III Liceum Ogólnokształcące

im. Cypriana Kamila Norwida

w Zamościu

W dniu 30.11.2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z amerykańską artystką panią Niną Talbot, która opowiadała uczniom klas 2d i 3d o swoich obrazach. Młodzież miała okazję posłuchać o historii rodziny pani Talbot, o twórczości malarki oraz jej projektach w Polsce. Pani Talbot przyjechała wraz z mężem z Nowego Jorku do Zamościa na zaproszenie Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. W zamojskiej Synagodze można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Twarze Dynowa” ( „Faces of Dynów” ), na którą składa się cykl obrazów olejnych na płótnie przedstawiających historię przodków Niny Talbot mieszkających w Dynowie, dawnych rabinów oraz współczesnych mieszkańców miejscowości położonej w południowo – wschodniej Polsce.

Wernisaż wystawy odbył się 1.12.2016r., a samą wystawę, na którą autorka oraz Centrum „Synagoga” Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego serdecznie zapraszają, można oglądać do 5.01.2017r.

Zielona szkoła

27 maja z samego rana klasy: 1A, 1C, 2B, 2G rozpoczęły Zieloną Szkołę. Pomysłodawczynią tej wycieczki była pani Alicja Majder, nauczyciel języka polskiego, Galeria

2017-06-21

STATUETKA CLICKONMANIAC CHAMPION dla KASI BEDNARUK

W dniu 13.06.2017r. w Gimnazjum Nr 5 odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XIII edycji konkursu CLICKONMANIAC. Osiągnięcia Kasi Bednaruk, uczennicy klasy 2B, zostały uhonorowane dyplomem i statuetką CLICKONMANIAC CHAMPION dla wielokrotnego Laureata konkursu CLICKONMANIAC. Gratulujemy! Do konkursu Kasię przygotowała p. Beata Pisarczyk-Zabiciel.

Dzień Patrona 2017

12 czerwca w naszym liceum kolejny raz świetowałliśmy Dzień Patrona. Inauguracją była Msza Święta w katedrze zamojskiej. Dalsze uroczystości miały miejsce w sali teatralnej.

Jedenasty Dzień Krwiodawstwa

Dnia 9 czerwca w naszej szkole odbył się jedenasty już Dzień Krwiodawstwa dzięki ogromnej pomocy Szanownych Pań ze stacji krwiodawstwa w Zamościu. Kilka dni wcześniej klasa 2F wraz z Panią Anną Stopyrą przeprowadziła zajęcia informacyjne na temat oddawania krwi, co zachęciło do pomocy pełnoletnich uczniów.

Bezpieczna praca za granicą

9 czerwca pedagog szkolny pani Marta Ciuraszkiewicz zorganizowała spotkania uczniów klas I i II z przedstawicielem Departamentu Rynku Pracy i Polityki Społecznej. Prelekcja miała cel informacyjny przed wakacyjnymi wyjazdami do pracy za granicę.  Uczniowie dowiedzieli się jak znaleźć bezpieczną pracę, jak przygotować się do wyjazdu, oraz gdzie szukać pomocy w przypadku kłopotów w innym kraju.

2017-06-11

Carmen

23 maja uczniowie klasy I „b” i I „c” mieli przyjemność podziwiać operę Georges'a Bizeta w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. „Carmen” jest opowieścią o młodej uwodzicielskiej Cygance, uczciwym żołnierzu José i zalotnym torreadorze Escamillem.

2017-06-08

BIESZCZADZKI RAJD

29 maja uczniowie klas IIa, Ii i IIc   wyruszyli na 3-dniową wyprawę w Bieszczady. Zwiedziliśmy  Przemyśl  i  Sanok, poznaliśmy historię Zalewu Solińskiego  i zdobyliśmy najwyższy szczyt Bieszczad, Tarnicę (1346m.n.p.m). Wycieczka w magiczne „góry wolności”  była świetną przygodą  i okazją do poznania uroków Polskiej przyrody.  Fotografowała: Ola Bilacz

2017-06-06

Najlepsza wycieczka roku

27 kwietnia uczniowie z klas 2b, 2a i 1b mieli niepowtarzalną okazję obserwować właściwości skroplonych gazów i substancji w niskich temperaturach w Zakładzie Dydaktyki Chemii UJ. Pokazy te zostały zapoczątkowane przez samego prof. Karola Olszewskiego,

2017-05-12

SUKCES KASI W KONKURSIE CLICKONMANIAC

Katarzyna Bednaruk, uczennica klasy 2B, została ponownie Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC, którego trzeci etap odbył się w dniu 25.04.2017r. Kasia uzyskała najlepszy wynik w kategorii „Click 4”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem Kasi jest p. Beata Pisarczyk-Zabiciel.

2017-05-09

Srebrna Szkoła

srebrne2017

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. C.K. NORWIDA
w Zamościu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

III LO czyta

Vers Libre

VersLibre

Polecane

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Karta Szkolna

Wydarzenia sportowe