Projekt budynku i wyposażenie kuchni - projekt grupy polskiej

Rzut parteru budynku oraz dobór kolorystyki - projekt grupy polskiej

Ogród sensoryczny dla ośrodka pobytu dzieci autystycznych - projekt grupy polskiej

Następnego dnia, 19 stycznia uczniowie z Zamościa zaprezentowali swój projekt i poddali pod dyskusję
kolegom włoskim. Nasza koncepcja na zagospodarowanie obiektu w Ticino to ośrodek dla dzieci autystycznych.
Projekt obejmuje rekonstrukcję budynku tak by dostosować go do urządzenia specjalistycznych sal terapeutycznych:
sali rehabilitacji, sali poznawania świata, sali wyciszającej, siłowni, ogrodu sensorycznego, kuchni dydaktycznej.

Uczniowie pracując metodą projektu w trakcie samodzielnych opracowań zdobywają wiele umiejętności. Poznają zasady rysunku technicznego, szkicowania, projektowania w programie Auto CAD, wykonywania plansz, kosztorysów. Poznali sposób na rozwiązywanie problemów METODĄ  PROJEKTU którą przedstawił jeden z uczestników Kacper Pańko.

Po zajęciach w szkole, na zaproszenie Wydziału Turystyki prowincji, zwiedziliśmy miasto w którym pracował

Leonardo da Vinci - Vigevano.

Były to trzy dni wspólnej intensywnej pracy. Teraz  każdy zespół będzie pracował nad swoją koncepcją u siebie.
W kwietniu zrealizujemy kolejną mobilność - spotkamy się na warsztatach w Zamościu.

18 stycznia Uczniowie włoscy przedstawili szczegóły zagospodarowania obiektu w Ticino.
Przedstawili ofertę gospodarstwa agroturystycznego oraz szczegółowy plan funkcjonowania.
Po zajęciach cała grupa udała sie do pięknego miasteczka w okolicach Novary - Vercelli
na zaproszenie zaprzyjaźnionej szkoły Istituto Agrario.

17 stycznia ponownie spotkaliśmy sie  z kolegami włoskimi w Istituto Mossotti. Po serdecznym powitaniu
uczniowie szkoły włoskiej zaprezentowali swój projekt wykorzystania obiektu w Ticino do celów agroturystyki.
Zaprezentowali broszury reklamowe i strony www przedsięwzęcia nad którymi wspólnie pracowaliśmy
podczas poprzedniej mobilności. Grupa Włoska opracowała także plany biznesowe i kosztorysy inwestycji.