III Liceum Ogólnokształcące

im. Cypriana Kamila Norwida

w Zamościu

15 maja przy ulicy Strefowej w Zamościu odbyło się uroczyste sadzenie „Dębów Niepodległości”. 60 drzewek tworzyć ma Aleję Niepodległości. Przedstawiciele naszej szkoły wraz z Panem Dyrektorem również posadzili jeden z dębów.

Wielkie Dzieło Odbudowy

Społeczność III Liceum wspiera „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce”. Informacje na temat bieżących prac oraz wyglądu kościoła można śledzić na stronie internetowej WIELKIE DZIEŁO ODBUDOWY. Wygląd po rewitalizacji można zobaczyćTUTAJ

2019-02-11

Konkurs zostań drugim Tolkienem 2019

Zapraszamy uczniów gimnazjum i klasy 8 szkoły podstawowej powiatu zamojskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu na opowiadanie w języku angielskim. Pobierz  REGULAMIN KONKURSU

Walentynki 2019

14 lutego to dzień w którym szczególnie okazujemy sobie uczucia, w tym roku "Walentynki" wypadają w zimowe ferie zatem uczniowie wcześniej przygotowali różne imprezy. We wtorek 5 lutego Samorząd zorganizował koncert "karaoke" w którym większość chętnie uczestniczyła wspólnie śpiewając znane miłosne piosenki.

kup lizaka, nakarm psiaka

W naszej szkole działa stoisko pod przewodnim hasłem "kup lizaka, nakarm psiaka", możecie wspomóc zwierzęta z pobliskiego schroniska a przy okazji przekąsić coś słodkiego, serdecznie zapraszamy! Można przeczytać o nas TUTAJ

X Zamojskiego Dyktanda 2019

Dnia 31.01.2018r., uczniowie klas pierwszych: Maria Bojarczuk, Magdalena Majdańska, Karol Kowalczuk oraz uczennica klasy drugiej – Izabela Fronc, udali się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Brali oni udział w finale jubileuszowego X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez PWSZ i II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Dyktando nie należało do najłatwiejszych, a uczestnicy musieli zmagać się z wieloma trudnościami jakie ortografia ze sobą niesie. Wspaniale poradziła sobie z tym zadaniem Maria Bojarczuk z klasy Ie, która uplasowała się na III pozycji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2019-02-04

Oferta AGH

4 lutego gościliśmy w naszej szkole wykładowców Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa. W krótkiej prezentacji przedstawiono możliwości jakie daje uczelnia, kierunki rozwoju, metody naboru studentów. Była możliwość zadawania pytań, obejrzeliśmy film o uczelni. Wielu naszych absolwentów studiuje na AGH, a kolejni zapewne także dokonają podobnego wyboru.

2019-02-04

Studniówka 2019

26 stycznia o godzinie 19:00 w zamojskiej hali OSiR, Pan Dyrektor Antoni Szostek rozpoczął bal maturalny słowami „poloneza czas zacząć” i tradycyjnie jak co rok, od początku istnienie liceum, poprowadził piękny korowód dziewcząt i chłopców.

2019-01-27

Łyk kultury

Koniec semestru to dobra okazja, żeby zmienić perspektywę i zamienić szkolną ławkę na muzealną podłogę.

2019-01-27

Drogowskaz Mistrzostwa Finansowego

17 stycznia 2019 roku w Zamojskim Domu Kultury odbyło sie wydarzenie którego organizatorami byli uczniowie klasy 2 E: Mateusz Grzyb, Karolina Mazurek, Maciej Wojnar, Mateusz Psiuk i Miłosz Piotrowski.

2019-01-23

Srebrna Szkoła

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie odbył się 21 finał Rankingu Liceów Perspektywy 2019. Nasze liceum od wielu lat utrzymując stały, wysoki poziom kształcenia i przygotowania do matury po raz kolejny uzyskało zaszczytny tytuł „Srebrna szkoła”, będąc jednocześnie jedną z najlepszych szkół w regionie.

2019 srebrneM

100-lecie niepodległości

III LO czyta

Galeria znanych postaci ze świata kultury wspierających elitarną grupę „III LO czyta”