III Liceum Ogólnokształcące

im. Cypriana Kamila Norwida

w Zamościu

W dniu 30.11.2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z amerykańską artystką panią Niną Talbot, która opowiadała uczniom klas 2d i 3d o swoich obrazach. Młodzież miała okazję posłuchać o historii rodziny pani Talbot, o twórczości malarki oraz jej projektach w Polsce. Pani Talbot przyjechała wraz z mężem z Nowego Jorku do Zamościa na zaproszenie Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. W zamojskiej Synagodze można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Twarze Dynowa” ( „Faces of Dynów” ), na którą składa się cykl obrazów olejnych na płótnie przedstawiających historię przodków Niny Talbot mieszkających w Dynowie, dawnych rabinów oraz współczesnych mieszkańców miejscowości położonej w południowo – wschodniej Polsce.

Wernisaż wystawy odbył się 1.12.2016r., a samą wystawę, na którą autorka oraz Centrum „Synagoga” Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego serdecznie zapraszają, można oglądać do 5.01.2017r.

BADMINTONIŚCI TRZECIEGO NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM

23 marca 2017  roku w Zespole Szkół nr 4 w Zamościu odbyła się Wojewódzka Licealiada Szkolnego Związku Sportowego w badmintonie.

2017-03-26

Dzień Otwarty2017

24 marca w Dniu Otwartym uczniowie naszego liceum gościli młodszych kolegów z gimnazjów.

2017-03-24

DZIEŃ ŚW. PATRYKA – ST. PATRICK’S DAY

17 marca br. w naszej szkole można było zaobserwować mnóstwo ożywczego koloru zielonego. Stało się to dzięki zorganizowanym przez klasę IIc pod opieką p. Iwony Grandy

2017-03-23

Edu Targi

21 marca 2017 roku uczniowie III LO wraz z opiekunami: Beatą Pisarczyk-Zabiciel oraz Zbigniewem Kordyacznym reprezentowali naszą szkołę na Zamojskich Edu Targach. Zadaniem młodzieży było przedstawienie podstawowych informacji na temat naszego liceum zainteresowanym gimnazjalistom, których z każdą chwilą przybywało. Uczniowie sprawnie odpowiadali na pytania oraz przedstawiali życie szkoły. Licealiści, oprócz profili, prezentowali swoje talenty na scenie: mogliśmy posłuchać pięknej gry na skrzypcach, zaskakującego wokalu oraz obejrzeć niezwykły pokaz taneczny.

2017-03-22

ORBRIGADO CZY SHOKRAM?

Dziękuję po portugalsku i arabsku, a także kilku innych słów w tych językach mogą nauczyć się uczniowie podczas warsztatów z Julią z Brazylii i Mino z Egiptu. Spotkania z zagranicznymi studentami organizowane są jak co roku we współpracy z AIESEC Lublin w ramach projektu edukacyjnego WORLD TALKS w dniach 20 – 24.03.2017r. Oprócz kontaktu z językiem angielskim uczniowie naszej szkoły z pierwszej ręki poznają kulturę Brazylii i Egiptu dzięki barwnym prezentacjom multimedialnym prezentowanym przez Julię i Mino.

2017-03-21

Wyniki konkursu Zostań Drugim Tolkienem

I miejsce – Martyna Pawluk, I Społeczne Gimnazjum w Zamościu II miejsce – Julia Tarańczuk, Gimnazjum Nr 2 w Zamościu III miejsce – Jakub Batorski, I Społeczne Gimnazjum w Zamościu Wyróżnienia: Piotr Panas, Gimnazjum Nr 2 w Zamościu Zuzanna Kotlińska, I Społeczne Gimnazjum w Zamościu Wiktoria Malinowska, Gimnazjum Nr 2 w Zamościu

2017-03-20

ROZSTRZYGNIĘCIE 31 KONKURSU LITERACKIEGO „DEBIUT”

11 lutego 2017 roku w Zamojskim Domu Kultury rozstrzygnięto 31 Konkurs Literacki „Debiut”. Przeprowadzony był w trzech kategoriach: poezja, proza oraz komiks.  Jury  w składzie: Stefan Darda i Krzysztof Konopa zapoznali się z 86 pracami nadesłanymi przez 83 autorów.

2017-03-19

Osiągnięcia matematyczne

Do finału ogólnokrajowego „Olimpiady o Diamentowy Indeks” AGH z zakresu matematyki zakwalifikowali się uczniowie 3a: Paweł Kasjaniuk, Barbara Gwozda i Kamil Król. Finał odbędzie się w Krakowie 19.03.2017

2017-03-19

Nagrodzeni w konkursie "Mała Ojczyzna"

17 marca w sali teatralnej III LO odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu dla gimnazjalistów „Mała ojczyzna - ludzie i miejsca”.

2017-03-17

Srebrna Szkoła

srebrne2017

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. C.K. NORWIDA
w Zamościu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Vers Libre

VersLibre

Polecane

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Karta Szkolna

Wydarzenia sportowe