W dniach 15 i 16 grudnia, z inicjatywy biblioteki szkolnej, odbyły się w naszej szkole Warsztaty Legalnej Kultury. Warsztaty prowadziła Kinga Zyskowska, prawnik fundacji Legalna Kultura. W warsztatach, aktywnie i z dużym zainteresowaniem, wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich. Uczniowie zostali zapoznani z wieloma zagadnieniami dotyczącymi legalnego korzystania ze źródeł kultury. Dowiedzieli się jak traktować własność intelektualną w sieci, jak nie nadużywać i nie łamać prawa w tym zakresie oraz jak chronić własną twórczość. Wszystkim uczniom, których nurtowały pytania na temat bezpiecznego i legalnego korzystania z zasobów internetowych, udzielono fachowej odpowiedzi lub porady.