Szkolny Klub Wolontariatu wraz z biblioteką szkolną, organizują  Charytatywny kiermasz książek.

Dochody z kiermaszu zostaną przekazane na zakup upominków, z okazji Dnia Dziecka, dla wychowanków Domu Małego Dziecka w  Łabuniach.

W dniach 3, 4, 5 kwietnia, czyli od poniedziałku do środy, odbędzie się zbiórka książek atrakcyjnych, ciekawych, takich  które polecacie i którymi chcielibyście się podzielić z innymi!

Książki będziecie mogli nabyć za symboliczną kwotę 24 kwietnia 2017 roku, w dniu Światowego Dnia Książki
i Praw Autorskich.

Cała zabawa polegała będzie na tym, że zebrane pozycje zostaną opakowane w szary papier, aby osoba dokonująca zakupu, z dreszczykiem emocji, mogła odkryć jaką niespodziankę kryje w sobie paczka.

Jak cenne książki uda nam się zebrać, będziecie się mogli przekonać z dokumentacji fotograficznej umieszczonej na stronie naszej szkoły.

W dniach 15 i 16 grudnia, z inicjatywy biblioteki szkolnej, odbyły się w naszej szkole Warsztaty Legalnej Kultury. Warsztaty prowadziła Kinga Zyskowska, prawnik fundacji Legalna Kultura. W warsztatach, aktywnie i z dużym zainteresowaniem, wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich. Uczniowie zostali zapoznani z wieloma zagadnieniami dotyczącymi legalnego korzystania ze źródeł kultury. Dowiedzieli się jak traktować własność intelektualną w sieci, jak nie nadużywać i nie łamać prawa w tym zakresie oraz jak chronić własną twórczość. Wszystkim uczniom, których nurtowały pytania na temat bezpiecznego i legalnego korzystania z zasobów internetowych, udzielono fachowej odpowiedzi lub porady.

Galeria

W dniach 15-16 XII 2016r. zostaną przeprowadzone w naszej szkole Warsztaty Legalnej Kultury dotyczące prawa autorskiego  i prawa własności intelektualnej.

W programie warsztatów między innymi:

• Gdzie szukać legalnych zasobów kultury w Internecie?
  • W jakich bezpłatnych serwisach są legalnie dostępne zasoby?
  • Jak wykorzystywać legalne zasoby cyfrowe?
  • Jak szanować prawo autorskie i własność intelektualną?
  • Jak korzystać z kultury i nie narażać na straty jej twórców?

Warsztaty poprowadzi  Kinga Zyskowska  - prawnik Fundacji Legalna Kultura
i osoba koordynująca dział edukacji kulturalnej w Fundacji. Podczas wystąpienia prawnika, uczestnicy będą  mogli zadawać pytania.

Dwudziestą w historii laureatką nagrody Nike została debiutantka Bronka Nowicka. Jury doceniło "Nakarmić kamień" - tom prozy poetyckiej. Nowicka jest też artystką wizualną, reżyserką filmową i teatralną.