III Liceum Ogólnokształcące

im. Cypriana Kamila Norwida

w Zamościu

2. Z naszego serwera wysyłamy pliki ciasteczek wyjątkowo. Służą one zapamiętaniu preferowanego wyglądu stron, ustawionego przez użytkowników, np. rozmiaru czcionki, odnotowaniu faktu głosowania w prowadzonych ankietach.
  3. Nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera.
  5. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
  6. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści  udostępnianych w naszej witrynie. Wyłączenie ciasteczek nie powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron w naszej witrynie.

Brązowy medal dla dziewcząt w licealiadzie - piłka nożna

Po zwycięstwach w licealiadzie miejskej i rejonowej, zamojskie 3 LO zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich. W dniu 11.12.2018 r. w Chełmie, odbyła się Wojewódzka Licealiada w piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja Naszej szkoły w skladzie: Gaudnik Karolina, Kolasa Angelika, Kołtun Paulina, Kwaśniuk Karolina,  Mazur Monika, Micek Milena, Mrozik Dominika, Parol Wiktoria, zdobyła brązowy medal. Trener: Waldemar Sękowski.

2018-12-13

CAŁA SZKOŁA CZYTA HERBERTA

Z okazji 20 rocznicy śmierci poety sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. W naszej szkole 05 grudnia 2018r. podjęto działania upamiętniające sylwetkę poety. Uczennica klasy 3i Paulina Wróbel przygotowała prezentację multimedialną o tym wyjątkowym twórcy. Kolejnym krokiem była prezentacja tekstów Herberta przez społeczność szkolną oraz nauczycieli. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów: pani Katarzyny Pańko i pani Anny Korkosz. Uzupełnieniem całego przedsięwzięcia była oprawa muzyczna przygotowana przez panią Renatę Ochniowską. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwali się w prezentowane teksty. Była to już 7 edycja akcji " Cała szkoła czyta... ". Film z wydarzenia

2018-12-13

WOJEWÓDZKA LICEALIADA W SZACHACH DRUŻYNOWYCH 2018/2019

07.12.2018 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu został rozegrany turniej szachów drużynowych o miano najlepszej drużyny województwa lubelskiego wśród szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019. Turniej był bardzo emocjonujący a jedną z głównych ról odegrał zespół III LO z Zamościa. Drużyna zajęła II miejsce wśród 11 zespołów województwa lubelskiego. Srebrny medal wywalczył zespół w składzie: Joanna Dorosz, Patryk Greszta, Maciej Kordyaczny, Maciej Wojnar  Węcej szczegułów tutaj

2018-12-11

Mała Ojczyzna 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wersji konkursu literacko - fotograficznego przeznaczonego dla szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Tutaj regulamin i karta zgłoszeniowa

2018-12-09

Turniej Recytatorski „Z wierszem do ludzi”

4 grudnia 2018 r. I LO w Zamościu gościło uczestników międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Z wierszem do ludzi”. Tegoroczna edycja poświęcona była Zbigniewowi Herbertowi. Nasza szkoła również włączyła się w obchody roku poświęconego temu wybitnemu poecie.

2018-12-09

Konkurs Kolęd 2018

Zapraszamu do udziału w kolejnej wersji Szkolnego Konlursu kolęd i Pastorałek Polskich i Obcojęzycznych. REGULAMIN KONKURSU

Etap szkolny X Zamojskiego Dyktanda

Pierwszy etap X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową oraz II Liceum Ogólnokształcące odbył się 27 listopada 2018 r. w sali teatralnej. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 29 uczestników,

Recytacje z dynamitem

1 grudnia w Zamojskim Domu Kultury odbyły się Dwudzieste Grudniowe Spotkania Recytatorskie – Recytacje z Dynamitem. Nagrodę główną otrzymała Sandra Litwińczuk z klasy 1d (opieka merytoryczna – Eliza Leszczyńska-Pieniak). Uczennica zdobyła uznanie komisji interpretując wiersz Wisławy Szymborskiej. VL

Wizyta w Parlamencie Europejskim

Dzięki zaproszeniu europosła pana Krzysztofa Hetmana uczniowie z klas prawniczych Id, IId, IIId z opiekunem p. Zbigniewem Kordyacznym uczestniczyli w trzydniowym programie studyjnym w Brukseli.

2018-12-04

Srebrna Szkoła

10 stycznia w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Nasze liceum od wielu lat uzyskuje wysoką pozycję w tym rankingu, w którym licea oceniane są za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W tym roku uplasowaliśmy się na 274 miejscu, przysługuje  nam honorowy tytuł „Srebrnej Szkoły” oraz prawo używania poniższego znaku graficznego.

100-lecie niepodległości

III LO czyta

Galeria znanych postaci ze świata kultury wspierających elitarną grupę „III LO czyta”

Vers Libre