2. Z naszego serwera wysyłamy pliki ciasteczek wyjątkowo. Służą one zapamiętaniu preferowanego wyglądu stron, ustawionego przez użytkowników, np. rozmiaru czcionki, odnotowaniu faktu głosowania w prowadzonych ankietach.
  3. Nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera.
  5. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
  6. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści  udostępnianych w naszej witrynie. Wyłączenie ciasteczek nie powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron w naszej witrynie.

Mała Ojczyzna 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wersji konkursu literacko - fotograficznego przeznaczonego dla szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Tutaj regulamin i karta zgłoszeniowa

2018-12-09

Turniej Recytatorski „Z wierszem do ludzi”

4 grudnia 2018 r. I LO w Zamościu gościło uczestników międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Z wierszem do ludzi”. Tegoroczna edycja poświęcona była Zbigniewowi Herbertowi. Nasza szkoła również włączyła się w obchody roku poświęconego temu wybitnemu poecie. Uczniowie Pani profesor Alicji Majder: Magdalena Majdańska z klasy I e, Karolina Suchodolska, Karol Olszewski z klasy III c oraz Wojciech Hulanicki z I h (opiekę nad nim sprawowała Pani profesor Anna Smyk-Batorska) wiedzeni prywatnymi upodobaniami przygotowali interesujące interpretacje wybranych przez siebie utworów. Przemówiło słowo… i miło mi napisać, iż w kategorii szkól ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła Karolina Suchodolska- z III c (opiekun p. Alicja Majder). Chciałam serdecznie pogratulować i podziękować wszystkim uczestnikom tego Konkursu i wiem, że interpretacje pozostałych uczniów były równie udane i piękne ,a wybrane przez nich utwory poetyckie otrzymały nowe życie. ☺✿ Alicja Majder

2018-12-09

Konkurs Kolęd 2018

Zapraszamu do udziału w kolejnej wersji Szkolnego Konlursu kolęd i Pastorałek Polskich i Obcojęzycznych. REGULAMIN KONKURSU

Etap szkolny X Zamojskiego Dyktanda

Pierwszy etap X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową oraz II Liceum Ogólnokształcące odbył się 27 listopada 2018 r. w sali teatralnej. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 29 uczestników, którzy za bezbłędne napisanie dyktanda mogli uzyskać 100 punktów. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie Karol Kowalczuk z klasy Ic (99 pkt) oraz uczennice klasy Ie - Magdalena Majdańska (98 pkt) i Maria Bojarczuk (96 pkt). O zakwalifikowaniu uczniów do etapu finałowego, który odbędzie się w PWSZ w styczniu 2019 r., szkoła zostanie poinformowana przez organizatorów.

Recytacje z dynamitem

1 grudnia w Zamojskim Domu Kultury odbyły się Dwudzieste Grudniowe Spotkania Recytatorskie – Recytacje z Dynamitem. Nagrodę główną otrzymała Sandra Litwińczuk z klasy 1d (opieka merytoryczna – Eliza Leszczyńska-Pieniak). Uczennica zdobyła uznanie komisji interpretując wiersz Wisławy Szymborskiej. VL

Wizyta w Parlamencie Europejskim

Dzięki zaproszeniu europosła pana Krzysztofa Hetmana uczniowie z klas prawniczych Id, IId, IIId z opiekunem p. Zbigniewem Kordyacznym uczestniczyli w trzydniowym programie studyjnym w Brukseli.

Spacer po Zamościu śladami Marszałka

28 listopada uczniowie  z klasy II d odebrali  nagrody za zdobycie I miejsca w grze miejskiej „Spacer po Zamościu śladami Marszałka”.

Badmintonistki najlepsze w województwie

30 listopada br. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Kasprzak, Aleksandra Laskowska, Monika Piotrowska, Natalia Żujewska oraz Julia Szczepańska bezapelacyjnie wygrała rywalizację

2018-12-04

VIII edycja konkursu języka niemieckiego

29 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole VIII edycja konkursu języka niemieckiego Fuβball – mein Leben poświęcona piłce nożnej. Jak zwykle zainteresowanie było bardzo duże, szczególnie ze strony przedstawicieli płci męskiej.

2018-11-30

Przyjaciel szkoły