• Renata Choroś

• Joanna Kupczyńska-Juszczak

• Małgorzata Hereta-Karwowska
  • Anna Smyk-Batorska

Program rządowy "Dobry start"

Program rządowy "Dobry start" 300 zł dla uczącego się dziecka. Tu przeczytaj jak złożyć wniosek.

2018-07-29

Spotkanie dyrekcji z rodzicami klas pierwszych

Dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Zamościu zaprasza rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego, które odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 16:00 w budynku szkoły (holl I piętro).

Zestaw podręczników 2018/2019

Szkolny zestaw podręczników zostanie ogłoszony na stronie internetowej szkoły pod koniec sierpnia br.

Projekt "Krokus"

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 1i wraz z wychowawcą p. Beata Pisarczyk-Zabiciel uczestniczyli w Projekcie „Krokus”, który był realizowany przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Projekt był realizowany w naszej szkole po raz pierwszy. W ramach projektu szkoła otrzymała cebulki żółtych krokusów , które zostały zasadzone jesienią, a które cieszyły oko już wczesną wiosną. Kwiaty te mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu podczas godziny wychowawczej uczniowie mieli możliwość pracy z materiałami edukacyjnymi dostarczonymi przez Żydowskie Muzeum Galicja. Uczniowie zapoznali się z tematyką Holokaustu, a także zagrożeniami wiążącymi się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Tekst i zdjęcia: p. Beata Pisarczyk-Zabiciel

III LO uczciło 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Po raz kolejny społeczność III LO zaangażowała się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającą 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie klasy 1i wykonali samodzielnie kilkaset żółtych papierowych kwiatów, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję, a związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który co roku w dniu 19 kwietnia, w każdą rocznicę wybuchu powstania, składał te kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Kwiaty wraz z informacją o akcji zostały rozdanie w dniu 19 kwietnia 2018r. Dyrekcji, pracownikom szkoły oraz uczniom. W ramach akcji, w której bierze udział kilkaset szkół z całej Polski organizowanej przez POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, uczniowie klasy 1i zapoznali się z materiałami przygotowanymi przez Muzeum. Akcję w III LO koordynuje p. Beata Pisarczyk-Zabiciel.

XIV edycja projektu CEMS

Od 15 do 18 maja 2018r. miejsce miała XIV edycja projektu CEMS Chance organizowana przez studentów SGH. Udział w niej wzięła uczennica naszego liceum Klaudia Hołubowicz z klasy 1i. Projekt ma na celu pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej lub zawodowej oraz pokazać, jak wykorzystać szanse, które stają na ich drodze. Uczestnicy przez pięć dni brali udział w wielu różnych warsztatach organizowanych m.in. przez firmę Siemens, Fundację EY czy Michała Zawadkę. Czas spędzali także na zwiedzaniu Warszawy oraz innych atrakcjach zorganizowanych przez zespół projektu. Tekst: Klaudia Hołubowicz, klasa 1i

Koniec Roku Szkolnego 2017/2018

22 czerwca wychowawcy klas pierwszych i drugich, wręczyli świadectwa ukończenia klas. Prymusi klas, najlepsi uczniowie i sportowcy otrzymali świadectwa z rąk dyrekcji szkoły. Prymusem szkoły została Natalia Sawińska z klasy 2E - średnia 5,50. Tytuł prymusa klasy uzyskali:

2018-06-25

Współpraca między szkołami i miastami Zamość - Ciro

W dniach 10 do 14 czerwca 2018 r. miało miejsce spotkanie w ramach projektu Erasmus+, "Bez obawy. Projekt dwustronny realizowany z włoską szkołą w Cirò, w regionie Calabria. Tam też udała się nasza delegacja w składzie: pan zastępca prezydenta Andrzej Zastąpiło. pan dyrektor Antoni Szostek oraz nauczyciele realizujący projekt pani Dagmara Kozik i pani Anna Marmur.

2018-06-24

Nagrody dla najlepszych uczniów 2018

20 czerwca w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” nagrodzono laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, sportowych i artystycznych oraz nauczycieli, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

2018-06-21