaktywne.
  • Szkolna biblioteka posiada bogaty i atrakcyjny księgozbiór popularnonaukowy i beletrystyczny, systematycznie aktualizowany o najnowsze bestsellery wydawnicze.
  • III Liceum dysponuje dobrą bazą sportową, z nowoczesną salą gimnastyczną, siłownią, sauną, salą do gimnastyki korekcyjnej, szatniami.
  • Uczniowie III Liceum posiadają indywidualne konta dostępu do szkolnej sieci komputerowej oraz dostęp do Internetu na terenie szkoły za pomocą hotspota.
  • W szkole funkcjonuje stołówka oraz kawiarenka dla uczniów.
  • III Liceum posiada monitoring zewnętrzny i wewnętrzny.
  • Szkoła zapewnia opiekę medyczną i stomatologiczną. Szkoła udziela także swoim uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej (zatrudnia pedagoga i psychologa szkolnego).
  • Uczniowie spoza Zamościa mogą mieszkać w Bursach Międzyszkolnych na terenie miasta.
  • W III Liceum lekcje trwają od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-15:00.

Harmonogram egzaminów poprawkowych

Harmonogram egzaminów poprawkowych  27 sierpnia godz. 9.00 - matematyka 27 sierpnia godz. 9.00 - j. angielski 28 sierpnia godz. 9.00 - j. polski

2019-08-21

Rada Pedagogiczna

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 11:30.

2019-08-20

Ogłoszenia dla uczniów i rodziców klas pierwszych

Podręczniki Opłata wpisowego. Nr konta: 48 2030 0045 1110 0000 0086 7100 Spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły

2019-07-09

20 lat po maturze

29 czerwca 2019r. dwadzieścia lat po maturze spotkał się  pierwszy rocznik maturzystów III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. To był  ZJAZD ABSOLWENTÓW I ROCZNIKA III LICEUM. Część oficjalną Zjazdu otworzyła Małgorzata Bielecka (Piskorz) – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego (tego sprzed 20 lat). W imieniu dyrekcji zebranych gości powitała wicedyrektor Agnieszka Zielińska. W atmosferze luzu i ogromnej radości w murach szkoły odbył się nadzwyczajny Zjazd, w którym uczestniczyło blisko 70 absolwentów i wielu ówczesnych nauczycieli.

2019-07-06

Patronat Instytutu Historii UMCS

27 czerwca 2018 dyrektor szkoły Antoni Szostek podpisał na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie umowę patronacką. Uczelnię reprezentował dyrektor Instytutu Historii dr hab. Marek Sioma. Patronat naukowy oznacza wspieranie uczniów klasy prawniczo-dziennikarskiej naszej szkoły, udział w różnego rodzaju zajęciach organizowanych przez Instytut Historii i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych.

2019-06-28

Rok Szkolny 2018/2019

19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/2019, uczniowie promowani otrzymali świadectwa z rąk wychowawców. Olimpijczycy i prymusi klas zgromadzeni w sali teatralnej, otrzymali świadectwa wraz z nagrodami i gratulacjami z rąk Dyrekcji III Liceum.

2019-06-20

Najlepsi 2019 - nagrodzeni przez Pana Prezydenta

13 czerwca 2019r. Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk spotkał się z uczniami zamojskich szkół - laureatami i finalistami konkursów wiedzy, olimpiad przedmiotowych.

2019-06-17

CEMS Chance

W dniach 20 - 24 maja 2019r. uczniowie klasy IB Karolina Pawłuszkiewicz i Michał Biały wzięli udział w ogólnopolskim projekcie CEMS Chance

2019-06-17