III Liceum Ogólnokształcące

im. Cypriana Kamila Norwida

w Zamościu

W dniu 30.11.2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z amerykańską artystką panią Niną Talbot, która opowiadała uczniom klas 2d i 3d o swoich obrazach. Młodzież miała okazję posłuchać o historii rodziny pani Talbot, o twórczości malarki oraz jej projektach w Polsce. Pani Talbot przyjechała wraz z mężem z Nowego Jorku do Zamościa na zaproszenie Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. W zamojskiej Synagodze można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Twarze Dynowa” ( „Faces of Dynów” ), na którą składa się cykl obrazów olejnych na płótnie przedstawiających historię przodków Niny Talbot mieszkających w Dynowie, dawnych rabinów oraz współczesnych mieszkańców miejscowości położonej w południowo – wschodniej Polsce. 

Wernisaż wystawy odbył się 1.12.2016r., a samą wystawę, na którą autorka oraz Centrum „Synagoga” Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego serdecznie zapraszają, można oglądać do 5.01.2017r.

Galeria

Wydarzenia

Wydarzenia

Medale naszych karateków

Kacper Pańko, uczeń klasy 2a i Małgorzata Pawluk z klasy 1e karatecy z Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego zdobyli kolejne sukcesy w swoich dyscyplinach. Kacper podczas VII Mistrzostw Świata w Karate Fudokan, zdobył III miejsce w Kumite Drużynowy Juniorów. Jest to kolejny duży sukces Kacpra. W mistrzostwach rywalizowało ponad 1000 zawodników z 15 państw. Zawody rozegrane zostały 4 i 5 listopada w hali Polyvalent w Kluż-Napoka w Rumunii. Małgosia w Otwartych Klubowych Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym w Lublinie, wywalczyła złoty medal za I miejsce  w kategorii kumite drużynowe. W związku z tak znaczącymi sukcesami 15 listopada zostali zaproszeni na specjalne spotkanie z Prezydentem Miasta Zamość panem Andrzejem Wnukiem. Galeria

2017-11-16

Wydarzenia

NA POMOC POTRZEBUJĄCYM ZWIERZĘTOM

Dnia 3 listopada br. uczniowie klas IIc i IIIc wraz z p. Iwoną Grandą odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zamościu. Celem wizyty, która zakończyła się obopólnym zadowoleniem, było wsparcie tej instytucji poprzez przekazanie zakupionej przez uczniów klasy IIIc  karmy, witamin i minerałów. Pieniądze na karmę zostały zebrane podczas ubiegłorocznej kawiarenki zorganizowanej w dniu św. Patryka (St. Patrick’s Day). Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły, którzy przyczynili się do realizacji tak szlachetnej akcji. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasza szkoła będzie kontynuowała współpracę z tą placówką i w ten sposób przyczyniała się do pomocy potrzebującym zwierzętom.

2017-11-16

Wydarzenia

O FREEDIVINGU I PODRÓŻY W GŁĄB SIEBIE

W poniedziałek, 13 listopada 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Emilią Białą, która jest wicemistrzynią świata w kategorii dynamika (DYN) w monopłetwie, posiadaczką 8 rekordów narodowych oraz instruktorką freedivingu. Podczas spotkania zostaliśmy wprowadzeni do tematu freedivingu, czyli swobodnego nurkowania na wstrzymanym oddechu. Według pani Emilii freediving jest czystą i jedną z najprostszych form kontaktu z wodą i... samym sobą. Dzięki spotkaniu z panią instruktor dowiedzieliśmy się wiele o tym niesamowitym i bardzo rzadkim sporcie.Tekst: Ula Piasecka i Wiktoria Złomaniec, kl.1i

2017-11-13

Wydarzenia

DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęła krótka część artystyczna przygotowana przez naszych uczniów. Wystąpili Aleksandra Góra, Wiktoria Bednarz, Paulina Szeliga, Zuzanna Luciak i Mateusz Mazur. Następnie młodzież wysłuchała ciekawego wykładu profesora Marka Siomy z UMCS. Kolejnym punktem programu był konkurs „Drogi do niepodległości”. W finale konkursu uczestniczyło 12 uczniów. Zwycięzcą został Maksymilian Ziemiński (kl.1d) , II miejsce – Adrian Góra (1d), III miejsce – Maria Krasnopolska (2d). Organizatorami konkursu byli pan Zbigniew Kordyaczny i pan Janusz Korga. Galeria

2017-11-13

Wydarzenia

Szkoła wyróżniona przez uczniów i rodziców

Nasza szkoła została nagrodzona certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych. Certyfikat został wystawiony na podstawie pozytywnych opinii uczniów i ich rodziców.

2017-11-08

Wydarzenia

Próbny alarm

30.10 w szkole miał miejsce próbny alarm pożarowy. Akcję rozpoczął sygnał alarmowy: trzy dzwonki. Obecni w budynku, w krótkim czasie, ewakuowali się na boisko szkolne, gdzie nauczyciele sprawdzili stan klas i złożyli raport dyrekcji szkoły.

2017-11-01

Wydarzenia

Zawody szachowe

30 października w naszej szkole odbyła się licealiada szachowa  o mistrzostwo miasta Zamość. Udział wzięły zespoły reprezentujące:  ZSP nr 4, ZSP nr 5, I Społeczne LO, I Liceum Ogólnokształcące i III Liceum Ogólnokształcące.

2017-11-01

Wydarzenia

Razem możemy więcej! I Ty możesz uratować komuś życie!

W dniu 24 października 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka, w ramach projektu działań profilaktycznych pod nazwą „Profilaktyka! Niech rak nas unika”.

2017-11-01

Wydarzenia

Dzień Kultury Europejskiej 2017

"Uwaga!!! Dnia 16 listopada odbędzie się w naszej szkole Dzień Kultury Europejskiej. Jest to  okazja, aby  pogłębiać swoje umiejętności językowe i  propagować kulturę krajów, których języki są nauczane w naszej szkole. 

2017-10-30

Srebrna Szkoła

srebrne2017

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. C.K. NORWIDA
w Zamościu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

III LO czyta

Vers Libre

VersLibre

Polecane

Polecane

Wirtualny spacer

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Karta Szkolna

 

Wydarzenia sportowe

WydSport

SKF

SKF

Mam talent

Talent

Wycieczki

ppleso

AIESEC

AIES

Wolontariat

wolontariat